Tradycyjne spotkanie wigilijne odbyło się w czwartek w siedzibie piotrkowskiego Starostwa Powiatowego. Wzięli w nim udział m.in. kościelni hierarchowie, samorządowcy, a także przedstawiciele powiatowych instytucji i organizacji samorządowych.
Nowy sprzęt medyczny za prawie 400 tys zł trafił do Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Było to możliwe dzięki dotacji z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Doposażone zostały oddział noworodków oraz oddział wewnętrzny.
Pracownicy administracyjni Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim i wszystkich prokuratur rejonowych okręgu piotrkowskiego rozpoczęli akcję protestacyjną. O 12 odeszli od biurek i przez kilkadziesiąt minut z transparentami przed budynkiem piotrkowskiej prokuratury domagali się przyznania im wyższych pensji.
15 rodzin odebrało klucze do mieszkań komunalnych, które zostały wybudowane od podstaw przy ulicy Garncarskiej 6-8 w Piotrkowie Trybunalskim. Kamienica i oficyna powstały w ramach projektu "Młode Stare Miasto", którego celem jest zmiana oblicza piotrkowskiej Starówki.
Taką decyzję jednogłośnie podjęli w środę piotrkowscy radni podczas III sesji Rady Miasta.
Zadaniem Łódzkiego Domu Kultury było umożliwienie dzieciom, młodzieży oraz dorosłym z województwa łódzkiego dostępu do zasobów oferty instytucji kultury mieszczących się w Łodzi: Teatru Wielkiego, Filharmonii Łódzkiej oraz Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
Do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi trafiła 13 - miesięczna dziewczyna, która połknęła środek do udrażniania rur. U dziecka doszło do poparzenia języka i przełyku. Do zdarzenia doszło 13 grudnia w Piotrkowie.
...to hasło XIV Festiwalu Muzycznego, który odbywa się w Piotrkowie w ramach rejonowych przesłuchań do 25. Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Wydarzenie zostało zorganizowane w Miejskim Ośrodku Kultury.
Reprezentantki III LO w Piotrkowie Trybunalskim - Karolina Dukowska i Karina Kuwerska zajęły drugie miejsce podczas wojewódzkiego finału Licealiady w tenisie stołowym dziewcząt, który odbył się w Rawie Mazowieckiej. Piotrkowianki awansowały do finału ogólnopolskiego.
Najpierw policjanci, później pracownicy sądowi, teraz nauczyciele. Piotrkowscy pedagodzy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, która została poparta przez przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego.