Rolnicy protestują. Paraliż komunikacyjny na drogach regionu

Region Środa, 20 marca 2024145
Rolnicy rozpoczęli kolejny ogólnopolski strajk. W całym kraju - także w naszym regionie - występują liczne utrudnienia i blokady dróg.

Ładuję galerię...

Na początek w naszym regionie zablokowana została krajowa dwunastka w Przygłowie. Protest rozpoczął się o godzinie 9.00 i potrwał do 15.00. Na miejscu było około 60 ciągników rolniczych.

Jest to protest stacjonarny. Rolnicy z powiatów piotrkowskiego, opoczyńskiego i tomaszowskiego protestują w celu cofnięcia i wyrzucenia do kosza przez Unię Europejską tzw. Zielonego Ładu. Do godziny 15.00 ten protest będzie tutaj trwał, a potem rozjeżdżamy się do domów - mówi Janusz Ciesielski, przewodniczący Rady Wojewódzkiej Solidarności Rolników Indywidualnych.

Natomiast przed godziną 13:00 rolnicy, którzy zgromadzili się w Rozprzy, rozpoczęli przejazd przez Piotrków, powodując utrudnienia m.in. na takich ulicach jak: Krakowskie Przedmieście, Sulejowska, Miast Partnerskich, czy Rakowska. Następnie udali się w stronę trasy S8. Do późnych godzin popołudniowych rolnicy blokowali m.in. rondo w Rokszycach, w Jarostach i Wolborzu (przy trasie S8).

 

W materiale video przejazd rolników przez rondo Lecha i Marii Kaczyńskich:

 

Rolnicy podkreślają, że dzisiejszy protest to kolejny wyraz sprzeciwu wobec Zielonemu Ładowi oraz niekontrolowanemu napływowi zboża i innych towarów z Ukrainy. 

Nasz cel to przeżyć. Nieodpowiedzialna polityka Unii Europejskiej wiąże się ze zwiększeniem kosztów produkcji nie tylko w branży rolniczej, ale i w całym przemyśle. Unia chce, aby nasze protesty nie nabierały na sile, dlatego obniżyła inflację CPI, sprowadzając dużo tańszą żywność zza granicy. Żywność ta nie spełnia norm jakościowych. My jako rolnicy jesteśmy pierwszymi ofiarami tej polityki. Skutkami tych zmian będzie pogorszenie standardów życia zwykłego Polaka i przeciwko temu właśnie protestujemy. Nie ma idealnej formy protestów, dlatego nie blokujemy dróg na stałe. Chcemy zwrócić uwagę rządzących, nie walczymy z ludźmi, ale o nich - mówi Krzysztof Ryszka, jeden z protestujących rolników.

W materiale video blokada DK12 w Przygłowie:

Wkoło jest powtarzane, co my chcemy osiągnąć. Dążymy do tego, aby dali nam święty spokój. My chcemy tylko pracować i to żeby nikt nam nie przeszkadzał. Mamy ręce, mam głowę. Nie chcemy żadnych pieniędzy z Unii Europejskiej. Nie chcemy, żeby ktoś nas przekupywał - mówi Bogusław Kołodziejczyk, rolnik z gminy Czarnocin.

W materiale video przejazd rolników przez rondo w Jarostach:


Rolnicy zablokowali także węzeł komunikacyjny A1/S8. Według wcześniejszych zapowiedzi organizatora, miało tam się udać prawie 600 ciągników. Utrudnienia w tym miejscu mają potrwać dwie doby.


Zainteresował temat?

13

9


Komentarze (145)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wywiad z rolnikiem ~wywiad z rolnikiem (Gość)21.03.2024 10:29

33


Expert ~Expert (Gość)20.03.2024 12:43

Brawo rolnicy. Wszyscy piotrkowianie są z WAMI!!

1934


wkurzony ~wkurzony (Gość)23.03.2024 06:59

Jak się głosowało na PIS to czego teraz chcą

10


Kierownik ~Kierownik (Gość)22.03.2024 13:13

Kasa w biedronce czeka jak komuś nie pasuje.

02


Franciszek Furmanka ~Franciszek Furmanka (Gość)20.03.2024 11:16

Przeciwko czemu DOKŁADNIE protestują ci rolnicy? Niech może podadzą, co im się nie podoba dokładnie, jakie to będzie miało skutki i co proponują w zamian, bo drzeć mordę to każdy głupi umie.

3717


Rolnik66 ~Rolnik66 (Gość)22.03.2024 09:33

Piłkę nożna powinni przynieść dla premiera

20


Kyd ~Kyd (Gość)21.03.2024 22:53

Mogli na granicę jechać i tam zrobić blokadę tym co najwięcej sprowadzali ziarna a teraz protestują i chcą odszkodowania biznes się skończył to trzeba udawać że jest zle

64


Michaź ~Michaź (Gość)21.03.2024 21:56

Nie pozdrawiam żadnego protestującego rolnika, mam nadzieję że pozamykacie swoje gospodarstwa - producenci żywności będą sprowadzać surowce z innych krajów, mając ciągłe zapotrzebowanie na żywność.
Zanim ktoś napisze, że macie lepsze jakościowo surowce, nie ma to żadnego znaczenia - tak czy siak przetwornicy chrzczą na wszystkim.
Bez pozdrowień

75


Pic na wodę ~Pic na wodę (Gość)20.03.2024 23:43

Protestują bo nie starcza na siódme mieszkanie w Zielonej Alei???

912


gdzie on jest ~gdzie on jest (Gość)20.03.2024 12:38

a gdzie jest pan kołodziejczak?

145


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat