rzuca tak tym Biedziakiem to niedorzecznik komendanta głównego policji to zastępca naczelnego Superexpressu ale teraz wypłynął znowu jako niedorzecznik NIK ogólnie więc biedy Biedziak nie ma ale gadać od rzeczy mus cóż robota jak każda ale pieniądze lepsze niż każde ja mu tam nie zazdroszczę niech ma każdy orze jak może
Ciężko słucha się prawdy, ale czasami trzeba przełknąć gorzką pigułę, aby ślepia nam się otworzyły. Cieszy mnie seria obiektywnych relacji o mieście. Ostatnio będąc w PT zwiedziłem starówkę, niestety jest to obraz nędzy i rozpaczy. Odnawiamy uliczki, zapominając o najważniejszym. Musimy restaurować kamienice, bo za kilkadziesiąt lat tam już niczego nie będzie. Co ciekawe, budynki przetrwały po 100-200 lat, a w ostatnich 15 latach bardzo duża ich część została zrujnowana i zapomniana. Strach patrzeć na Rwańską, Starowarszawską, Zamurową, Garncarską, Pereca.. Wiele kamienic zamurowanych, czekających na wyburzenie.. Przykry widok. Razi brak chęci ze strony UM by je za wszelką cenę zachować przy życiu, już nawet nie dla nas, ale dla następnych pokoleń! Zamiast tej kosmetyki widziałbym tam uczciwe prace połączone z partnerstwem publiczno - prywatnym. Widziałbym współpracę UM z właścicielami kamienic po to by je wzmocnić, by odrestaurować piwnice, by zapewnić bezpieczeństwo ludziom tam mieszkającym oraz tym którzy zechcieli by tam w przyszłości zainwestować swoje pieniądze! Wyobraźcie sobie, że teraz aby wzmocnić fundamenty jakiejkolwiek kamienicy na Starym Mieście, należy po pierwsze zdemontować nową nawierzchnię, a po drugie zezwolić aby ciężkie pojazdy mogły rozjechać to, z czego UM jest teraz dumny.
Nie chcę, aby przyjeżdżali teraz do nas turyści. Nie czas na to by ich zachęcać skoro tak wiele jeszcze jest do zrobienia. Nie chcę czytać komentarzy na innych forach o tym w jaki sposób przeprowadziliśmy odnowę starówki. Nie chcę, aby po opuszczeniu PT śmiali się z nas, jacy to jesteśmy żałośni i zagubieni w lokalnej kołtunerii. Czy chcemy aby turyści przyjeżdżali Piotrkowa ładnego od zewnątrz a umierającego od wewnątrz? Czy chcemy mieć kolejne centrum handlowe na starym mieście? Marzy się wam CH Getto na Starowarszawskiej? Prawdopodobnie lokalny konserwator zabytków na to zezwoli o ile pojawi się inwestor, który będzie w stanie zburzyć w tydzień całą ulicę i postawić nową w kilka miesięcy, by otworzyć dla pierwszych klientów jeszcze przed Wielkanocą..
W tym mieście naprawdę jest wiele do zrobienia, brakuje nam tylko uczciwych ludzi na właściwych miejscach.
Tym bardziej Lukch, że dotyczy raportu NIK sprzed roku. Taki "odgrzany" kotlet dziennikarski. Tu raport NIK z tego roku o Starostwie Powiatowym: http://www.nik.gov.pl/kontrole/wyniki-kontroli-nik/pobierz,llo~p_10_150_201011090939211289291961~id11~01,typ,kj.pdf - też ocena NEGATYWNA.
zgadzam się z lukch, nie znajduję w treści miażdżących faktów. Rzecznik chyba pomylił miejscowości.
Marek dla mnie to głupie co piszesz- startuj w kolejnych wyborach z takim programem jak proponujesz, może będzie szansa nie tylko pluć i się mądrzyć, ale nad tym popracować, czego i życzę
Jednak w NIK pracują solidnie, obiektywnie i rzeczowo. Pracujący w NIK Tworkowski, dawny radny i poseł z Piotrkowa, przyjaciel p.Chojniaka, bardzo się cieszący z jego wyboru na prezydenta Piotrkowa potrafił się wznieść ponad polityczne układy. Brawo! Więcej takich ludzi na stanowiska w mieście i w Polsce.
Ten człowiek nie ma za grosz wstydu i nie potrafi się przyznać do błędu. Chyba za bardzo sobie wziął do serca słowa z filmu "Młode Wilki":
Nie miejcie pretensji do pobożnego, on jest jeszcze zakładnikiem wyborczym i za wiele nie ma do gadania.(przykład-jak dresiarz mówi po wyborach na libacji alkoholowej że żadnej łaski nie robi stołek jest mój.)
Witam
Postanowiłam zabrać głos w sprawie, bowiem - jak widać - dziennikarz, przygotowujący informację, nie był zainteresowany zdaniem podmiotu, którego dotyczyła kontrola, czyli przedstawiciela Urzędu Miasta. Ot, taka nowa świecka tradycja nam się narodziła ;)
A szkoda. Bo w artykule brakuje „drobnych szczegółów” - choćby tego, że kontrola przeprowadzona została przed rokiem, a wszystkie uchybienia zostały NATYCHMIAST naprawione i nie mają już prawa bytu. Ocenę negatywną, podobną jak Piotrków, otrzymało nie „kilka”, a 14 miast.
Nadużyciem jest w mojej ocenie już sam tytuł, który sugeruje, jakoby w Piotrkowie Trybunalskim wykryto nieprawidłowości potężnych rozmiarów, wpływające na zdrowie i życie ludzkie, czy... potężne kłopoty finansowe. No cóż..Nie ma jak „porywający” tytuł, rodem z brukowej prasy. A że z rzeczywistością ma niewiele wspólnego..? Czy to istotne? ;)
Kontrola NIK prowadzona była przez inspektora, który obejrzał 5 posesji na terenie miasta. Kontroler stwierdził: brak skrzynek na listy, umieszczenie liczników gazu na klatce schodowej, źle umocowaną żarówkę na korytarzu, złe wyprowadzenie komina z mieszkania, brak szyby na strychu, martwego ptaka na jednym strychu, uszkodzoną balustradę, ubytki tynków, złe umieszczenie anten telewizyjnych na dachu, zły stan techniczny komórek oraz reklam i billbordów, szpecących budynek i nieutwardzoną nawierzchnię podwórka, a także wytarte schody na klatce schodowej.
Z kolei przy kontroli dokumentacji inspektor wykazał kilka przypadków niesystematycznego dołączania do książek obiektów budowlanych protokołów z kontroli oraz niesystematyczne prowadzenie książek budowy niektórych obiektów. Stosowne dokumenty w tej sprawie, czyli protokół z kontroli i wystąpienia pokontrolne dotyczące poszczególnych miast i gmin dostępne są na stronach NIK już od niemal roku.
Prezydent Miasta przyjął do wiadomości wnioski inspektora NIK, jednak w wielu punktach nie zgadzał się ze sformułowaną oceną, która w istotnej części nie była zasadna. Trudno bowiem oczekiwać nowych schodów w budynku, który liczy niemal 100 lat, czy montować skrzynki na listy, gdy szczupłość budżetu wymusza w pierwszej kolejności najpilniejsze, bieżące naprawy, remonty i likwidację zagrożeń oraz np. zapewnienie źródeł ogrzewania budynków. Należy wziąć pod uwagę realia, ot choćby budżet przeznaczony na remonty, który w dużej mierze pochodzi z opłat czynszowych (!) oraz fakt, że 85% zasobów mieszkalnych Piotrkowa Trybunalskiego to kamienice (i komórki!) wybudowane jeszcze przez II wojną światową. Nie wyremontujemy wszystkich kamienic jednocześnie. Nie wybetonujemy wszystkich podwórek i nie postawimy na nich nowych komórek. Przecież to absurd! Miasto sukcesywnie prowadzi remonty, naprawia dachy, w miarę posiadania środków poprawia i estetykę i warunki lokalowe w kamienicach.
Prezydent Miasta rozważał wniesienie zastrzeżeń do Wystąpienia Pokontrolnego z 2010 roku, jednak, mając na uwadze możliwość uniknięcia sporów i kontrowersji, przystąpił do realizacji uwag NIK, jednocześnie wyraził swoje stanowisko w piśmie do pana Andrzeja Cierniewskiego, wicedyrektora Delegatury NIK w Łodzi.
Zainteresowanych odsyłam do wniosków pokontrolnych i wyjaśnień, które dostępne są na stronach NIK. Zachęcam także do innej lektury – Wystąpienia Pokontrolnego NIK z 18 września 2009 roku, które było wynikiem kontroli w zakresie tworzenia zasobów lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych w latach 2007-2010 oraz do Wystąpienia Pokontrolnego NIK z 16 lutego, które było wynikiem kontroli realizacji dochodów z tytułu gospodarowania nieruchomościami Skarbu Państwa w latach 2008-2010. Obie kontrole uzyskały ocenę pozytywną! Pytanie: „dlaczego wyniki tych dwóch kontroli (w której UM wypadł dobrze!) pominięte zostały milczeniem?” - ciśnie się na usta samo. Chciałabym wierzyć, że owa „wybiórczość” publikacji nie ma nic wspólnego z brakiem obiektywizmu.
Elżbieta Jarszak
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!