Dzięki Studio Figura również Piotrków Trybunalski będzie miał w tym dniu swojego przedstawiciela. Na co dzień Studio Figura (Al. Armii Krajowej 22 B, budynek Korona) pomaga kobietom poczuć się lepiej, piękniej, spełnić marzenia o wyśnionej sylwetce. Jednak 24 października staje się ambasadorem walki nie tylko o piękną sylwetkę, ale również o zdrowie.
Widowisko historyczne pod tytułem „Po-słowie w Piotrkowie, czyli sprawa miłości” obejrzeli w sobotę piotrkowianie, którzy przybyli na płytę Rynku Trybunalskiego. W spektaklu plenerowym wystąpili znani polscy aktorzy m.in. Dominika Ostałowska, Mirosław Zbrojewicz, Antoni Pawlicki, a także piotrkowianin Marcin Januszkiewicz.
Kogo od ponad 40 lat wkurza Borewicz? Co miał wspólnego Bronisław Cieślak ze słynną „Niewolnicą Isaurą”? I dlaczego sąsiedzi mieli narobić na wycieraczkę Jerzego Rogalskiego?
O tym i innych smaczkach zza kulis serialu „07 zgłoś się” mówią odtwórcy ról poruczników Borewicza i Jaszczuka.
- "Coś pięknego", "niesamowite przeżycie", "niezwykły wieczór", "świetnie opracowane i wykonane przedstawienie" – takie opinie można było usłyszeć w tłumie ludzi wychodzących z kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie po spektaklu "Miłość jest najważniejsza", opartym na poezji Karola Wojtyły, a wyreżyserowanym i przedstawionym przez Krzysztofa Kamińskiego – pisał polonijny „Nowy Dziennik (Polish Daily News)”. Piotrkowianin swoje przedstawienie zaprezentował w trzech amerykańskich miastach i w okolicach kanadyjskiego Toronto.
Piątkowy wieczór bez wątpienia należał w klubie „Sejf” do serialu „07 zgłoś się” i odtwórców ról porucznika Borewicza i porucznika Jaszczuka. Bronisław Cieślak i Jerzy Rogalski z trudem mogli przejść przez czekający na nich tłum fanów. Spotkanie z aktorami publiczności umilił koncert piosenek z lat 70. i 80. w wykonaniu zespołu „Dobry Klimat” i pokaz samochodów z okresu PRL-u.
29 września w Piotrkowie i Radomsku odbędzie się I Ogólnopolski Zlot Miłośników serialu „07 zgłoś się”. Na imprezę przyjadą m.in. Bronisław Cieślak (por. Borewicz) i Jerzy Rogalski (por. Jaszczuk). Nie zabraknie też samochodów produkowanych w Polsce w latach 70. i 80.
W „Nowym Dzienniku”, gazecie wydawanej przez Polonię w Nowym Jorku, ukazała się zapowiedź przedstawienia Krzysztofa Kamińskiego, piotrkowianina znanego m.in. z sagi „Nad rozlewiskiem” , a także z anteny Radia Strefa FM, gdzie czytał powieści” Kariera Nikodema Dyzmy” i „Znachor”.
Na wieczną wartę odszedł w 2017 roku Jan Stolarski, przed laty osoba powszechnie znana w rodzinnym Piotrkowie. Co warto o nim wiedzieć?
„Nigdy nie jest za późno aby podjąć mądrą decyzję.”
Coraz więcej Polaków popada w długi, których nie mogą spłacić. Jak sobie z tym radzić?
Już po raz czwarty rocznicę powrotu Polski na mapy Europy uczczono w Woli Krzysztoporskiej Biegiem Niepodległości. Wzięło w nim udział około 80 uczestników.