W tym tygodniu proponujemy dwie książki, które można śmiało uznać za wyjątkowe pozycje na rynku wydawniczym. Bo i stworzyli je młodzi autorzy, i odbiorcy mają po ich przeczytaniu mieszane uczucia. Książki te skłaniają do refleksji i ciekawią formą. Mamy też sprawdzony hit - książkę uznanego i wielokrotnie nagradzanego autora. A to daje nam gwarancję, że nie sposób się będzie od niej oderwać. Nawet w czasie majówki.
Wszyscy liczymy na ładną, słoneczną pogodę w pierwszy majowy weekend. Jakie są na to szanse - o tym w prognozie pogody przygotowanej przez grupę Łowcy Burz Łódzkie.
Na ten weekend polecamy dość różnorodny zestaw książek. Coś dla siebie znajdą zarówno wrażliwi i romantyczni, jak i miłośnicy mocnych historii. Przedstawiamy też coś dla miłośników książek przygodowych.
Na kolejny weekend proponujemy do lektury kolejną część przygód serialowej Joanny Chyłki, która tym razem dostaje ciężkie zadanie. Czy uda jej się sprostać takiemu wyzwaniu, jak obrona pedofila? W propozycjach mamy też dwie książki związanych z Bełchatowem autorów, którzy w swoich książkach stawiają na emocje. Mamy też dodatkową propozycję.
Hotele spełniają wszelkie rygory sanitarne, są bezpiecznymi miejscami, należy więc je otworzyć na długi weekend majowy - uważa Marcin Mączyński z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Dodał, że jeśli rząd nie otworzy hoteli na majówkę, Polacy wyjadą za granicę.
Zachwycamy się świetnie dopracowanymi fabułami zagranicznych autorów, jak Steven King, Harlan Coben czy Jo Nesbo, a tymczasem mamy wśród rodzimych autorów równie mistrzowskich powieściopisarzy. „Amok” zaskakuje jeszcze bardziej niż dwie poprzednie książki w trylogii Izabeli Janiszewskiej, a finałowy tom przedstawiający losy uczniów L.O. im. Freuda wywołuje ciarki podczas czytania. W obu przypadkach aż szkoda, że to już koniec, bo czytelnik pozostaje z niedosytem. Dlatego trzecia propozycja to „coś lekkiego”, nie tylko dla młodzieży.
Po kilku zimnych i wietrznych dniach w końcu ma nadejść prawdziwe wiosenne ocieplenie. Czy już w ten weekend? Według prognozy Łowców Burz Łódzkie, tak. Już sobota ma być znacznie cieplejsza.
Dziś mija rok od powstania serwisu #FakeHunter, którego zespół podjął się trudnej walki z falą dezinformacji zalewającą przede wszystkim media społecznościowe. W ciągu tego czasu serwisowi udało się zweryfikować ponad 1150 informacji, w tym zdemaskować ok. 900 fake newsów, głównie dotyczących koronawirusa i szczepień. Projekt został uruchomiony przez PAP wspólnie z GovTech Polska.
Choć Wielkanoc to, jak każde święta, czas odpoczynku i wyciszenia, to wśród propozycji książkowych proponujemy tym razem książki, od których nie sposób się oderwać. A akcja spowoduje nie tylko gęsią skórkę, ale też chęć przeczytania kolejnej strony. I kolejnej. Bo od tych historii, opisanych poniżej, nie sposób jest szybko się oderwać.
O tym, że żyjemy w ciekawych czasach nie trzeba nikogo przekonywać. Przełomowe wydarzenia towarzyszą też bohaterom książek, które przygotowaliśmy na ten weekend. Jedna z książek zatytułowana jest zresztą „Ciekawe czasy”, a druga opowiada o zamachu terrorystycznym. Na szczęście fikcyjnym, ale mamy też coś dla miłośników literatury faktu. A konkretnie będą to fakty związane z II wojną światową.