Artykuły do tagu: Transport

Dlaczego chcą nam zabrać liczniki?
Czy znikną liczniki zamontowane przy sygnalizatorach na skrzyżowaniach? Jak wynika z wypowiedzi wiceministra infrastruktury, wkrótce może do tego dojść. Zdaniem Jerzego Szmita liczniki nie dość, że nie pomagają, to wzmagają niebezpieczeństwo w ruchu drogowym... I na nic zdają się komentarze i apele zadowolonych z sekundników kierowców.
Kilka tysięcy złotych kary może otrzymać właściciel firmy transportowej, który zamiast wyznaczoną trasą (wskazaną w licencji), wozi pasażerów innymi drogami. Niektóre minibusy kursujące na trasie Piotrków - Tomaszów zamiast drogą ekspresową S8, kursują jezdnią serwisową.
Piotrków opracował projekt „Planu zrównoważonego rozwoju piotrkowskiego transportu publicznego do 2020 roku”. Zanim jednak radni przyjmą plan mieszkańcy mogą zapoznać się z jego zapisami i zgłosić ewentualne uwagi.
Jutro (3 sierpnia) od godz. 6.00 do 22.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie, z udziałem inspektorów transportu drogowego, przeprowadzą na terenie naszego powiatu działania pod kryptonimem „Transport 2011”.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat