Zagłębie wygrywa z Piotrcovią po horrorze w końcówce

Wtorek, 16 lutego 202121
Po niezwykle zaciętym spotkaniu Zagłębie Lubin pokonało Piotrcovię 24:23 (14:12) w meczu 15. Serii PGNiG Superligi.

Niesamowitych emocji dostarczyło spotkanie 15. Serii żeńskiej PGNiG Superligi. Piotrcovia przegrała we własnej hali z liderem tabeli Zagłębiem Lubin 23:24 (12:14), a końcowy wynik był otwarty do ostatniej akcji pojedynku. Zagłębie rozpoczęło od mocnego uderzenia. W 11. minucie, po trafieniu Adrianny Górnej, było już 6:1 dla drużyny gości. Piotrcovia miała problemy ze zdobywaniem bramek, a jeśli już dochodziła do sytuacji to świetnie między słupkami spisywała się Monika Maliczkiewicz. Gospodynie zaczęły grać lepiej dopiero od dwudziestej minuty. Zagłębie nie rzucało już seryjnie bramek, a piotrkowianki, dyrygowane przez Romanę Roszak, zniwelowały stratę do dwóch bramek i do szatni zeszły z wynikiem 12:14.

Początek drugiej połowy znów należał do Zagłębia, które w 39. minucie, po bramce Darii Zawistowskiej, prowadziło 19:15. Wtedy jednak w drużynie gości coś się zblokowało, co wykorzystały piotrkowianki. Na dziewięć minut przed końcem do remisu (20:20) doprowadziła Daria Szynkaruk, a na dwie minuty przed końcem było 23:23. Wtedy Monika Maliczkiewicz obroniła w fantastycznym stylu sytuację sam na sam z Oktawią Płomińską, a po chwili bardzo ważną bramkę rzuciła dla Zagłębia Patrycja Świerżewska. W ostatniej akcji rzucała Magdalena Drażyk. Piłka wpadła do bramki Zagłębia, ale już po końcowej syrenie. Przyznała to zresztą skrzydłowa Piotrcovii oraz bramkarka Zagłębia. – Ja już zaczęłam się zresztą cieszyć ze zwycięstwa i dopiero piłka wpadła do bramki – powiedziała Monika Maliczkiewicz. – Mnie również się wydaje, że rzuciłam tę bramkę o sekundę za późno. Szkoda tych punktów, ale walczymy dalej. Jest jeszcze trzynaście meczów do końca sezonu – dodała Drażyk.

Piotrcovia – Zagłębie 23:24 (12:14)

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Płomińska 2, Zaleśny 3, Drażyk, Klonowska 2, Oreszczuk, Roszak 5, Więckowska 3, Szynkaruk 3/2, Charzyńska 1, Trawczyńska, Abramowicz, Sobecka, Macedo 4
Kary: 4 min (Klonowska, Oreszczuk)
Rzuty karne: 2/4

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Grzyb 4/3, Hartman, Kurdzielewicz, Górna 4, Drabik 3, Galińska 1, Zawistowska 3, Kochaniak 1, Matieli 4, Świerżewska 4/2, Milojević
Kary: 8 min (Matieli, Świerżewska, Milojević, Kochaniak)