Rolnicy znów zablokują ważną drogę

Strefa FMRegion Poniedziałek, 26 lutego 202472
Niezadowolenie rolników powiatu piotrkowskiego dalej trwa. Protestujący w całej Polsce domagają się od polityków zaprzestania przerzucania się winą za ich sytuację i zapowiadają kolejne blokady dróg - także w naszym regionie.
fot.: archiwum ePiotrkow.pl fot.: archiwum ePiotrkow.pl

Całkowita blokada drogi krajowej 74 w Jaksonku planowana jest we wtorek (27.02.2024). Protest ma potrwać od godziny 8:00 do 18:00.

Czy to ostatnia taka akcja w naszym regionie? Na to pytanie odpowiedział na antenie radia Strefa FM w programie O tym się mówi Janusz Terka, przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych powiatu piotrkowskiego.

 

Na jutro planujemy protest w miejscowości Jaksonek, i to tyle jeśli chodzi o protesty w naszym regionie. Ja uważam, że czas protestów lokalnych się skończył. Zasygnowaliśmy swój problem i społeczeństwo wie o co nam chodzi. A teraz powinien przyjść czas na protesty w miejscu źródła problemu, w Warszawie oraz na granicy polsko-ukraińskiej - mówił Janusz Terka.

 

Rolnicy dalej wyrażają swoje niezadowolenie i apelują do polityków, aby ponad podziałami zająć się ich sprawą. Ostatnio doszło do kilku akcji wysypywania zboża na tory i ulice, co spotkało się z ostrym sprzeciwem strony ukraińskiej.

 

Uważam, że naprawdę szybko jest potrzebne wprowadzenie rozwiązań, które sytuację rolniczą rozładują. Jako rolnik z przykrością patrzę na to, jak zboże wysypywane jest na tory czy ulice, jest to wbrew zasadom każdego rolnika. Winę za takie działania ponoszą przede wszystkim politycy, którzy nie stanęli na wysokości zadania - dodaje Terka

 

We wtorek (27.02) akcja protestacyjna odbędzie się także w całej Polsce, planowany jest między innymi Marsz Gwiaździsty na Warszawę, który ma zablokować stolicę kraju.

POLECAMY


Zainteresował temat?

10

3


Komentarze (72)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ja ~Ja (Gość)26.02.2024 12:15

Słuchałem dzisiaj wypowiedzi Czesława w strefie FM co ten facet wygaduje tego nieda się słuchać.....

50


Gumofilce ~Gumofilce (Gość)26.02.2024 11:58

Rolników wykolegował PIS poprzez zboże techniczne i Zielony Ład. Unia dała ludziom pieniądze, żeby nie byli stratni na wprowadzanych zmianach. Nie tylko Ładowi, ale wsparło rolnictwo, prąd, infrastrukturę. Z tym, że te pieniądze do ludzi nie docierają. Przejmował je PiS. A potem są efekty. Strajki, blokady, stare piece, rozbabrane budowy dróg. I tysiące nowych, pisowskich milionerów.

68


Piotrek90 ~Piotrek90 (Gość)26.02.2024 11:40

W jaki sposób kierowcy ponoszą odpowiedzialność za decyzje rządu? Niech jadą do warszawy pod Sejm protestować!!!

85


go?ć_andrzej ~go?ć_andrzej (Gość)26.02.2024 11:37

A może skoro Polska wieś głosowała na partie socjalistyczne wspierające zielony ład to wezmą odpowiedzialność za swój wybór? Ja też nie popieram zielonego ładu ale głosowałem na partię przeciwną temu rozwiązaniu i teraz mogę spojrzeć bez problemu na siebie w lustrze

83


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat