W Wolborzu podziękowali za plony

Strefa FMRegion Niedziela, 08 września 20198
Mimo niesprzyjającej pogody, rolnicy oraz mieszkańcy gminy Wolbórz w niedzielę świętowali. To z okazji dożynek gminno-parafialnych. Uroczystość rozpoczęła się od korowodu dożynkowego, który wyruszył z placu Jagiełły do wolborskiej kolegiaty, gdzie odprawiona została msza święta dziękczynna.

Ładuję galerię...

Podczas mszy świętej podziękowano Bogu za plony. Mieszkańcy wręczyli burmistrzowi chleb oraz wieńce. - Ten rok był szczególnie trudny dla rolnictwa. Z jednej strony susza, z drugiej wirus ASF, który pojawił się w naszym województwie. Teraz mamy dożynki, a więc czas na świętowanie. Chciałbym podziękować rolnikom za ich pracę, ale również mieszkańcom, którzy włączyli się do przygotowania tej uroczystości - mówił Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza. - Życzę rolnikom przede wszystkim poprawy finansów z gospodarstwa, abyście mieli satysfakcję z tego, co robicie i oczywiście perspektywy na przyszłość. Oprócz tego życzę wszystkim zdrowia.

 

Mieszkańcy licznie wzięli udział w tegorocznych dożynkach. Nawet pogoda nie była w stanie popsuć im zabawy. - Dla nas dożynki to bardzo ważne wydarzenie. Możemy w ten sposób podziękować Bogu za tegoroczne plony i prosić o błogosławieństwo na przyszły rok. Dodatkowo mieszkańcy mogą się zintegrować. Już od jakiegoś czasu przygotowywałyśmy się do tej uroczystości, ponieważ tworzyłyśmy wieniec - mówiły mieszkanki Świątnik.

 

- Na tegoroczne dożynki przygotowywałyśmy się od tygodnia, zrobiłyśmy koszyk i wianki. Myślę, że takie wydarzenie jest bardzo potrzebne mieszkańcom gminy, ponieważ mogą się ze sobą spotkać i porozmawiać - dodała mieszkanka Bogusławic.

 

Ze względu na pogodę, piknik dożynkowy został przeniesiony do Wolborskiego Domu Kultury, gdzie na wszystkich czekało już wiele atrakcji. Burmistrz Wolborza tradycyjnie przekroił chleb i podzielił się nim z mieszkańcami. Nie zabrakło również występów na scenie.

 

Gwiazdą wieczoru był romski zespół Perła i bracia.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.09.2019 19:40

Podziękowali za plony a my w Piotrkowie podziękujemy za Krzysia

00


kkk ~kkk (Gość)09.09.2019 21:50

a ten znowu uczepił sie burmistrza jak rzep psiego ....

11


zając i jego koleżanka danka ~zając i jego koleżanka danka (Gość)09.09.2019 09:35

wieś tańczy i spiewa

42


Bolek ~Bolek (Gość)08.09.2019 19:00

"Dziękowali Bogu za plony", ludzie odbiło wam?, takiej suszy i takich marnych plonów nie było od lat, co za zacofanie!

58


gość ~gość (Gość)08.09.2019 21:33

Jeny, ludzie jeśli naprawdę nie macie o co się przyczepić, to gratuluję.. Chyba pora zająć się własnym życiem :)

61


gość ~gość (Gość)08.09.2019 20:15

Tylko imprezy i imprezy a robić nie ma komu

64


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat