Synoptyk IMGW: sobotni poranek - poza wschodnią Polską - pogodny, ale później więcej chmur

PAPKraj Sobota, 28 sierpnia 20210
Sobotni poranek raczej w miarę pogodny, choć w ciągu dnia zachmurzenie będzie wzrastać; wyjątek to wschodnia Polska, gdzie rankiem będzie więcej chmur - prognozuje w rozmowie z PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek. Sobota będzie cieplejsza niż piątek, ale temperatura nie przekroczy 20 st. C.
fot. PAP fot. PAP

"W sobotę, podobnie jak w piątek, w wielu regionach Polski spodziewane są rozproszone, przelotne opady deszczu i nie można wykluczyć chmur. Rankiem trochę więcej chmur będzie na wschodzie i północnym-wschodzie kraju, które będą się utrzymywały jeszcze z nocy" - powiedział Ogórek.

 

Jak zaznaczył, w pozostałej części kraju "raczej pogodniej, choć w ciągu dnia można spodziewać się wzrostu zachmurzenia - do okresami dużego".

 

Poinformował, że sobotnia temperatura będzie na wyrównanym poziomie od 17 do 20 st. C. "Będzie więc nieco cieplej, niż w piątek - o stopień lub dwa, ale raczej nie więcej niż 20 st. C" - powiedział Szymon Ogórek.

 

Synoptyk wskazał także, że trzeba uważać na poranne mgły. Jak jednak zaznaczył, sobota i tak powinna być pogodniejsza niż niedziela.(PAP)

 

autor: Marcin Jabłoński

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat