Udany rewanż Włókniarza Moszczenica

Strefa FM Środa, 06 czerwca 20123
Derby powiatu piotrkowskiego dla Włókniarza Moszczenica. Zespół Sławomira Góralczyka pokonał w meczu 32. kolejki IV ligi (grupa łódzka) Concordię Piotrków 2:0 (0:0). Tym samym piłkarze z Moszczenicy udanie zrewanżowali się Concordii za jesienną porażkę.

- Oni od początku grali bardzo defensywnie. My natomiast bardzo chcieliśmy się zrewanżować Concordii za przegraną w rundzie jesiennej. W drugiej połowie nasza przewaga była znaczna co udało się udokumentować dwoma golami Zbyszka Kowalczyka. Cieszy postawa naszego młodego zespołu, który oparty jest właściwie na samych wychowankach - powiedział po spotkaniu uszczęśliwiony kierownik drużyny Bogdan Świątek.

Moszczenica nie jest szczęśliwą miejscowością dla Sławomira Majaka. W pierwszej kolejce sezonu 2011/2012 prowadzona przez niego Lechia Tomaszów przegrała z Włókniarzem 0:1. Ta porażka przyczyniła się do jego zwolnienia z Lechii. Teraz Majak przyjechał do Moszczenicy jako trener Concordii i również przegrał - tym razem 0:2.

Dzięki wygranej Włókniarz Moszczenica wyprzedził w tabeli Concordię. Zajmuje 12-ste miejsce, a piotrkowska "Legia Cudzoziemska" plasuje na 13. pozycji - najniższej z sześciu drużyn okręgu piotrkowskiego.