metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
taki jeden ~taki jeden (Gość)07.12.2013 11:03

Piotreczku: Pan Jacek właśnie napisał recenzję. Krótką, bo krótką, ale treściwą. Jak dla mnie - w sam raz.
I nie odsyłaj krytyków do kąta, bo to żaden argument w dyskusji: raczej przejaw dziecinnego zacietrzewienia.
Powyższe dedykuję również gościowi "Do Mr Na zdziwienie"

00


Piotreq ~Piotreq (Gość)06.12.2013 19:34

Cytuję:
Zadałem sobie trud i zacząłem czytać "dzieło" Pani Walak i jestem zdumiony


Drogi Jacku, napisz zatem naukową recenzję pracy pani Walak, opublikuj ją w naukowym czasopiśmie historycznym. Nie krzycz na forum, bo nic nie zdziałasz.

00


luzik ~luzik (Gość)01.12.2013 23:16

"Legionistów nie od razu witano z entuzjazmem" ...
Widać dawni Piotrkowianie mieli więcej rozumu niż piotrkowianie współcześni, którzy każde pierdnięcie marszałka opisują wyłącznie złotymi zgłoskami.
To na jutro, żebyście mogli już od samego rana smarować te swoje prawomyślne i bałwochwalcze "przemyslenia".

00


cały Piotrków ~cały Piotrków (Gość)02.12.2013 06:07

Za dużo zainteresowanych na tej promocji, patrząc na foty to nie było. Świadczy to o Piotrkowie, a właściwie o mieszkańcach, a najbardziej o tzw. "elicie" intelektualnej Piotrkowa. Nie widać nauczycieli historii szkół podstawowych, gimnazjów i średnich. Mnie to dziwi jedna rzecz, że książki: o filmach 'kręconych' w Piotrkowie, o lotnisku w naszym mieście, o klubie sportowym "Concordia", o drugim największym klubie sportowym, a właściwie o sekcji żeńskiej piłki ręcznej w "Piotrcovii" nie były wydane w serii "Biblioteka Piotrków 800". Miasto strzeliło sobie samobója w stopę. Jacy mieszkańcy takie 'elydy' i takie 'wadze'. Przykro, smutno i żal.

00


Zdzwiony ~Zdzwiony (Gość)02.12.2013 09:40

A ja się pytam dlaczego w tym cyklu nie ma dwóch, moim zdaniem, najlepiej sprzedających się książek traktujących o Piotrkowie i jego historii, autorstwa p. Agnieszki Warchulińskiej: Piotrków filmowy i Skrzydła nad Piotrkowem.
Tymczasem znalazła się pozycja traktująca o pszczelarstwie, nie ujmując pszczołom :)
Biblioteka wzajemnej chojniakowej adoracji.

00


Na zdziwienie ~Na zdziwienie (Gość)02.12.2013 10:30

"Zdzwiony" napisał(a):
A ja się pytam dlaczego w tym cyklu nie ma dwóch, moim zdaniem, najlepiej sprzedających się książek traktujących o Piotrkowie i jego historii, autorstwa p. Agnieszki Warchulińskiej: Piotrków filmowy i Skrzydła nad Piotrkowem.
Tymczasem znalazła się pozycja traktująca o pszczelarstwie, nie ujmując pszczołom :)
Biblioteka wzajemnej chojniakowej adoracji.


Może dlatego, że Piotrków 800 wydaje monografie naukowe (wyjątkiem są poezje Orlewskiego), a nie albumy tematyczne, których wydanie jest zresztą droższe ze względu an korzystanie z lepszego papieru.
Co do albumów Pani Warchulińskiej to oprócz Piotrkowa międzywojennego nie czytałem (oglądałem) żadnego. Piotrków międzywojenny jest jednak słaby - mało zdjęć, do większości autorka nie dotarła, nie wspominając już o koszmarnym tekście obnażający totalny brak wiedzy Autorki. I dawać za to 70 złotych?

00


Do Mr Na zdziwienie ~Do Mr Na zdziwienie (Gość)02.12.2013 19:49

Aż ku.wa odpiszę cytując:
"Piotrków międzywojenny jest jednak słaby - mało zdjęć, do większości autorka nie dotarła, nie wspominając już o koszmarnym tekście obnażający totalny brak wiedzy Autorki. I dawać za to 70 złotych?" - jak się znasz to napisz lepiej, postaraj się o kasę, zbierz, zeskanuj, etc....

00


mnie to ciekawi ~mnie to ciekawi (Gość)02.12.2013 22:22

Mnie to ciekawi kiedy wydadzą książki o TPS-ie, III LO, Budowlance, Technikum Maszyn Górniczych, Ekonomiku, Medycznym i szkołach podstawowych, o medykach, pielęgniarkach i lecznictwie z uwzględnieniem szpitali jakie były w P.T., o światku prawniczo-policyjno-milicyjnym i związanym z tym aferami i zbrodniami, o rzemiośle i rzemieślnikach, o handlu i kupcach, o hotelach i gastronomii piotrkowskiej, itd. itp. Jeszcze są do opisania sport, muzyka, sztuki plastyczne, architektura, dużo tego, a właściwie bardzo dużo ludzi tworzących piotrkowską rzeczywistość. Ta seria "Biblioteka Piotrków 800" bardzo słabo idzie. Myślałem jak ją zapowiadano, że obejmie wszystkie przejawy życia społecznego Piotrkowian i Piotrkowa. Ale wydaje mi się, że nie ma w niej jakiejś linii przewodniej i wszystko odbywa się na zasadzie, no właśnie, jakiej......

00


Do mnie ciekawi ~Do mnie ciekawi (Gość)02.12.2013 23:08

Pod hasłem "biblioteka 800" mogłoby być wszystko, ale wydawnictwo to zeszło na psy jak stało się politycznym badziewiem.

00


Odpowiedź ~Odpowiedź (Gość)03.12.2013 01:10

[cytat="mnie-to-ciekawi"][/Mnie to ciekawi kiedy wydadzą książki...] - ODPOWIEDŹ: JUTRO!!!!

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat