Advertisement

Tragedia na Wawrzkowiźnie

PolicjaBełchatów Środa, 30 sierpnia 20236
Bełchatowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności utonięcia 54-letniej kobiety, która wraz z koleżanką spędzała czas przy kąpielisku w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym w Wawrzkowiźnie. Jej życia nie udało się uratować, pomimo podjętej reanimacji.
fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne

Tragicznie zakończył się letni wypoczynek nad kąpieliskiem w miejscowości Wawrzkowizna (pow. bełchatowski). Policjanci otrzymali we wtorek (29.08.2023) zgłoszenie o utonięciu 54-latki. 

Informacja trafiła do nas po 22.00. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że dwie bełchatowianki spędzały wolny czas na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego Wawrzkowizna. Około godziny 22.00 jedna z nich postanowiła popływać. Kiedy po pewnym czasie wyszła z wody nie mogła odnaleźć koleżanki, która nie odbierała też telefonu. W tej sytuacji zaczęła jej szukać na własną rękę. W pewnym momencie zauważyła, że na wodzie prawdopodobnie unosi się ciało człowieka - mówi nadkom. Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

 

Te przypuszczenia się potwierdziły. Wezwane na miejsce służby natychmiast rozpoczęły działania ratunkowe. Oprócz policjantów na miejscu pracowali również strażacy, którzy wyłowiły ciało kobiety na brzeg i prowadzili akcję reanimacyjną do przyjazdu medyków. Niestety pomimo podjętej reanimacji, życia 54-letniej kobiety nie udało się uratować.

 

Policjanci apelują o rozsądek nad wodą. Bezpieczna kąpiel możliwa jest w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dziwne ~Dziwne (Gość)30.08.2023 18:11

Albo to jest mętnie napisane, albo coś jest nie tak. Jedna się kąpała a, a druga utonęła?

70


Bunia ~Bunia (Gość)30.08.2023 14:36

Niedawno co była podwyżka za wodę i teraz kolejna, ale jak wybraliście władze tak macie

16


Bogacz ~Bogacz (Gość)30.08.2023 13:57

Nie są mi straszne rachunki za wodę.

07


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat