Reklama

Zapraszamy na Noc Muzeów w Piotrkowie

ePiotrkow Piątek, 13 maja 202213645
14 maja przypada Europejska Noc Muzeów. Tego dnia również piotrkowska placówka przygotowała specjalną ofertę dla zwiedzających. A to dopiero pierwsza część Nocy Muzeów.
Fot. Muzeum w Piotrkowie

O godzinie 17.00. odbędzie się wernisaż wystawy „Urok dawnego gabinetu stomatologicznego” ze zbiorów Muzeum Stomatologii w Częstochowie połączonego z prelekcją dr Piotra Kuźnika. Zwiedzający podczas trwania wystawy poznają historię stomatologii, instrumenty medyczne w okresie rzymskim, pierwsze materiały do wypełnień zębów oraz różnice między narzędziami dentystycznymi z okresu międzywojennego a latami współczesnymi.

 

Więcej o wystawie piszemy w tekście:

Podróż w czasie do... dentysty

 

O godzinie 20.00 pracownicy Muzeum zapraszają na zwiedzanie dawnego Zamku Królewskiego z przewodnikiem. Zbiórka w sali na parterze.
Bezpłatne zwiedzanie dawnych komnat Pałacu Zygmuntowskiego zaplanowano w godz. 16:00-00:00

 

Europejska Noc Muzeów nie zamyka końca atrakcji. Równo tydzień później, czyli 21 maja (sobota) odbędzie się Piotrkowska Noc Muzeów, w której piotrkowskie muzeum wraz z Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach Filią w Piotrkowie Trybunalskim oraz Piotrkowskim Stowarzyszeniem Eksploracyjnym BUGAJ zafundują Państwu mnóstwo atrakcji.

 

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Francesco Camonte ~Francesco Camonte (Gość)19.05.2022 00:56

Trzeba było zamiast gabinetu dentystycznego zaprezentować gabinet ginekologiczny, wtedy byłoby więcej chętnych do zwiedzania. Myślę tutaj o chłopach wśród których krąży wiele legend o akcesoriach ginekologicznych i o tych, którzy je używają .

10


Renowator ~Renowator (Gość)13.05.2022 16:49

Urok dawnego gabinetu stomatologicznego - jakie miasto takie wystawy. Dlatego muzeum świeci pustkami

55


Barbi ~Barbi (Gość)13.05.2022 17:00

pękli by jakby nie mogli wylać frustracji ;*

52


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat