metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
KMX KMXranga14.12.2016 13:45

Nie ma lepszego rozwiązania? Oczywiście, że jest! Należy zdemontować liczniki i opłatę za ciepło wliczyć w czynsz jak to jest na osiedlu Łódzka-Wysoka wtedy nikt nie będzie miał problemu :)

228


abc ~abc (Gość)14.12.2016 15:06

a ten "Ekspert" ma jakieś nazwisko?

132


ijrjifikhdmjytg ~ijrjifikhdmjytg (Gość)15.12.2016 15:53

szanowni mieszkańcy bloków.Zadajcie sobie pytanie.Co by było gdyby wszyscy mieszkańcy bloku wyjechali na dwa tygodnie i odłączyliby dopływ ciepła do swoich mieszkań , a na zewnątrz byłaby temperatura -10stopni. Zamarzłaby na pewno instalacja CO i CWU. Wiec jeśli jedna osoba wyjeżdża i zamyka ciepło do swego mieszkania to czemu nic nie zamarznie? Odpowiedź jest nastepujaca: MIESZKANIE OGRZEWA SĄSIAD!!! . Bardziej łopatologicznie chyba tego wytłumaczyć się nie da.

36


CoolMen ~CoolMen (Gość)15.12.2016 20:04

Gdy czytam wypowiedzi niektórych dyskutantów oraz jakiegoś tajemniczego "eksperta" dochodzę do wniosku, że powinniśmy wrócić do tego co już było 40 lat temu, czyli zainstalować stare ręczne zawory, których po 2 sezonach grzewczych nikt nie był w stanie odkręcić, ani zakręcić i na wszelki wypadek pozostawały one w pozycji otwartej przez cały swój żywot. Lokator i tak nie miał praktycznie żadnego wpływu na temperaturę kaloryfera - zależała ona jedynie od tego czy palacz w lokalnej kotłowni więcej, czy mniej spalał węgla. Nie było problemu i komentarzy, że jeden sąsiad grzeje drugiego, bo wszyscy mieli jednakowo zimne lub ciepłe grzejniki. W chwili obecnej poprzez instalowanie zaworów z ograniczeniem temperatury otwarcia do 16 stopni dążymy do tego co już było - wszyscy będą mieli w przybliżeniu jednakową temperaturę, nie będzie argumentów o przerzucaniu opłat na sąsiada, będzie bardziej "sprawiedliwe społecznie" obciążenie opłatami za ciepło itd.- czyli wracamy dotego co już było. Przecież i tak nie mamy obecnie wielkiego wpływu na temperaturę grzejnika, gdyż na bloku jest zamontowany czujnik regulujący stopień otwarcia zaworu głównego, co powoduje że mogę odkręcić termoregulator, a i tak w przypadku podwyższenia się temperatury zewnętrznej kaloryfer będzie zimny. Nie wiem więc po co te wszystkie kombinacje z wymianą termostatów i generowanie następnych kosztów w Spółdzielni. Wg mnie bowiem największym problemem z ciepłem w systemie OWT jest istnienie ogromnych okien - są to prawie "szklane ściany" przez które ucieka chyba 50% ciepła, mimo wymiany na plastiki.

21


xx ~xx (Gość)16.12.2016 10:28

To może ekspert powie mi jak w tym momencie przewietrzyć mieszkanie. Za oknem słońce grzeje, że w mieszkaniu robi się duszno. Ale okna nie mogę otworzyć bo zaraz zawór otworzy kaloryfer. Panie Ekspercie nie bądź pan tchórz i odpowiedz na proste pytanie. Tylko bez owijania w baweł... sorry szmaty.

10


ex expert ~ex expert (Gość)16.12.2016 10:40

Przy ustawionych 16 stopniach grzejnik jest prawie zamknięty na amen. Ciepło wali od sąsiadów, bo uzyskanie temperatury poniżej 16 stopni w bloku gdzie inni grzeją jest dość trudne. Podczas normalnego wietrzenia czy mycia okien straty ciepła nie są duże, chyba, że dojdzie do wychłodzenia ścian na co potrzeba przynajmniej godziny. Jak wietrzyć to nigdy nie metoda uchylonego okna. Otworzyć ile się da, wymienić powietrze w pokoju, nie schłodzić ścian i zamknąć. Temat do zrozumienia nie wymaga więcej wiedzy niż z podstawówki.

20


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat