metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Dionizy ~Dionizy (Gość)07.03.2009 20:09

Ja osobiście nie widzę w tym pomyśle nic szalonego. W imię czego tylko pracownicy upadających zakładów którzy deklarują wolę obniżenia ich zarobków do minimum dla ratowania miejsc pracy a urzędasy wyższego szczebla włącznie z prezydentem Chojniakiem i jego zastępcami oraz tymi postkomunistycznym sekretarzem miasta maja płacić cenę kryzysu gospodarczego? Urząd utrzymuje się z podatków a zakłady pracy z zamówień. Na wysokie pensje urzędników i diety radnych pieniądze są zaklepane w budżecie. ten kociokwik co niektórych wypowiadających się na tym forum przeciwko temu pomysłowi obniżenia pensji prezydentowi z 12.674 np. do 8 tys. na okres przejściowy, a sekretarza miasta to bym kopnął w tyłek i wysłał do Moskwy.

00


Adam ~Adam (Gość)07.03.2009 20:39

Czy wniskodawca pomysłu nie kryje się pod pseudonimem Dionizy? Wszystko wskazuje ,że tak!!!

00


NameLess One ~NameLess One (Gość)08.03.2009 12:51

Moim zdaniem 12 tyś zł na pensję dla prezydenta to wielka przesada. Prezydent i wyżsi urzędnicy powinni mieć pensje zależne od średnich zarobków w zarządzanym przez siebie terenie. Określone np na max 2 krotność średniej pensji. W przypadku prezia Piotrkowa była by to średnia z terenu naszego powiatu. Wtedy by im zależało, by powstawały dobrze płatne miejsca pracy, na zarządzanym przez nich terenie.
Dodatkowo powinni nie mieć możliwości dodatkowego zarabiania w podległych sobie instytucjach - ach rozmarzyłem się.

00


-antonio- ~-antonio- (Gość)08.03.2009 13:47

Ja to nawet bym popar taki postulat ,jak kryzys to dla wszystkich .I nie widzę w tym żeby zainteresowć media swoją osobą . Pozdrowienia.

00


witos ~witos (Gość)08.03.2009 17:05

Myślę,że pobory naszego Prezydenta nie mieszczą się nawet w pierwszej setce w naszym mieście,lecz on jest dyżurnym chłopcem do bicia.Faktycznym zaś problemem są różnice zarobków wjednej firmie np.dyrektor- 10 tys.pracownik z wyższym wyksztłceniem i 20-letnim stażem-2,8 tys.Tutaj jest potrzebna reakcja społeczna ale w postaci np. inicjatyw ustawodawczych a nie skazanych na pewne niepowodzenie wniosków bez poparcia.

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat