Zmieni się oznakowanie na skrzyżowaniu AK/Piłsudskiego

ePiotrkow Utworzono: Piątek, 19 maja 201762 16760
Większość kierowców odetchnie z ulgą. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta planuje jeszcze przed wakacjami zmienić oznakowanie na skrzyżowaniu Armii Krajowej/Piłsudskiego/Sikorskiego w Piotrkowie.

Największe emocje wzbudza fakt, że jazda na wprost możliwa jest tylko z jednego pasa, a skręt w lewo aż z dwóch. Często kierowcy musieli długo stać w korku, aby pojechać w kierunku Dmowskiego/Żelaznej czy w Sikorskiego.

 

Ale jeszcze przed wakacjami oznakowanie zostanie zmienione. Jeden z pasów do skrętu w lewo zostanie wzbogacony o możliwość jazdy prosto. Dzięki temu ruch powinien być bardziej płynny.

 

-Trzeba zmienić też sygnalizacje, oznakowanie, sygnalizatory, musimy to wszystko przygotować – wyjaśnia Ryszard Żak z ZDiUM w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

19

0


Komentarze (62)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zanzi Zanziranga19.05.2017 13:36

Jedna z największych bolączek administracyjnych to brak odpowiedzialności za swoje, nader często głupie, czyny. Urzędasy niczym się nie przejmują, bo niby czemu mieliby? ;)

365


może Zalesicka... ~może Zalesicka... (Gość)21.05.2017 21:59

Proponuję jeszcze zająć się ulicą Zalesicką. To co tam się dzieje (szczególnie w piątki) to horror. Mało kto jeździ tam przepisowe 50km/h... nie wspomnę o wariatach, którzy wyprzedzają po kilka aut jednocześnie a na liczniku mają spokojnie 80-100km/h... Zaczął się sezon rowerowy, a ścieżka rowerowa jest zaledwie do połowy ulicy - później zaczyna się walka o przetrwanie... uda mi się przejechać, czy ktoś mnie trafi... Często jeżdżę tam także autem, ale przydałoby się ograniczenie do 40 lub progi zwalniające co 400 m...???

10


mom ~mom (Gość)20.05.2017 11:11

A może tak za jednym zamachem uruchomić prawo skręty. Wystarczy tylko zawiesić znaki A-7 i po problemie. Przypuszczam, że sygnalizacja świetlna jest na tyle mobilna i nie stworzy żadnego problemu przy projektowaniu poprawek.
Tak przy okazji; Panie prezydencie P.T. czy nie należy przyjrzeć się oznakowaniu skrzyżowania ul. Sienkiewicza z Narutowicza. Czy prawidłowo oznakowany jest wjazd z południowego kierunku ul. Sienkiewicza. Obecne znaki C-8 i D-1 nie spełniają wymogów dla skrętu w lewo w ul. Narutowicza, gdyż po wjeździe na skrzyżowanie pierwszeństwo ma pojazd jadący ul. Sienkiewicz z kier. północnego znak D-1. Spotykają się dwa uprzywilejowane kierunki oznakowane znak. D-1. Czy mam rację, może nie ..............ukłony.

70


Polisz Rajder from PT ~Polisz Rajder from PT (Gość)19.05.2017 16:52

Chciałbym poznać tego miglanca, który w Piotrkowie projektuje drogi, np. zwęża jezdnie. Tak jak na ul. Śląskiej, gdzie doprowadzono do kompletnego absurdu. Oczywiście wiem jaka idea przyświecała wprowadzeniu tych utrudnień - przejazd ma być "nieatrakcyjny" dla ciężarowego tranzytu. Patrząc jednak na "sukces" jaki ma miejsce na zwężonej ulicy 3-Maja i obserwując inne dokonania genialnych piotrkowskich planistów - chce się wyć do księżyca. Ukoronowaniem jest nowe rondo SULEJOWSKIE - jak można takiego POTWORKA produkującego korki zaprojektować mając do dyspozycji tak dużo miejsca??? Widząc niektóre osiągnięcia projektowe nie sposób nie pomyśleć, że pustą czachę wioskowych architektów wypełniły podczas projektowania opary absurdu. Równie ociemniały człowiek musiał akceptować te projekty. Gdyby choć któryś z tych ludzi miał prawo jazdy !!!

293


Hmmm ~Hmmm (Gość)21.05.2017 16:47

Zastanawiam się, czemu w czasie remontu tego skrzyżowania nie dobudowano dodatkowego pasa lewoskrętu na pasie zieleni... miejsca by wystarczyło i w ten sposób byłyby dwa lewoskręty i dwa pasy do jazdy prosto...

30


kazik626 ~kazik626 (Gość)20.05.2017 15:57

najlepsze rozwiązanie jest takie zrobic rondo i tyle w temacie

102


wan ~wan (Gość)20.05.2017 04:48

Jaka wpływowa osoba mieszka na ul Jerozolimskiej od ul Geodezyjnej.,że tam jest układana kostka brukowa ile ulic w Piotrkowie jest w gorszym stanie w centrum miasta i tam się nic nie robi?Choćby ul. Wojska Polskiego w rejonie ,,Ryneczku'.

140


ciemnogród ~ciemnogród (Gość)19.05.2017 16:01

Głosujta na chojniaka a będzie jeszcze większy burdel w mieście!

1811


Podatnik z PT ~Podatnik z PT (Gość)20.05.2017 10:25

Mam nadzieję, że koszty tej przeróbki organizacji ruchu poniesie z własnej kieszeni projektant obecnie istniejącego bubla.

110


kierowca bombowca ~kierowca bombowca (Gość)19.05.2017 23:21

eureka normalnie....

31