metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
broda ~broda (Gość)24.08.2014 17:15

Rozumiał bym gdyby te pieniądze z fotoradarów rzeczywiście wpływały na cel poprawiający bezpieczeństwo. Ale niestety, ku uciesze rządzących zapychają dziurę budżetową. W związku z powyższym fotoradarom i innym okradaniom kierowców - mówię stanowcze nie.

30


sklave sklaveranga24.08.2014 12:25

Fotoradary powinny ratować życie, nie budżet. Zdawałoby się że jest to ze wszech miar słuszne i naturalne przecież powinno chodzić o bezpieczeństwo a nie o finanse.
Szukać pieniędzy można wszędzie. Przed wiekami myto pobierano a na rozstajnych drogach stali zbójcy. Teraz postawiono fotoradary i wdrożono elektroniczny system poboru opłat za korzystanie z wybranej infrastruktury drogowej. Poluje na nas 551 fotoradarów.
Projekt PO zakłada, że wszelkie środki uzyskane z fotomandatów wystawianych przez inspekcję drogową, trafiać będą do budżetu Krajowego Funduszu Drogowego na poprawę bezpieczeństwa. Znakomity pomysł, ale jak to będzie wyglądało? Kto zdecyduje, co to znaczy bezpieczeństwo?
Kto będzie definiował, które rozwiązanie, czy działanie, będzie wpływało na bezpieczeństwo i dlatego damy na to pieniądze?
Tato co to jest fotoradar?
Fotoradar drogie dziecko, to taki karmik dla sępów.

Fotoradar w Białym Borze na Pomorzu widział już wiele. Tym razem złapał rowerzystę, który nocą jechał z prędkością 53 km/h. Jedyną częścią garderoby, jaką miał na sobie, były majtki... na głowie.Minął fotoradar z prędkością o 13 km/h większą, niż dozwolone w tym miejscu 40 km/h. Podobno pieszego na chodniku w stolicy namierzyli dopuszczalna prędkość była 5 km/h a on zasuwał ponad 11 km/h szybciej.
Konieczna będzie nowelizacja Kodeksu Drogowego.
No ale co to jest za problem dzisiaj.
Wystarczy że Donek powie a sejm zaraz to uchwali.
Radosław Sikorski dostał wieś.Więcej na stronie: http://sklave.manifo.com/

31


Pietrek Pietrekranga24.08.2014 12:48

"sklave" napisał(a):
Tym razem złapał rowerzystę, który nocą jechał z prędkością 53 km/h. Jedyną częścią garderoby, jaką miał na sobie, były majtki... na głowie.Minął fotoradar z prędkością o 13 km/h większą, niż dozwolone w tym miejscu 40 km/h

Miał chlop pecha mi strzel fotopstyk w Poniatowie zdjecie o 5.01 Dwie minuty i by zdjecia nie bylo

Komentarz był edytowany przez autora: 24.08.2014 12:51

10


tomi ~tomi (Gość)24.08.2014 11:25

tak nastawiajmy więcej fotoradarów i okradajmy ludzi z pieniędzy pozdrowienia dla matołów którzy to wymyslają,lepszych dróg nie ma kto wymysleć .... banda polskich pajaców (...)

41


Pietrek Pietrekranga24.08.2014 11:05

A ja mam ruletkę na tablicy i mnie cmoknijcie. Oczywiscie trzeba jezdzic zgodnie z przepisami ale czasami ograniczenia sa bezzasadne i robione po to aby wydymac ludzi z kasy. Pod słowem BEZPIECZENSTWO kryje się hasło "jak wydymać kierowce z kasy" dlaczego pod słowem BEZPIECZENSTWO nie kryją się dobre drogi, skręty bezkolizyjne. Jesli tak dbacie o Nasze bezpieczeństwo to na A 1 zlikwidujcie przejazdy przez ta drogę zbudujcie wiadukty. Na skrzyżowaniach(Jeżów,Kamieńsk) wybudujcie węzły. Nie stać państwo na do?? A na grabienie kierowców stać? przecież fotoradary radary odcinkowe pomiary Przedkowic tez kosztują ale ta inwestycja się zwróci bo przecież okradną kierowców I dlaczego jeśli mamy drogę 2 pasmowa nie przecinają drogi skrzyżowania, przejścia dla pieszych mamy ograniczenie prędkości 70 a tu nagle na odcinku 200 m jest ograniczenie 40 ?? A po 200 m mamy 70 Po co ten cyrk? Po to aby Nas wydymać. Właśnie dlatego mam roletę i mam gdzieś takie specjalne łapanki

Komentarz był edytowany przez autora: 24.08.2014 11:24

90


mol molranga24.08.2014 21:43

Odcinkowy pomiar prędkości jest nie zgodny z obowiązującym prawem.

30


Piotrkowianin Piotrkowianinranga24.08.2014 22:04

"mol" napisał(a):
Odcinkowy pomiar prędkości jest nie zgodny z obowiązującym prawem.

A konkretnie z którym aktem prawnym?

00


Locke ~Locke (Gość)25.08.2014 08:35

Prasa pisała o tym już kilka miesięcy temu. Może w końcu dowiemy się najważniejszego: KIEDY to zostanie wprowadzone?

10


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat