Myślałem, że największą przeszkodą był/jest brak jakiegoś węzła czy zjazdu z autostrady co to ją teraz remontują koło Piotrkowa.
Drodzy Obywatele i Obywatelki, Pamiętajmy jest okres przed wyborami więc jest obiecywane wszystko i wszystkim.
Bo poprzednią decyzję środowiskową oprotestował burmistrz Sulejowa ze swoimi przyjaciółmi. I dlatego mamy 4-5 lat opóźnienia.
Rygor natychmiastowej wykonalności a pozwolenie na budowę
Trzeba jednak pamiętać, że uzyskanie przez inwestora rygoru natychmiastowej wykonalności w odniesieniu do decyzji środowiskowej, nie otwiera mu jeszcze drogi do pozwolenia na budowę, umożliwiającego faktyczne przystąpienie do realizacji inwestycji. Analiza brzmienia przepisu art. 72 ust. 3 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku (…) wskazuje, że właściwy organ może oprzeć decyzję o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę jedynie na ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Zgodnie z przytoczonym przepisem decyzję środowiskową dołącza się do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę w terminie 6 lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna. Inwestor zobowiązany jest więc do przedłożenia ostatecznej, a nie jedynie natychmiast wykonalnej decyzji środowiskowej, albowiem – jak wspomniano na wstępie – samo nadanie rygoru natychmiastowej wykonalności nie oznacza, że decyzja zyskuje walor ostateczności. Niezwykle istotne jest to, że decyzja z rygorem natychmiastowej wykonalności w każdej chwili może zostać uchylona na skutek odwołania
Również sądy administracyjne stoją na stanowisku, zgodnie z którym niedopuszczalne jest rozstrzygnięcie sprawy o wydanie pozwolenia na budowę na podstawie decyzji środowiskowej zaopatrzonej jedynie w rygor natychmiastowej wykonalności. Wypowiedział się w tej kwestii między innymi Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w wyroku z dnia 22 lutego 2012 roku (II SA/Kr 880/10).
W wielu przypadkach nadanie rygoru służy zabezpieczeniu interesu inwestora i może być dla niego korzystne. Przykładowo nadanie takiego rygoru decyzji dotyczącej pozwolenia na budowę (a nie decyzji środowiskowej), umożliwi zabezpieczenie terenu budowy, przygotowanie go do wkroczenia ekipy budowlanej i tym samym rozpoczęcia prac pomimo wniesienia odwołania.
Jednakże, inwestor planując przedsięwzięcie powinien liczyć się z tym, że nadanie rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji środowiskowej, niekoniecznie przyspieszy rozpoczęcie prac. W sytuacji, gdy inwestor złoży wniosek o wydanie pozwolenia na budowę podpierając go decyzją środowiskową objętą rygorem natychmiastowej wykonalności, organ powinien odmówić wydania pozwolenia na budowę. Z kolei wydanie pozwolenia na budowę jedynie w oparciu o decyzję środowiskową opatrzoną rygorem natychmiastowej wykonalności, może – w przypadku jej uchylenia – doprowadzić do wstrzymania już rozpoczętej budowy. Dlatego też, wystąpienie o nadanie rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji, ma sens jedynie przy stuprocentowej pewności, że nie ma żadnych podstaw do jej uchylenia
I tyle w temacie..
Ja spokojnie czekam do 13 października,a później będę się z Was śmiał !
A jaki będzie raban jak sobie uświadomią przebieg trasy S12 !!! Dopiero będzie się działo, dopiero będzie zabawa.
Największą przeszkodą bedzie brak pieniedzy... a nie jakąś tam decyzja środowiskowa,ktora mozna wydać, a za czas jakiś wstrzymać w związku z nieprawidlowosciami lub odwolaniami...zobaczymy ile potrwa wykup gruntów, projekty i sama realizacja budowy... Sorry, ale jak dla mnie S12 to ściema przedwyborcza.
Budowa ścieżki rowerowej z Piotrkowa do Przygłowa miała rozpocząć się w maju, mamy sierpień a kolejna obietnica władzy niespełniona. Oby z tą trasą nie było podobnie.
Zgłaszajcie wszystkie przypadki zagrożeń jakie wystąpują na tej drodze najlepiej przez TOR:
mapy.geoportal.gov.pl/IMAPLITE/KMZBPUBLIC.HTML
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!