metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Martinos. ~Martinos. (Gość)27.06.2014 08:44

A ja sam nie z nam szczegóły mojego dziadka a wiem że dla partyzantów przywoził broń i współpracował z nimi i do tej pory nikt nic nie chce powiedzieć.Nie wiem dlaczego a miał na imie .ROMAN ROGOWSKI

10


Martinos ~Martinos (Gość)27.06.2014 09:03

A czy jest takie nazwisko na tym grobie i co jest napisane dokładnie chciałbym wiedzieć i tak musze wybrać ale nie mam iedy bo pracuje cały czas

20


97-300 97-300ranga27.06.2014 09:14

Na cmentarzu ewangelickim w głównej alei spokojnie spoczywa sobie SS-Untersturmführer Bruno Dittman gdy tuż obok 100m dalej po drugiej stronie ulicy za cmentarnym murem leżą być może jego ofiary które sam zamordował,trochę dalej znajduje się cmentarz żydowski na który to ponad wszelką wątpliwość Bruno Dittman wysłał dużą grupę żydów.Grób tego zbrodniarza jest pewnie nie opłacony i należało by go zaorać.Parafia Ewangelicka nic z tym nie robi,wstyd i hańba.

60


pjl ~pjl (Gość)27.06.2014 09:37

może z tym ciszej bo neofaszyści i naziole zrobią sobie tam miejsce kultu...

25


norman ~norman (Gość)27.06.2014 10:58

Z opowiadań wyłania się prawdziwy obraz naszego społeczeństwa.
Zawsze byli ludzie honoru i bohaterstwa ale nigdy też nie brakowało zdrajców i zaprzańców. Nigdy nie potrafiliśmy się z nimi zdecydowanie rozprawić i dlatego do dzisiaj ponosimy tego konsekwencje." Patrz tekst poniżej".
Chwała Bohaterom!

90


gość ~gość (Gość)27.06.2014 12:05

To ja nie rozumiem- córką pana Rudolfa Hilgerta jest pani Lidia Sowińska -Ziółkowska czy "pani Rudolfa" ??

01


adek ~adek (Gość)27.06.2014 13:14

"norman" napisał(a):
Z opowiadań wyłania się prawdziwy obraz naszego społeczeństwa.
Zawsze byli ludzie honoru i bohaterstwa ale nigdy też nie brakowało zdrajców i zaprzańców. Nigdy nie potrafiliśmy się z nimi zdecydowanie rozprawić i dlatego do dzisiaj ponosimy tego konsekwencje." Patrz tekst poniżej".
Chwała Bohaterom!


Ludzie Honoru to margines społeczeństwa wtedy może 10-15% z czego 99% wymordowano w Katyniu itd.
Wymordowano kwiat intelektualny Polski, a zostali konfidenci, folksdojcze i sługi ruskich.
Ludzi Honoru m.im.: Żołnierzy AK taki 'prawdziwy' polak p.Geremek nazywał zbrodniarzami.
To pokazuje kto został przy korycie i jak teraz oni traktuje nadal Polaków w ich własnym kraju Polsce.
Donald T. podpisując dokument, że My Polacy będziemy płacić za zbrodnie nazistów i sowietów na narodzie izraelczyków pokazuje jak zgnojono i opluto ten naród Nasz Polski naród.

125


Patriota ~Patriota (Gość)27.06.2014 13:46

"97-300" możesz podać więcej informacji w którym miejscu dokładnie znajduje się ten grób?

30


Rudi ~Rudi (Gość)27.06.2014 14:37

Większość zamordowanych należała do Narodowej Organizacji Wojskowej. W wielu publikacjach, nawet w tych niedawno wydanych, wskazuje się, iż zamordowane osoby pochodzące z okolic Wolborza należały do Batalionów Chłopskich. Przeczą temu dokumenty Gestapo znajdujące się w IPN. Aresztowano ich m.in. dlatego, że czytali "Walkę" - gazetę Stronnictwa Narodowego

51


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat