metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
gość 12 ~gość 12 (Gość)08.08.2017 20:04

walczcie o swoje i nie poddajcie się w dużych chlewniach przynajmniej jest porządek z padliną z każdego kolczyka trzeba się rozliczyć a nie psy noszą.Jestem z wami!!!!!

01


gość ~gość (Gość)08.08.2017 21:13

Jak by każdy rolnik dostał bez zwrotny pożyczkę na budowę chlewnej i zakup rocznika to wszyscy by skorzystali i im smród już by nie przeszkadzał. A teraz to smród przeszkadza mieszczuchom co sobie domki pobudowali i z wsi Miasto chcą zbudować.

21


oburzona ~oburzona (Gość)08.08.2017 21:18

Nie po to uciekamy od hałasu miejskiego i smrodu spalin samochodowych by teraz wdychać azot z gnojowicy rozlewany wokół nas.
Zresztą taka ilość hodowli nie ma już nic wspólnego z rolnictwem ,to już duży zakład produkcyjny.My do pracy dojeżdżamy kilkadziesiąt kilometrów więc dlaczego nie Oni.Zarobią i się wyniosą ,a nam smród zostanie.

13


gość ~gość (Gość)08.08.2017 21:35

Centrum wsi. Umarłem.
Zamość w lubelskim nie ma "centrum" a tu na wsi jest.

Mozna sprecyzowac czym jest centrum wsi?to jest jakos pomiedzy domem sołtysa a remizą?
Ad Vocem ,zachcialo sie domków na wsi za grube tysie,a teraz świnia smierdzi? No szok niedowoerzanie. Jak to jest mozliwe zeby w "centrum wsi" hodowano świnie?

21


gość ~gość (Gość)08.08.2017 22:15

Hodowcy świń nie jesteście jedynymi mieszkańcami wsi rolnicy z inną działalnością mieszkali tu przed wami i nie robili współ mieszkańcom na złość wszyscy powinnismy się wzajemnie szanować .A NIE POD osłoną nocy wylewać pod oknami sąsiadowi gnojowice .To wy cwaniakujecie a potem macie pretensje że nikt się nie godzi na budowę kolejnych chlewni.

10


gość ~gość (Gość)07.08.2017 14:45

Ludziom na wsi to sie w glowach pokrecilo a rolnicy gdzie maja zwierzeta chodowac moze w miescie.Teraz miasto chca zrobic ze wsi a co do zalewu to gorszy syf i smierdzi z tej wody jak z chlewni.Ciekawe ci co tak bardzo przeszkadza chlewnia jak by to oni budowali co wtedy to jest tylko zazdrosc sasiedzka i nic wiecej wiem bo przekonalem sie na wlasnej skorze.

113


gość ~gość (Gość)07.08.2017 18:20

Niech sobie hodują te ryjki ale nie na taką skale.Dawniej jakoś nie było tylu wielkich chlewni i było ok.Teraz narobiło się tych bałorów że już smród wali nie tylko w pobliżu a już w promieniu kilku km.To że wieś nie znaczy że każdy wkoło ma być poszkodowany.Mam nadzieje że to nie przejdzie bo już nad jezioro nikt tam nie przyjedzie.

101


Witek ~Witek (Gość)07.08.2017 10:57

Nie pozwalać budować chlewni na skalę przemysłową cała ta moda i zaraza przyszła z zachodu powielamy szkodliwe wzorce od imperialistów. Kiedyś wieś była ekologiczna naturalna a dziś jeden smród gnojowicy gdzie by się nie ruszyć do tego ci hodowcy nie zważają na nic wylewają ta truciznę nie zwracają uwagi ,że upał i kiedy któremu przyjdzie do głowy . Gdzie ta ochrona środowiska i ekolodzy takie chlewnie winny być likwidowane pod przymusem a dopuszczalna hodowla tylko w tradycyjny sposób jak było

172


kałboje ~kałboje (Gość)09.08.2017 01:28

Walczcie do skutku bo nie będziecie życia mieli! Smród jest nie do wytrzymania i niech nikt Wam bajek nie wciska że smrodu nie będzie! Wszędzie gdzie jest chlewnia jest jest wieczny smród gnojówki tylko ich właściciele już tego nie czują bo przesiąknęli aż do szpiku kości wraz z domami w których też świniami wali a bajki o szyneczkach niech swoim dzieciom czytają bo kto ma rozum to takiej szynki itp nabitej chemią i antybiotykiem nie kupuje!

20


wiki-ki ~wiki-ki (Gość)09.08.2017 11:42

przy takiej obsadzie i ilości mieszkańców wypada jakieś niecałe 10 sztuk na osobę.... wracamy do czasów PRL -u???? no brawo Polska wieś

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat