Trzecia Droga zaprezentowała kandydatów do Sejmiku

Piątek, 01 marca 202446
Komitet koalicyjny Trzecia Droga zaprezentował swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Łódzkiego w kwietniowych wyborach samorządowych. Tym samym oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą.

Ładuję galerię...

Listę do Sejmiku otwiera obecny starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.

Wiemy, że stoimy przed wielkimi wyzwaniami w regionie łódzkim. Kwestia transformacji energetycznej Bełchatowa, gdzie obecny zarząd województwa zatwierdził Plan Sprawiedliwej Transformacji obejmujący kalendarz, w którym za dwa lata ma być ograniczone wydobycie węgla w Bełchatowie o 50%. To są wielkie wyzwania dla całego naszego podregionu. Potrzebne jest także stworzenie nowej branży przemysłu w regionie piotrkowskim, bełchatowskim, radomszczańskim i łódzkim wschodnim, tak aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo energetyczne i sprawić, aby łódzkie było przyjazne mieszkańcom - mówi Piotr Wojtysiak.

O mandat w Sejmiku z ramienia Trzeciej Drogi powalczą także: Adam Helman, Kamil Kępczyński, Jacek Walczyk, Anna Siemińska, Halina Salska, Marta Szczepocka i Marzena Mędrzak-Białek.


Ostatnim kandydatem na liście Trzeciej Drogi do Sejmiku jest obecny wicewojewoda łódzki Marek Mazur.

Proszę mi powiedzieć, jakie nowe inwestycje powstały w Piotrkowie czy okolicach za czasów rządów PiS? Żadne! Musimy wrócić do tego, że środki unijne mają być tam, gdzie one są oczekiwane przez mieszkańców. Ktoś mnie zapyta, dlaczego kandyduje, skoro od kilku miesięcy poszedłem na urząd wicewojewody. Otóż mając wieloletnie doświadczenie jako przewodniczący Sejmiku, współpracowałem z administracją rządową. Teraz nabrałem ogromnego doświadczenia z drugiej strony, jeśli chodzi o administrację rządową. Wiem jak można to skutecznie połączyć w pracy samorządu województwa łódzkiego na następną kadencję - mówi Marek Mazur.

Jak dodał Marek Mazur w rozmowie z dziennikarzami, jego zdaniem, Trzecia Droga ma szansę na zdobycie dwóch mandatów do Sejmiku Województwa Łódzkiego.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

14


Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

3Noga ~3Noga (Gość)01.03.2024 14:51

Widzę waszego redakcyjnego kolegę,... ech

90


Wyborca ~Wyborca (Gość)01.03.2024 14:43

Tam się nie przydadzą - w Łodzi już mają dworzec i przystanki, ha ha... Nie ma głupich. A ile działek budowlanych sobie za tą kadencję pokupowali?

111


Rambo ~Rambo (Gość)01.03.2024 14:28

Proszę mi powiedzieć, jakie nowe inwestycje powstały w Piotrkowie czy okolicach za czasów rządów PiS? Żadne!
Rozumiem, że ta wielka inwestycja z pieniędzy polskiego ładu otwierana z pompą przez starostę - lokalne centrum przesiadkowe to powstało za rządów koalicji 13 grudnia?

84


dor. ~dor. (Gość)01.03.2024 13:19

Dwa miesiące zatrudnienia na dobrze opłacanym stołku wicewojewody daje rzeczywiście możliwość nabycia ogromnego doświadczenia. Widocznie to bardzo zdolny człowiek.

160


Renkoraj ~Renkoraj (Gość)01.03.2024 14:11

Nigdy więcej pana starosty w urzędach zenada

150


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat