Advertisement

Wyłączenia ulic na Dni Piotrkowa

Wtorek, 06 czerwca 202313
W najbliższy weekend 9-11 czerwca świętować będziemy Dni Piotrkowa 2023. Wydarzenie odbywać się będzie w kwartale plac Kościuszki - ul. Słowackiego - ul. Sienkiewicza - ul. Narutowicza. W związku z powyższym już od późnych godzin popołudniowych w piątek zamknięte zostaną ulice w centrum miasta.
Fot. K. Rudzki Fot. K. Rudzki

W piątek startują tegoroczne Dni Miasta. Tradycyjnie już rozpoczynamy Nocnym Półmaratonem Piotrkowskim Wielu Kultur. W związku z organizacją zawodów od godz. 18 do późnych godzin nocnych, dla ruchu zamknięte zostaną ulice w centrum miasta. Wiąże się to również ze zmianą tras autobusów MZK. Tego dnia autobusy poszczególnych linii kursować będą następująco:


Linia 0 – w kierunku ul. Mickiewicza od przystanku Słowackiego – A. Krajowej pojedzie al. Armii Krajowej, al. Piłsudskiego do ul. Sienkiewicza i dalej bez zmian. W kierunku ul. Słowackiego od przystanku Sienkiewicza - Urząd Miasta, autobusy pojadą al. Piłsudskiego, al. Armii Krajowej do ul. Słowackiego;
Linia 1 – w kierunku Lotniska od przystanku Wysoka – Hutnicza pojedzie al. Armii Krajowej, al. Piłsudskiego, al. Kopernika do al. 3 Maja i dalej bez zmian. W kierunku Szczekanicy od przystanku 3 Maja – Kopernika, autobusy pojadą al. Kopernika, al. Piłsudskiego, al. Armii Krajowej do ul. Łódzkiej i dalej bez zmian;
Linie 2 i 7 - w kierunku ul. Wolborskiej, Rakowskiej i Wierzej od przystanku Słowackiego – A. Krajowej pojadą al. Armii Krajowej, al. Piłsudskiego, al. Kopernika i dalej bez zmian. W kierunku ul. Dmowskiego i Słowackiego od przystanku Kopernika – pl. Niepodległości, autobusy pojadą al. Kopernika, al. Piłsudskiego, al. Armii Krajowej do ul. Słowackiego i dalej bez zmian;
Linia 4 - w kierunku ul. Rakowskiej od przystanku Wysoka – Hutnicza pojedzie al. Armii Krajowej, al. Piłsudskiego, al. Kopernika i dalej bez zmian. W kierunku ul. Dmowskiego od przystanku Kopernika – pl. Niepodległości, autobusy pojadą al. Kopernika, al. Piłsudskiego, al. Armii Krajowej do ul. Łódzkiej i dalej bez zmian;
Linie 5 i 8 - w kierunku ul. Wolborskiej, Rakowskiej i Świerczowskiej od przystanku Słowackiego – A. Krajowej pojadą al. Armii Krajowej, al. Piłsudskiego, al. Kopernika do al. 3 Maja i dalej bez zmian. W kierunku ul. Wroniej i Słowackiego od przystanku
3 Maja – Kopernika, autobusy pojadą al. Kopernika, al. Piłsudskiego, al. Armii Krajowej do ul. Słowackiego i dalej bez zmian;
Linia 6 – w kierunku Wierzej od przystanku A. Krajowej – Os. Górna pojedzie al. Armii Krajowej, al. Piłsudskiego do ul. Sienkiewicza i dalej bez zmian. W kierunku ul. Dmowskiego od przystanku Sienkiewicza - Urząd Miasta, autobusy pojadą al. Piłsudskiego, al. Armii Krajowej do ul. Dmowskiego;
Linia 9 – w kierunku Nowowiejskiej od przystanku pl. Litewski pojedzie ul. Wojska Polskiego do al. Armii Krajowej i dalej bez zmian. W kierunku ul. Dmowskiego od przystanku W. Polskiego – Wiadukt autobusy pojadą ul. Wojska Polskiego do pl. Litewskiego i dalej bez zmian.


Z kolei 10 i 11 czerwca br. zamknięta dla ruchu będzie ul. Słowackiego, na odcinku od ul. Sienkiewicza do pl. Kościuszki oraz pl. Kościuszki. W związku z powyższym trasy objazdów przebiegać będą następująco:


Linie 0 i 6 - w kierunku Mickiewicza i Wierzej od przystanku Dworzec Kolejowy pojadą ul. Słowackiego, Sienkiewicza do przystanku Sienkiewicza-Urząd Miasta i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy w/w linii od przystanku Sienkiewicza – Urząd Miasta pojadą ul. Sienkiewicza, Narutowicza, Młynarską, Słowackiego do przystanku Dworzec Kolejowy i dalej bez zmian.
Linie 1, 5 i 8 w kierunku Lotniska, ul. Wolborskiej, Rakowskiej, Świerczowskiej od przystanku Dworzec Kolejowy pojadą ul. Słowackiego, Sienkiewicza, al. Kopernika do przystanku al. 3 Maja-al. Kopernika i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy tych linii od przystanku 3 Maja - Kopernika pojadą al. Kopernika, Sienkiewicza, Narutowicza, Młynarską, Słowackiego do przystanku Dworzec Kolejowy i dalej bez zmian.
Autobusy linii 4 i 7 w kierunku Rakowskiej i Wierzej od przystanku Dworzec Kolejowy pojadą ul. Słowackiego, Sienkiewicza, al. Kopernika do przystanku al. Kopernika-Plac Niepodległości i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy w/w linii od przystanku Kopernika - pl. Niepodległości pojadą al. Kopernika, Sienkiewicza, Narutowicza, Młynarską, Słowackiego do przystanku Dworzec Kolejowy i dalej bez zmian.
Autobusy linii 9 w kierunku Nowowiejskiej od przystanku W. Polskiego - Cmentarna pojadą ul. W. Polskiego do przystanku W. Polskiego - Wiadukt i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy w/w linii od przystanku W. Polskiego - Wiadukt pojadą ul. Wojska Polskiego do przystanku W. Polskiego – Zamurowa i dalej bez zmian.


W poniedziałek, 12 czerwca autobusy komunikacji miejskiej powrócą na swoje trasy. Ruch samochodowy w centrum miasta zostanie przywrócony w nocy z niedzieli na poniedziałek.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

G15 ~G15 (Gość)06.06.2023 10:06

W jaki sposób będzie można dojechać w sobotę z ul.Wolborskiej na dworzec PKP?

40


eko ~eko (Gość)07.06.2023 22:08

Hura, hura, hura. W Piotrkowie Tryb. będzie jednak referendum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20


emeryt ~emeryt (Gość)07.06.2023 09:59

Powinni uruchomić helikoptery aby ludzi przewozić nad zamkniętym terenem miasta (za darmo).

50


Eric 27 ~Eric 27 (Gość)06.06.2023 19:53

Ludzie. Płaczecie,że nic się w Piotrkowie nie dzieje a jak się dzieje to narzekacie. P s. Podobno nikt w Mieście już Enzkami nie jeździ????

03


Geniuszy ~Geniuszy (Gość)06.06.2023 11:55

Oby deszcz nawalał od środy do poniedziałku

66


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)06.06.2023 16:01

Nie wiem komu potrzebne jest to bekowisko. Chyba samym organizatorom spod znaku panującego w Trybunalskim grodzie władyki i jego przybocznym, żeby wykazać się inwencją twórczą, jacy oni są wspaniali.

63


Iksde ~Iksde (Gość)06.06.2023 14:52

Biegajcie sobie wokół bugaju

71


Sceny ~Sceny (Gość)06.06.2023 11:01

Rozbiórka sceny w środku nocy, gratuluje

31


Grażyna ~Grażyna (Gość)06.06.2023 09:47

Przyjadę zielonom emzetkom jak ich wiencej pószczą w ten dzień.

22


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)06.06.2023 08:57

Jak nie wyłączenia prądu to teraz ulic. Kiedy przestaniecie straszyć obywateli?

61


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat