Rok po reorganizacji. Jak dziś oceniane są zmiany przy Hali Targowej?

Strefa FM Sobota, 04 grudnia 202122
1 grudnia minął rok od reorganizacji miejskiego targowiska przy ul. Targowej. Sprawdziliśmy, jak dziś zmiany oceniają władze miasta, handlarze, kupujący oraz mieszkańcy tego osiedla.
Rok po reorganizacji. Jak dziś oceniane są zmiany przy Hali Targowej?

 

- Dla mnie było i pozostanie jasne, że zmiany były konieczne. Od początku planowana reorganizacja miejskich targowisk wywoływała skrajne emocje, które skutkowały często nieeleganckimi słowami i zachowaniami. Dziś widać, że targowisko funkcjonuje w sposób zgodny z oczekiwaniami kupców, a także mieszkańców osiedli wokół targowiska – podkreśla Karola Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

 

Jego zdaniem mieszkańcy często podkreślają poprawę komfortu życia, czystości i dużo lepszego skomunikowania i dojazdu do osiedli wokół targowiska. - Po wprowadzeniu zmian wielokrotnie rozmawiałem z kupcami i opinie raczej są także pozytywne. Oczywiście zdarzają się także uwagi i sugestie, które na pewno uwzględnimy przy podejmowaniu przyszłych decyzji dotyczących targowiska – podkreśla dyrektor piotrkowskiego ZDiUM.

 

Sami kupcy propozycję reorganizacji przyjęli z oburzeniem. Był protesty, oskarżenia, a nawet… taczka pod magistratem. Mimo oporów ze strony sprzedających, zmiany weszły w życie. A co dziś, po roku handlu na nowych zasadach, mówią kupcy?

 

Można powiedzieć, że my w tym miejscu się obroniliśmy, ale klienci często narzekają, że targowisko jest za małe i brakuje na nim szerszego asortymentu w rodzaju odzieży czy artykułów przemysłowych. Z mojej perspektyw jest odczuwalna różnica w obrotach, ale nie tak katastrofalna, żeby przekreślała sens handlu tutaj – mówi nam jeden z  nich.

 

Inna z osób, które wciąż handlują przy ul. Targowej podkreśla z kolei negatywne skutki ograniczenia terenu targowiska oraz spadek liczby sprzedających. - Wiem, że brzmi to dziwnie, ale chcielibyśmy większej konkurencji, a przez to asortymentu i grona naszych klientów — wyjaśnia.

 

Gorsze zdanie na temat zmian mają natomiast kupcy, którzy przenieśli się na olbrzymi plac przy ul. Dmowskiego. Twierdzą, że miejsce się nie przyjęło. Część z nich obawia się także wzrostu opłat targowych i ewentualnej zmiany w zasadach handlu na terenie dawnego stadionu Piotrcovii.

 

A jakie zdanie  reorganizacji piotrkowskich targowisk miejskich mają osoby, robiące tam zakupy? Posłuchajcie.

 

Jednym z głównych argumentów za reorganizacją zasad handlu w tym rejonie były problemy służb ratunkowych, które miewały spore trudności, próbując dotrzeć do potrzebujących oraz chęć polepszenia jakość życia dla mieszkańców osiedla Piastowskie.

 

Udrożnienie dróg dojazdowych w rejonie Hali Targowej jest bez wątpienia sukcesem reorganizacji. Zapytani przez nas mieszkańcy także mówią, że łatwiej dojechać na ich osiedle, poprawił się porządek, a śmieci nie są porozrzucane po całym terenie osiedla. W myśl znanej przysłowia „gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania” w blokach przy ul Targowej spotkaliśmy także osoby, które tęsknią za gwarem „dawnej hali” i uważają, że bez targowiska, handlujących i kupców, osiedle zupełnie zamarło.

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

4


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)05.12.2021 12:07

Czy deweloper będzie budował blok w pierwszej, czy drugiej połowie 2022 roku?

117


targowa ~targowa (Gość)05.12.2021 11:53

Targowisko zmniejszono, porządek może i większy, ale nawierzchnia na części spożywczej jest tragiczna ( nierówności, błoto, kałuże). Może UM wyrównałby chociaż nawierzchnie - duże pieniądze od kupców biorą za stoiska.

180


tak se siądę i myślę ~tak se siądę i myślę (Gość)06.12.2021 08:58

Rok minął od reorganizacji, a ludzie i tak chodzą po Targowej jak święte krowy - środkiem ulicy, nie patrząc na nadjeżdżające auta. Druga sprawa to partyzantka podczas parkowania. Niektórzy parkują byle gdzie, wzdłuż skrzyżowań, na miejscach dla niepełnosprawnych, na chodnikach... W soboty zapraszam SM. Gwarantuję wyrobienie normy w wystawianiu mandatów.

73


karol ~karol (Gość)06.12.2021 08:25

Teraz jest beznadziejnie.

79


nbv ~nbv (Gość)06.12.2021 07:20

kogo obchodzili kupcy ? potrzebny jest plac na budowę bloku ,czas pokaże kiedy temat wypłynie ,,,,,,,,kassssssssa +władza = ?

105


Zaradna Zosia ~Zaradna Zosia (Gość)04.12.2021 12:36

Wolę z biedronki kartofle bo przynajmniej są zagraniczne a co za tym idzie lepsza jakość i bez czarnych dziur że połowa po obraniu to odpady.

1226


Władek ~Władek (Gość)04.12.2021 16:04

To jest targowisko ? Zobaczcie jak wygląda targowisko w Tomaszowie ! Tam babcie stoją na chodniku i nikomu to nie przeszkadza ,wybór ,jakość a nawet ceny bez porównania lepsze . Jak mam większe zakupy to zawsze tam jeżdżę.

714


Dudd ~Dudd (Gość)04.12.2021 21:54

Nadaal ciężko się przemieszczać jak jest hala. Wejście do biedry utrudnione

69


Lolek ~Lolek (Gość)04.12.2021 19:45

Według mnie to powinni cała hal przenieść na Dmowskiego bo tak to długo nie przetrwa. To był beznadziejny pomysl

138


Ep ~Ep (Gość)04.12.2021 15:58

Jak dla mnie jest to zmiana na lepsze, ale ile ludzi tyle opini

238


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat