Advertisement

W Woli Krzysztoporskiej oddano osiedle mieszkań komunalnych

ePiotrkowRegion Środa, 01 grudnia 202119184112
"Centralny punkt zajmuje tu człowiek" - to motto nowego osiedla mieszkań komunalnych w Woli Krzysztoporskiej. Złożyło się na nie sześć parterowych budynków, w których znalazło się 27 mieszkań. W środę na osiedlu przecięto tradycyjną wstęgę i przekazano klucze w ręce mieszkańców.

Ładuję galerię...

Jesteśmy zadowoleni z efektu, jaki tu powstał. To specyficzny rodzaj zabudowy i jesteśmy szczęśliwi, że władze gminy zdecydowały się na wprowadzenie takiego rozwiązania. Niezwykle istotna jest w tym miejscu przestrzeń wspólna, która znajduje się między poszczególnymi budynkami. Plan osiedla jest taki, aby mieszkające w nim osoby miały nie tylko ładny widok ze swoich okien. Chodziło także o wymiar praktyczny. Gdy rodzice przebywają w domu i np. gotują obiad, to ze swoich okien widzą dzieci bawiące się na podwórku. W centrum tego osiedla ma być człowiek, a zabudowa ma sprzyjać do tego, aby ludzie mogli żyć we wspólnocie i integrować się - mówił Łukasz Woźniak, architekt, który był twórcą projektu osiedla.

Mini-osiedle powstało na ponad 1000 metrów kwadratowych. Wybudowanych zostało sześć budynków, w których powstało 27 mieszkań. Lokale mają od 21 do 61 metrów kwadratowych. Na osiedlu powstało dodatkowo 20 miejsc postojowych, a w centralnym miejscu osiedla powstał plac zabaw i siłownia plenerowa. Osiedle jest bezpieczne, ponieważ teren jest ogrodzony i monitorowany. 

 

W środę mieszkańcy osiedla odebrali klucze do swoich lokali. Jak podkreślał Roman Drozdek, wójt Woli Krzysztoporskiej, była to wieloletnia inwestycja bardzo oczekiwana przez lokalną społeczność. 

Dzięki niej mieszkańcy zyskają piękne mieszkania i zdecydowanie poprawią swoje warunki bytowe. Wybudowanie tych bloków pozwoli wyeliminować z naszego zasobu najbardziej zniszczone budynki. Obecnie zabezpieczyliśmy potrzeby mieszkańców gminy w tym zakresie, natomiast myślę, że w perspektywie 3-4 lat będziemy myśleć o kolejnej takiej inwestycji. Mamy jeszcze miejsce obok powstałych już obiektów, więc oddawane dziś bloki będą dobrym zaczątkiem - mówił wójt Drozdek. 

Na uroczystości obecny był także wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, który podkreślił, że takie inwestycje na terenie całego województwa nie zdarzają się zbyt często. 

Tym większy szacunek dla władz Woli Krzysztoporskiej za podjęcie się takiej inwestycji. Warunki, w których teraz będą żyć nowi lokatorzy, będą o niebo lepsze od dotychczasowych. Najlepszym dowodem na wyjątkowość tej inwestycji jest reakcja mojego kierowcy, który zobaczywszy te mieszkania dziś po raz pierwszy,  powiedział: "to są apartamenty". Mam nadzieję, że mieszkańcom będzie się tutaj dobrze żyło, a przeprowadzenie do takich lokali będzie impulsem do dalszego rozwoju - mówił Zbigniew Ziemba. 

A co o nowym osiedlu mówią sami lokatorzy? Posłuchajcie! 

 

Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł ponad 5 mln złotych, a dofinansowanie środków zewnętrznych z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Funduszu Inwestycji Lokalnych sięgnęło blisko 2 mln 900 tys. zł. 


Zainteresował temat?

5

22


Advertisement
Advertisement

Komentarze (112)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

okoń ~okoń (Gość)03.12.2021 13:59

Bardzo dobra inwestycja ale niewiele gmin na to stać.

26


wójta Romana bubel ~wójta Romana bubel (Gość)31.12.2021 08:56

Na facebook na zdjęciach wystarczy popatrzeć: trochę większy - na dworze a wewnątrz mróz i szron szczególnie przy drzwiach.
Czy w tej gminie coś zostanie wybudowane porządnie od początku do końca? Ciągle jakieś problemy: a to sala w Rokszycach, a to boisko w Krzyżanowie, a to drogi dziurawe?
Gdzie te miliony idą o których tak się chwali wójt Roman?
Mówię STOP takiemu marnotrawstwu pieniędzy. szczegóglnie z moich podatków

00


Ryszard Jagodziński ~Ryszard Jagodziński (Gość)03.12.2021 06:55

przepych marszałka, własny kierowca razi w oczy
Czy on nie ma za grosz pokory?

82


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)02.12.2021 16:04

TO JEST SKANDAL. JESTEM ZBULWERSOWANY i nie wierzę własnym oczom. Kwota za jaką wybudowane zostało te 27 mieszkań socjalnych jest powalająca. Gmina ma obowiązek przeznaczania środków publicznych na potrzeby wszystkich mieszkańców, a nie wąskiej grupy osób, które nie starały się zbytnio, żeby cokolwiek swojego mieć. W biuletynie "Nasza gmina" w 2018 roku zostało napisane , że będą dwa budynki i 43 mieszkania za 2 miliony, a późniejsze informacje z 2020 roku dotyczyły wybudowania 27 mieszkań w sześciu budynkach za 4 miliony 700 tyś. W ostatnim roku ceny materiałów budowlanych bardzo wzrosły. Śmiem sądzić , że ostatecznie kosztowało to 27 mieszkań około 6 milionów. Po za tym coś mi sią tu nie zgadza, ponieważ mój znajomy deweloper twierdzi, że jak buduje blok to osiąga zysk dopiero jak wybuduje mieszkania na trzecim piętrze i wyższym. A tu aż sześć parterowych. Czy to nie chodzi o wydawanie większej kasy ? Czy były konsultacje społeczne mieszkańców , w tej sprawie ? Każda kwota odprowadzonego podatku mieszkających na naszym terenie ludzi, którzy pracują i prowadzą własne firmy trafia do tej gminy. Nie wyrażam zgody na takie rozdawnictwo, tym bardziej ludziom, którzy ukrywają dochody, palą, piją i mają gromadki nieślubnych dzieci. Do porządnej roboty się prosimy zabrać , moi kochani , nie tylko rączki po cudze wyciągać. Żadna gmina nie może działać według górnolotnych "Super wizji ", Kryzys jest i każdemu już brakuje na te podwyżki wszelkich opłat. Tym bardziej, że jak tam jest ogrzewanie elektryczne , to za chwilę pójdą do GOPS-u po dopłaty do energii czyli znów pozostali mieszkańcy będą dopłacać do ich komfortowych apartamentów. Władza do wymiany, bo chwalić to tu zupełnie ma czego.

81


goœć_goŚĆ ~goœć_goŚĆ (Gość)02.12.2021 23:04

Dlaczego tak okłamuje się podatnika w tej gminie ? Proszę o przeczytanie artykułu na e piotrkow z dn. 01 czerwca 2015 - Wola Krzysztoporska: Gmina wybuduje mieszkania. Z treści wypowiedzi dokładnie wynika, że będzie około 40 mieszkań w nowym budynku z dofinansowaniem 30 %. Pamiętam, jak w biuletynie gminnym pokazano wizualizację tego budynku komunalnego, miały to być mieszkania w podłużnym, jedno-piętrowym budynku z płaskim dachem. W efekcie jest 27 mieszkań w 6 budynkach. O co tu chodzi ? co innego podaje się do mediów a w efekcie buduje się co innego. Żaden to gospodarz co rozmienia wszystko na drobne. Ogólny niesmak z tych mieszkań , mnóstwo kasy poszło , mieszkańcy wkurzeni, że to z ich podatków a najemcy tych "NIBY APARTAMENTÓW" niezadowoleni, bo mieszkanka malutkie. Na placu ciasnota i wszyscy w jednym motłochu. Jak ktoś przyjdzie z nocnej zmiany to na pewno tam nie odpocznie. A pamiętam jak trzy lata temu w Woli można było kupić mieszkanie 36 metrów za 60-80 tysięcy złotych. Gdyby gmina co rok kupowała po 5 takich mieszkań to przez 6 lat już by tych 27 rodzin było przesiedlonych. Czyli problem został by załatwiony za 2 MILIONY NIE ZA 6 MILIONÓW a tak to kolejna klapa. Ktoś napisał , że to sukces i 100 głosów wyborczych dla wójta i marszałka. CHYBA W PLECY. To dopiero będzie ENKLAWA WOLSKICH CUDÓW.

30


@ndzi ~@ndzi (Gość)06.12.2021 09:13

chłopie jeśli ci zal tyłek z zazdrości ściska to do sejmu i prezydenta bo wójtowie sami sobie poborów nie podnosili

13


Mieszkaniec Woli ~Mieszkaniec Woli (Gość)01.12.2021 17:18

A jaśnie wójt nie pochwalił się ile będzie zarabiał około 19500.Ładna mi służba mieszkańcom za takie pieniądze. Nigdy chyba nie pracował u prywaciarza. Wtedy by bardziej docenił to co ma..

154


Beata Prokop ~Beata Prokop (Gość)02.12.2021 07:13

aż się we mnie buzuje na to wszystko: drożyzna, podwyżki jedzenia materiałów, wzrost wynagrodzenia wójtów, polityków i jeszcze darmo rozdawnictwo
a ja muszę na to wszystko pracować całe dnie

81


beka ~beka (Gość)03.12.2021 20:43

W tym artykule jest chyba błąd, że na działce ponad 1000 metrów kwadratowych wybudowano 6 domów. Jak ci lokatorzy się tam nie pogryzą to ziemba ze szwagrem ogłoszą wolski cud.

20


goœć_tomek ~goœć_tomek (Gość)03.12.2021 19:28

Dostali za darmo ale czy docenią ten gest. Każdy musi zapracować, oszczędzać, spłacać kredyty. A tu prezent. Za co ???

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat