metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
k-o ~k-o (Gość)26.03.2009 19:27

Posłać go do celi, żeby go przec****! Moderator: nie usuwać!

Moderator: Tak jak prosiłeś - nie usunięte, ale ocenzurowane :) Prosimy nie używać wulgaryzmów!

00


Paweł ~Paweł (Gość)27.03.2009 11:28

Gdzie są Związki Kynologiczne . Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt. Każda hodowla powinna spełniać określone warunki techniczne. Nie można tak sobie mieć hodowli psów.Widziałem to na trasie do Pabianic . Psy w klatkach , pod Poznaniem psy na łańcuchach ,w Warszawie sunie w łóżku a inna w klatce w łazience.
A propo agresywności psów to każdy pies powinien być kontrolowany przez swojego pana , na spacerze czy w zagrodzonym miejscu swojej działki. Każda rasa i pieski z mezaljansu mogą być agresywne .
Tosa inu jest jeden z bardziej zrównoważonych psów bojowych .
Człowiek jest grzeczyny lub nie ,to zależy od wychowania .
Ale nieraz człowiek jest głupi/warjat/ i nic się z nim nie zrobi.
Tak samo z psem .
Pies z listy agresywnych może być grzeczny.A kundelek świr.
Do każdego powinno się dochodzić jednakowo .TO JEST PIES.
I PAN ODPOWIADA ZA NIEGO BO GO TAK WYCHOWAŁ. I to zależy od pana jakiego mamy psa.A pies świr powinien znajdować się pod włwściwą opieką lekarską.
Miałem kilka ras psów bojowych takich jak dog debordex,doga argentyńskiego , pit bulla.
Każdy z tych psów był inny . Ale znałem kazdego,wiedziałem czy mógł biegać bez smyczy przy ludziach czy nie .
TO CZŁOWIEK JEST WINNY W 90% jaki jest pies.
Dog argentyński zawsze był gotowy żeby nawet oddać dla mnie życie. Ale biegał wolno tylko na działce lub na lotnisku.
A zawsze był na smyczy.
Dog debordoex był bardzo terytorjalnym , na działkę nie pozwolił wejść żadnemu zwierzakowi nawet kura nie mogła .
A pit bulek był zawsze bez smyczy. A na działkę nie wpuszczał żadnych zwierząt.
Pozdrawiam

00


Tylko pytam... ~Tylko pytam... (Gość)27.03.2009 17:12

Obserwator (czytaj: autor filmiku i sąsiad hodowcy) przywołując wiele faktów nie zachowuje bezstronności! Być może zrozumiał, że zawiadomienie post factum to musztarda po obiedzie i etycznie jego osoba nie wygląda pięknie. Oczywiście nie przypisuję mu winy za tragedię psów, ale mógł postąpić inaczej!
W Zelowie nie ma Komendy Rejonowej Policji tylko niewielki komisariat i jeżeli faktycznie zgłaszałby te fakty, o których napisał i nie byłoby reakcji, mógł zawiadamiać wyższe instancje - Komendę Powiatową Policji w Bełchatowie lub Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, prokuraturę! Każdy uczciwy człowiek tak właśnie by postąpił! Czemu tego nie uczynił?
Ponadto w łódzkich wiadomościach telewizyjnych widziałem wypowiedź rzecznika policji bełchatowskiej, że wiele razy zelowscy policjanci ukarali mandatami "hodowcę" za to, że pieski biegały samopas, a jeden wniosek nawet trafił do sądu (kara sądowa wyniosła 100 złotych!). No więc teraz mam pytanie do kynologów - na serio - jeżeli te psy to mieszańce ras innych niż harty, to jaka podstawa prawna pozwalała odebrać je właścicielowi, którego jedynym stwierdzonym uchybieniem było NIEWŁAŚCIWE OŚWIETLENIE BOKSÓW HODOWLANYCH (vide - protokół kontroli w postępowanniu administracyjnym z 19 marca br.)??? Dlaczego nie odebrano psów po wizytacji pseudohodowli z udziałem m.in. lekarza weterynarii i Prezesa Piotrkowskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (i są tam dotychczas)? A może Pani Prezes Fałek coś podpowie policjantom i sprawa zostanie ostatecznie załatwiona? Oby!

00


Dionizy ~Dionizy (Gość)27.03.2009 20:55

"Tylko-pytam..." napisał(a):
Oczywiście nie przypisuję mu winy za tragedię psów, ale mógł postąpić inaczej! W Zelowie nie ma Komendy Rejonowej Policji tylko niewielki komisariat i jeżeli faktycznie zgłaszałby te fakty, o których napisał i nie byłoby reakcji, mógł zawiadamiać wyższe instancje - Komendę Powiatową Policji w Bełchatowie lub Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, prokuraturę!
Każdy uczciwy człowiek tak właśnie by postąpił! Czemu tego nie uczynił?


"Tylko-pytam..." napisał(a):
Dlaczego nie odebrano psów po wizytacji pseudohodowli z udziałem m.in. lekarza weterynarii i Prezesa Piotrkowskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (i są tam dotychczas)? A może Pani Prezes Fałek coś podpowie policjantom i sprawa zostanie ostatecznie załatwiona? Oby!


Całkowicie się z tobą zgadzam.

00


BUSIA ~BUSIA (Gość)27.03.2009 20:57

TO NIE DO POMYŚLENIA ŻEBY W NASZYM KRAJU AŻ TAKIE BYLO BEZPRAWIE I AŻ TAKA ZNIECZULICA WŁADZ NA PODOBNE SPRAWY.SZKODA,WIELKA SZKODA ŻE POLSKA JEST TAK ZACOFANA I NIEMA KAR DLA TAKICH LUDZI JAK WŁAŚCICIEL TEJ POSESJI!!.JA BYM GO OSOBIŚCIE WRZUCIŁA ZA TE ZAGRODE A PIESKI BY SOBIE Z NIM PORADZIŁY,!BIEDNY TEN CO GO MORDOWAŁY,AŻ ŁZY WYCISKA TEN FILMIK:(((((W INNYCH KRAJACH JUŻ DAWNO BY ZADZIAŁANO NA TAKĄ SYTUACJE!!1

00


bernardo antonio ~bernardo antonio (Gość)27.03.2009 21:15

"Dionizy" napisał(a):
Jeśli policja wiedziała o wszystkim a nic nie robiła i nie zabezpieczyła dowodów przestępstwa to bełchatowska prokuratura zajmie się policją z Zelowa.


To byłby istny cud, gdyby tak się stało... - Niestety :-(
Sorry, ale nie wierzę w prokuraturę, sądy w naszym kraju i wszystkich prawników - cały ten dziadowski wymiar sprawiedliwości - im zależy tylko na własnej karierze, kasie itd. Nikt nie kiwnie palcem - policja też. A dlaczego? Ano...- a dlaczego ktoś hoduje ponad 30 psów(?), a pewnie jest ich więcej, tylko często część z nich zostaje uśmiercana(?) - w jaki sposób uśmiercana(?) - ano prawdopodobnie "organizuje" im się "treningi"; Wracając do pierwszego pytania - po co komuś takie stado? Czyżby takie rasy jak tosa ino miały aż tylu wielbicieli? Myślę, że nie aż tylu... Wiadomo po co ten sk...syn je hoduje. A kto może czerpać korzyści z organizacji takiej działalności(?) Wiadomo kto. I przypuszczam, że nasza "genialna" Policja i jeszcze bardziej "genialna" Prokuratura doskonale wiedzą o wszystkim! Ale ćwiąkulatura takich "szanowanych" obywateli nie ruszy... Bo "nie ma dowodów", "bo trzeba złapać na gorącym uczynku" itd itp Bo w naszym kraju tak to już jest. I nikt z tym bagnem porządku nie może zrobić, bo go zakraczą...
A co... k... mać - robi policja? Dlaczego nie zdobędzie dowodów? Tak trudno jest takie "imprezy" namierzyć? Nie wierzę w to... Ten cały WYMIAR (nie)SPRAWIEDLIWOŚCI o d... odbić! Nikt nie kiwnie palcem

00


Dionizy ~Dionizy (Gość)27.03.2009 23:02

"BUSIA" napisał(a):
TO NIE DO POMYŚLENIA ŻEBY W NASZYM KRAJU AŻ TAKIE BYLO BEZPRAWIE I AŻ TAKA ZNIECZULICA WŁADZ NA PODOBNE SPRAWY.SZKODA,WIELKA SZKODA ŻE POLSKA JEST TAK ZACOFANA I NIEMA KAR DLA TAKICH LUDZI JAK WŁAŚCICIEL TEJ POSESJI!!.JA BYM GO OSOBIŚCIE WRZUCIŁA ZA TE ZAGRODE A PIESKI BY SOBIE Z NIM PORADZIŁY,!BIEDNY TEN CO GO MORDOWAŁY,AŻ ŁZY WYCISKA TEN FILMIK:(((((W INNYCH KRAJACH JUŻ DAWNO BY ZADZIAŁANO NA TAKĄ SYTUACJE!!1


Nie pisz dużymi literami bo trudno sie to czyta.

00


asia ~asia (Gość)28.03.2009 19:04

posłuchaj ty co prowadzisz te zakichana hodowle,to ty powinneś byc na miejscu tego zagryzanego psa,bo to sie w głowie nie mieścijak można być takim człowiekiem bez serca,nie czułym na nic.

Moderator: prosimy nie używać wulgaryzmów!

00


sympaty ~sympaty (Gość)28.03.2009 23:11

Drodzy Państwo!! Wszysca się wymądrzają i szukaja winny w przedstawicielach toz a kto sprawę nagłosnił, kto wstąpił do Wetrynarii i Urzedu Gminy wZelowie i Policji. Facet przygotował się do kontroli a chodziło nie tylko o oświetlenie.Komentujecie to co wygodne a nikt nie wie ile czasu zajęło doprowadzenie do tego aby cała sprawa ujrzała światło dzienne. Każdy załamuje ręce nad filmem , a czy ktoś z was zrobi w tej sprawie cokolwiek? Zamiast niestosownych komentarzy może da ktoś podpowiedż jak tego gościa unieszkodliwić , aby zniknął ten procedre.Pozdrawiam sympatyk działań toz.

00


Ewa ~Ewa (Gość)28.03.2009 23:27

Dlaczego ktoś, kto nagrywał ten film odrazu nie zadzwonił na Policje i nie zgłosił tego do Towarzystwa Ochrony Zwierząt?

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat