metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
k. ~k. (Gość)23.06.2008 00:00

masz przecież odpowiedź. Piotrkowski rynek absolwentów jest za mały na jeszcze jedną szkołę i nie dziwie się że mieli wątpliwości bo coś musieliby zlikwidować, a co ? może ty wybierzesz ?. Ja się z tobą nie zgadzam mamy wiele piotrkowskich szkół z prawdziwego zdarzenia.
Rozumiem że władza jest wszystkieeeeeeeeeeeemu wina, tylko że władza dzieci ci nie urodzi :-)).
pozdrawiam

00


maddox ~maddox (Gość)23.06.2008 02:10

"~k." napisał(a):
mamy wiele piotrkowskich szkół z prawdziwego zdarzenia.


Możesz jakieś podać ? Tylko najlepiej takie które dają konkretny zawód poszukiwany na lokalnym rynku pracy. Problemem nie jest jakość szkół w Piotrkowie ale profil ich nauczania. Zgadza się, że mamy licea na niezłym poziomie. Poza tym raczej brak szkół trzymających "poziom" może poza TPSem. Ale co z tego że mamy te dobre licea skoro ich absolwenci muszą wyjechać żeby znaleźć równie dobre szkoły wyższe ?
Generalnie widzę, że się nie dogadamy w tej kwestii gdyż nie słuchasz co ja mówię do Ciebie na temat 60-70% młodych którzy wyjeżdżają z miasta za edukacją zgodną z zainteresowaniami a nie taką co jest "pod ręką". Efekt jest najgorszy z możliwych bo wyjeżdżają najzdolniejsi, bo nie oszukujmy się dostać się i skończyć Piotrkowskie studia to jest śmiech na sali... Wypowiadam się jako przedstawiciel tego właśnie pokolenia i po prostu widzę co się wokół mnie, wśród moich rówieśników dzieje. Masz rację że władza dzieci nie zrobi. Ale podstawowym problemem demograficznym Piotrkowa nie jest mała liczba urodzeń lecz odpływ ludzi do większych ośrodków za pracą, karierą i wykształceniem.
A co do władzy to tak władza jest winna, czas skończyć z tym zwalaniem winy na wszystko dookoła, jak ja spieprzę projekt na studiach to nikt nie słucha że to nie moja wina. Władza jest odpowiedzialna ze swoje działania ale także za ich brak (zaniedbanie), więc proszę Cię nie ironizuj na ten temat.

00


maddox ~maddox (Gość)23.06.2008 02:24

Jeszcze tylko jedno, Piotrków powinien brać przykład z Nowego Sącza. Miasto podobnej wielkości a jednak duuużo bardziej dynamiczne i lepiej rozwijające się.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_S%C4%85cz
Wystarczy popatrzeć na ludność naszego miasta i NS:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_Nowego_S%C4%85cza
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_Piotrkowa_Trybunalskiego

00


Lysy ~Lysy (Gość)23.06.2008 12:20

Ludzie to jest współczesny obóz pracy !!!!!!!!!!!!!
Byłem widziałem

00


k. ~k. (Gość)23.06.2008 19:51

oczywiście maddox że cię słucham ale nie mogę odpowiadać jak skaczesz po wielu tematach. Główny tytuł tego artykułu jest szkoła przyzakładowa Hearinga. Ta fabryka potrzebuje ludzi na produkcję do obrabiarek, ta szkoła nie zatrzyma ci wszystkich ludzi w PT większość idzie na studia i nie wraca bo znajdują tam pracę, zresztą wiesz to doskonale po sobie jak mniemam.
Aby wracali ludzie musi być praca a jaki masz lokalny rynek pracy. Delikatnie mówiąc ubogi i bardzo ukierunkowany.
Także cieszmy się z tego że ściągają ludzi do pracy w PT, to jest bardzo dobry sygnał i czekajmy na ultra ultra nowoczesne technologie.

pozdrawiam serdecznie.

00


Rami ~Rami (Gość)25.07.2008 15:21

A gdzie mialaby byc siedziba ewentualnej nowej piotrkowskiej uczelni technicznej? Jakies propozycje odnosnie lokalu?

00


Do Lysego ~Do Lysego (Gość)27.07.2008 10:30

"~Lysy" napisał(a):
Ludzie to jest współczesny obóz pracy !!!!!!!!!!!!!
Byłem widziałem

To dlaczego nadal tam pracujesz ?

00


Piotr Piotrranga27.07.2008 13:56

Cytuję:
A gdzie mialaby byc siedziba ewentualnej nowej piotrkowskiej uczelni technicznej? Jakies propozycje odnosnie lokalu?


Np na Batorego

00


Rami ~Rami (Gość)27.07.2008 14:15

A jakie kierunki powinny być na piotrkowskiej uczelni technicznej ?
Moim zdaniem:
Wydział Elektroniki, Informatyki i Mechatroniki
elektronika i telekomunikacja - specjalność: programowanie urządzeń telefonii komórkowej (dzienne inżynierskie 3,5 letnie, zaoczne inżynierskie 4 letnie)
informatyka - specjalność: technologie internetowe (dzienne inżynierskie 3,5 letnie, zaoczne inżynierskie 4 letnie)
mechatronika - specjalność: komputery i sterowniki przemysłowe (dzienne inżynierskie 3,5 letnie, zaoczne inżynierskie 4 letnie)
Wydział Ekonomiczno - Logistyczny
ekonomia - specjalność: finanse i rachunkowość (dzienne licencjackie 3 letnie, zaoczne licencjackie 3 letnie)
informatyka i ekonometria - specjalność: metody ilościowe w ekonomii (dzienne licencjackie 3 letnie, zaoczne licencjackie 3 letnie)
logistyka - specjalność: eurologistyka (dzienne inżynierskie 3,5 letnie, zaoczne inżynierskie 4 letnie)

00


Piotr Piotrranga27.07.2008 18:25

Na początek wystarczy absolutne ABC czyli budownictwo elektrotechnika i mechanika.
Wracając do siedziby to parę lat temu miasto się pozbyło starego aresztu, a i budynki po szpitalu na Wojska Polskiego także świecą pustkami.
W czerwcu byłem służbowo w Jeleniej Górze tam oprócz filii Politechniki Wrocławskiej mają Kolegium Karkonoskie. Jest to wyższa szkoła zawodowa (państwowa) kształcąca na poziomie licencjackim lub inżynierskim zarówno na kierunkach humanistycznych jak i technicznych. Kolegium mieści się w obiektach po szkole oficerskiej, a ściślej w starych wermachtowskich koszarach ( w ścianach wydziału technicznego są nawet wnęki na stojaki do karabinów). W Piotrkowie takich obiektów jak już wspomniałem kilka by się znalazło.
Nie będę ukrywał, że ta szkoła wzbudziła moją zazdrość. Tego typu placówka w PT-City jest bardzo potrzebna.

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat