metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
asik ~asik (Gość)19.06.2015 18:32

Jestem nauczycielem ze stazem bardzo dlugim ok. 20 lat. Pracuje juz 4 rok na okrojonym etacie. Studia kierunkowe i 3 inne podyplomowe za ktore trzeba bylo wylozyc kase. A etatu calego jak nie bylo tak nie ma. I jest mi ciezko majac 2 wlasnych dzieci na utrzymaniu. Co na to organ prowadzacy?

43


jest źle ~jest źle (Gość)20.06.2015 23:01

Ile godzin w europie pracują nauczyciele, proszę zobaczyć na Polskę i wszystko w tym temacie. Jest to jedyna grupa społeczna, która non stop narzeka: a to dzieci są bee, a to zarobki, a to wyposażenie, a to że muszą jeździć na wycieczki, a to że maja karty pracy, a to że program nie taki, podręczniki też nie te, nawet w mojej rodzinie nauczycielka narzekała też na prezent od uczniów, bo jej się nie podobał. Powiedzcie mi tak szczerze co wam odpowiada????

31


dlaczego ocet jest kwaśny ~dlaczego ocet jest kwaśny (Gość)21.06.2015 22:05

Pensje nauczycielskie stanowią prawie 90% kosztów szkoły co jest ewenementem na rynku pracy a wiecie dlaczego? Bo w normalnych firmach jedna osoba wykonuję pracę, do której zgodnie z Kartą Nauczyciela potrzeba prawie 2,5 osoby na etacie nauczycielskim. Do tego osobom takim płaci się przez dwa miesiące w roku za to, że nie wykonują swojej pracy. W efekcie szkoła pełna jest pracowników ale nie ma kto pracować. Ponadto zapisy KN praktycznie uniemożliwiają zwolnienie nauczyciela więc dochodzi do patologii. Porównajcie sobie ilość L4 w szkołach i zwykłych firmach... Gdyby nauczyciel miał płacone od godziny problem nagle by się rozwiązał. Ci z powołania zarabiali by 3-4x tyle a reszta obiboków poszła by na zieloną trawę. Wtedy studia pedagogiczne przyciągały by tych z powołania a nie stanowiły przechowalnię dla tych co nigdzie indziej się nie nadawali.

30


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat