metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Ola ~Ola (Gość)29.05.2014 13:37

A czy ktoś nie wie czy można wykupić mieszkanie TBS w kamienicy na ul. Rycerskiej? mam najem na czas nieokreślony.
Pozdrawiam

10


bobi ~bobi (Gość)29.05.2014 18:41

Napiszcie do Chojniaka, on da wam kredyt :)

50


Piotrkowianin Piotrkowianinranga30.05.2014 12:27

"bobi" napisał(a):
Napiszcie do Chojniaka, on da wam kredyt :)

On tylko bierze, a nie daje.

00


CoolMen ~CoolMen (Gość)30.05.2014 13:31

"ePiotrkow" napisał(a):
O wiele więcej mieszkań zostałoby wykupionych z zasobów gminy jeśli miasto nie traktowało mieszkańców jak oszusta. Ustanawiając zabezpieczenie na hipotece nieruchomości miasto blokuje możliwość zaciągnięcia preferencyjnego kredytu mieszkaniowego na jego wykup. Banki nie udzielą kredytu jeśli na pierwszym miejscu w księdze wieczystej wpisana jest gmina.


Dlaczego pretensje do miasta? Przecież to banki nie chcą udzielić kredytu. A że w hipotece jest wpisana gmina? A kto ma być wpisany, jeżeli jest ona dotychczasowym właścicielem mieszkania?

02


ePiotrków ~ePiotrków (Gość)29.05.2014 11:38

O wiele więcej mieszkań zostałoby wykupionych z zasobów gminy jeśli miasto nie traktowało mieszkańców jak oszusta. Ustanawiając zabezpieczenie na hipotece nieruchomości miasto blokuje możliwość zaciągnięcia preferencyjnego kredytu mieszkaniowego na jego wykup. Banki nie udzielą kredytu jeśli na pierwszym miejscu w księdze wieczystej wpisana jest gmina. Osobiście chciałam wykupić mój lokal nie mam oszczędności za które mogłabym wykupić mieszkanie i napotkałam powyższy problem. Bardzo sympatyczne panie w urzędzie na szkolnej wyjaśniły mi że były przypadki iż wykupywane mieszkania były sprzedawane przed upływem pięciu lat. Moje pytanie jest następujące dlaczego setki uczciwych lokatorów muszą cierpieć
przez kilku oszustów i muszą być traktowani z góry jak złodzieje? Odpowiedz pozostaje bez odpowiedzi a może urzędnicy powinni się nad tym pochylić i rozwiązać ten problem.

111


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat