metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
go?ć_epi ~go?ć_epi (Gość)14.09.2023 14:10

Gratulacje!

82


zaplanowanekłamstwa ~zaplanowanekłamstwa (Gość)15.09.2023 03:41

Za to mamy ich wdzięczność od dzięsiątków lat w poniewieraniu dobrym imieniem tego kraju i ludzi.

53


Pytanie historyczne ~Pytanie historyczne (Gość)15.09.2023 17:09

A ilu Polaków uratowali Żydzi?

42


Szmalcownicy ~Szmalcownicy (Gość)15.09.2023 15:30

Szantażyści, którzy grozili ukrywającym się poza gettem Żydom ujawnieniem przed Niemcami, działali na styku okupacyjnego prawa i bezprawia. Pogoń za zyskiem za wszelką cenę często jednak dla nich samych kończyła się tragicznie.
Szmalcownictwo to jedno z najbardziej wstydliwych, a zarazem słabo przebadanych zjawisk okupacyjnej codzienności Warszawy. Szmalcownikami nazwano podczas wojny ludzi szantażujących Żydów, ukrywających się po „aryjskiej” stronie miasta, groźbą wydania ich Niemcom, jeśli nie zapłacą okupu. Część z nich uważała siebie za gorliwych patriotów zwalczających Żydów jako „odwiecznych wrogów Polski”; inni byli lojalni wobec Niemców, nawet jeśli nie mogli oczekiwać za to wynagrodzenia.

42


Dziadek w Feldgrau ? ~Dziadek w Feldgrau ? (Gość)16.09.2023 23:04

Dla niektórych szkalowanie Polaków i szukanie na siłę problemu to już chyba kwestia dziedziczna... A ja się cieszę z tego, że takie książki powstają. Chwała Bohaterom!

21


ja ~ja (Gość)15.09.2023 10:25

Ulmów ratowała POLSKA rodzina, ale w ręce niemieckich zbrodniarzy wydał ich POLSKI GRANATOWY POLICJANT. Kochani, nie bijmy piany, nie doktoryzujmy się na ludzkich tragediach.

44


Onyx321 ~Onyx321 (Gość)14.09.2023 14:24

Powinniśmy pamiętać o bohaterach, bo ich przykłady są najlepszą odpowiedzią na czarną propagandę i antypolskie działanie niektórych środowisk.

93


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat