metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Anna ~Anna (Gość)31.08.2012 22:41

Życzę zapału i determinacji. Brawo!

00


społecznik ~społecznik (Gość)01.09.2012 08:31

Nie powinno się robić "konkurencyjnych" obchodów żadnych uroczystości. To dezorientuje społeczeństwo.

00


mieszkanka ~mieszkanka (Gość)01.09.2012 12:20

Zgadzam się ze społecznikiem. Rocznicę bardzo tragicznego bombardowania Sulejowa od lat czci się w naszym mieście - odprawiana jest msza za poległych i składane są kwiaty przez kombatantów i szkoły. Również "Młodzi" powinni tam przyjść, jeżeli rzeczywiście chcą oddać hołd tym, którzy zginęli. Jeżeli będą tylko na "swoim" apelu budzi to podejrzenia o konkurencyjność obchodów i chęć "promowania siebie" na tragedii sprzed lat. Niepotrzebne położą cień na swojej, dotąd bardzo dobrej, działalności.

00


też mieszkaniec ~też mieszkaniec (Gość)01.09.2012 14:34

"_Mieszkaniec_" napisał(a):


Nie dajcie się manewrować... szczególnie tym z PISu!

00


realnie ~realnie (Gość)01.09.2012 17:28

"mieszkanka" napisał(a):

mieszkanko!!!!!! Młodzi mają prawo do buntu i przemian otaczającej zgniłej rzeczywistości. Alternatywne obchody to wyraz tego buntu i tak ja to pojmuję i ich popieram bo sam kiedyś w ich wieku uczestniczyłem w alternatywnych obchodach w stanie wojennym. Jeśli władza straciła kontakt z mieszkańcami to sama sobie to zawdzięcza i nic już tego nie zmieni.Brawo młodzi, należy wykreować nowe, młode, wykształcone uczciwe elity tego miasta. Oni widzą, że praca w tym mieście tylko dla swoich biernych, miernych ale wiernych. Przykładów mnóstwo. Każdy jeszcze w Polsce ma prawo do wyrażania swoich poglądów i oni z tego korzystają i nie przyczepiajcie im żadnych łatek tylko dlatego, że nie podobają się oni może jedynie słusznej ekipie. Dlatego nie da się iść z tą oficjalną delegacją urzędu w jednej linii dla mnie byłby to wstyd. Honor to pojęcie zanikło. Władza musi sobie wypracować szacunek u ludzi ciężką pracą, a nie nakazem. Potrzeba nam ludzi odważnych, szlachetnych, uczciwych i nie bojących się wyrażać swoich poglądów. Tylko wtedy ruszymy tą skorupę. Brawo popieram i będę namawiał moje starsze pokolenie do popierania. Będę tam i zachęcam wszystkich do poparcia tej inicjatywy. A jak propagandowo ta ekipa wykorzystuje każdą uroczystość to widać gołym okiem tylko czy mieszkańcy jeszcze się na to łapią ? Liczę, że zbliża się wiatr historii, który dokona w bliskiej przyszłości radykalnych zmian.

00


realnie ~realnie (Gość)01.09.2012 17:35

"tez-mieszkaniec" napisał(a):

mieszkańcu zapomniałeś o tych z SLD, PO i innych oraz o tych niebezpiecznych niby niezależnych startującymi i ukrywającymi się pod innymi nazwami komitetów. Wolę tych oficjalnych z PIS, PO, SLD, PSL ale oficjalnych, a nie zakamuflowanych.

00


społecznik ~społecznik (Gość)01.09.2012 19:03

[cytat="realnie"]Alternatywne obchody to wyraz tego buntu i tak ja to pojmuję i ich popieram bo sam kiedyś w ich wieku uczestniczyłem w alternatywnych obchodach w stanie wojennym. Jeśli władza straciła kontakt z mieszkańcami to sama sobie to zawdzięcza i nic już tego nie zmieni.Brawo młodzi, należy wykreować
Absolutnie się nie zgadzam! U nas w Polsce umiemy tylko działać w opozycji, jak kiedyś w stanie wojennym. Teraz są inne czasy. Nie można patrzyć na obchody jakieś rocznicy przez pryzmat ekipy sprawującej akurat władze na danym terenie. Istotna jest rocznica i fakt jej uczczenia jest obowiązkiem lokalnych władz jakie by one nie były. Zostały wybrane w demokratycznych wyborach. Jak ktoś chce zmian to niech wygra wybory w 2014 roku i pokarze co potrafi. Uważam, że uczczenie ofiar września 1939 roku Mszą Św. i złożeniem kwiatów pod pomnikiem jest jak najbardziej na miejscu. Młodzi powinni tam być by się czegoś jeszcze nauczyć ponieważ aby sprawować władze trzeba mieć troszkę więcej wiedzy niż mają. Sama urządzanie protestów, happeningów i robienie szumu nie wystarczy. Jak mawiali starożytni: "historia nauczycielką życia" ta lokalna również...

00


realnie ~realnie (Gość)01.09.2012 22:37

"spolecznik" napisał(a):

społeczniku zobacz w słowniku jak pisze się ,,pokaże" Idz do szkoły, a nie pouczaj młodych. Masz prawo się nie zgadzać bo mamy niby demokrację. Do prawdziwej demokracji nam jeszcze daleko, a świadczą o tym ludzie, którzy nami rządzą.

00


Bil ~Bil (Gość)01.09.2012 22:55

"spolecznik" napisał(a):

,, Młodzi powinni tam być by się czegoś jeszcze nauczyć ponieważ aby sprawować władze trzeba mieć troszkę więcej wiedzy niż mają." Jeżeli młodzi mają mieć takie wzorce to ja już wolę lepiej założyć sobie pętle na szyję niż patrzeć na to wszystko następne X lat i żyć w tej gminie.

00


mario ~mario (Gość)01.09.2012 23:47

A pomyśleliście o tych co pracują rano i dopiero po południu mają czas by oddać hołd tym co zginęli w bombardowaniu. Gmina nie pomyślała

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat