Rolnicy znów zablokują ważną drogę

Strefa FMRegion Poniedziałek, 26 lutego 202472
Niezadowolenie rolników powiatu piotrkowskiego dalej trwa. Protestujący w całej Polsce domagają się od polityków zaprzestania przerzucania się winą za ich sytuację i zapowiadają kolejne blokady dróg - także w naszym regionie.
fot.: archiwum ePiotrkow.pl fot.: archiwum ePiotrkow.pl

Całkowita blokada drogi krajowej 74 w Jaksonku planowana jest we wtorek (27.02.2024). Protest ma potrwać od godziny 8:00 do 18:00.

Czy to ostatnia taka akcja w naszym regionie? Na to pytanie odpowiedział na antenie radia Strefa FM w programie O tym się mówi Janusz Terka, przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych powiatu piotrkowskiego.

 

Na jutro planujemy protest w miejscowości Jaksonek, i to tyle jeśli chodzi o protesty w naszym regionie. Ja uważam, że czas protestów lokalnych się skończył. Zasygnowaliśmy swój problem i społeczeństwo wie o co nam chodzi. A teraz powinien przyjść czas na protesty w miejscu źródła problemu, w Warszawie oraz na granicy polsko-ukraińskiej - mówił Janusz Terka.

 

Rolnicy dalej wyrażają swoje niezadowolenie i apelują do polityków, aby ponad podziałami zająć się ich sprawą. Ostatnio doszło do kilku akcji wysypywania zboża na tory i ulice, co spotkało się z ostrym sprzeciwem strony ukraińskiej.

 

Uważam, że naprawdę szybko jest potrzebne wprowadzenie rozwiązań, które sytuację rolniczą rozładują. Jako rolnik z przykrością patrzę na to, jak zboże wysypywane jest na tory czy ulice, jest to wbrew zasadom każdego rolnika. Winę za takie działania ponoszą przede wszystkim politycy, którzy nie stanęli na wysokości zadania - dodaje Terka

 

We wtorek (27.02) akcja protestacyjna odbędzie się także w całej Polsce, planowany jest między innymi Marsz Gwiaździsty na Warszawę, który ma zablokować stolicę kraju.

POLECAMY


Zainteresował temat?

10

3


Komentarze (72)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bolip ~Bolip (Gość)26.02.2024 18:26

Komu wy robicie na złość blokując drogi ludzi, którzy jadą do pracy itp.to nie jest właściwy sposób postępowania

83


Wsciekly ~Wsciekly (Gość)26.02.2024 18:55

Dzisiaj dzięki waszej blokadzie pojechałem inną drogą i zarobiłem 1500zł mandatu za tonaz.Dziekuje wam bardzo.

25


wsciekly ~wsciekly (Gość)26.02.2024 12:31

Rozgonić tych terrorystów, którzy od tygodni zatruwają życie całemu społeczeństwu. Nie przepuszczacie karetek, rabujecie pociągi i ciężarówki, uniemożliwiacie dostarczenie towarów do przedsiębiorstw (w tym blokujecie transporty żywych zwierząt, które bez możliwości postoju męczą się w ciężarówkach). Spora część ludzi nie może przez was dojechać do pracy. Ostatnio zablokowaliście nawet lotnisko w Pyrzowicach - rozumiem, że za zmarnowane wakacje oddacie ludziom pieniądze? Swoim postępowaniem zniechęcacie ludzi do siebie. Jedźcie protestować pod sejm, bo zwykli ludzie nie są tu niczemu winni. To co robią "rolnicy" to destabilizacja państwa prawdopodobnie na zlecenie rosjan. To całe towarzystwo należy jak najszybciej rozgonić.

1312


Rafał ~Rafał (Gość)26.02.2024 20:38

Wszyscy co piszą komentarze niech sami sobie odpowiedzą na pytanie : czy chcieli by pracować i dopłacać za swą pracę.Myślę że nie jeden powie ale jakie mają ciągniki- niech się zapyta właściciela takiego ciągnika ile lat się go dorabiał lub ile ma zaciągniętego kredytu na tą maszyne

51


Rafał ~Rafał (Gość)26.02.2024 21:40

Jestem za

11


LarryJohnson ~LarryJohnson (Gość)26.02.2024 16:33

Rolnicy - Do Skutku. Nie dajcie się prowokować milicji zomo. Tusk jak był w opozycji mówił że syf wjeżdża a teraz sam go broni i jeszcze grozi wam milicją! Koniec z głosowaniem na PiS, koniec z głosowaniem na rządzących, uświadomcie sobie że pomimo wad, tylko Konfederacja rozumie wasz problem i nie jest zaprzedana oligarchom którzy rządzą ze śmierdzącej brukseli (celowo z małej litery)

64


Korkowicz ~Korkowicz (Gość)26.02.2024 19:36

Ja ich rozumiem i popieram. Są niedogodności, ale za darmo nie ma nic.

53


go?ć_angela ~go?ć_angela (Gość)26.02.2024 19:09

A braliście dopłaty z UE do wszystkiego co się tylko da? To teraz płacz....

33


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)26.02.2024 18:08

Akurat w tym dniu mam rozmowę o pracę

02


smok wawelski ~smok wawelski (Gość)26.02.2024 14:25

Miałem okazję zablokować konwój chłopów jadących na blokadę,zostałem zwyzywany,obtrąbiony,ale miny chłopów bezcenne

96


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat