Advertisement

Radni przyjęli stanowisko w sprawie przekazania świadczeń PCMD

Strefa FM Środa, 21 września 202218
Rada powiatu piotrkowskiego przyjęła stanowisko dotyczące propozycji Zarządu Województwa Łódzkiego w sprawie przekazania świadczeń medycznych od Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie na rzecz Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

Samorząd powiatu piotrkowskiego jest gotowy od 1 stycznia 2023 roku przekazać realizację świadczeń medycznych w zakresie ginekologii, położnictwa, neonatologii i położnictwa do szpitala wojewódzkiego przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie. Głosowanie w tej sprawie odbyło się na środowej sesji, w której uczestniczyło 20 radnych. Jeśli chodzi o wynik tego głosowania, to 15 radnych było za, a 5 wstrzymało się od głosu.

Kwestią do dalszych ustaleń pozostaje wypracowanie przez Samorząd Województwa Łódzkiego i Samorząd Powiatu Piotrkowskiego porozumienia w sprawie kontynuacji realizowanych świadczeń szpitalnych, z uwzględnieniem dobra pracowników PCMiD, które będzie zgodne z prawem, a w szczególności z Ustawą o Działalności Leczniczej i Ustawą o Finansach Publicznych. W związku z powyższym Rada Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim apeluje do Samorządu Województwa Łódzkiego o podjęcie niezwłocznych działań, które umożliwią przejęcie tychże świadczeń. Jednocześnie Rada Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim deklaruje wszelką pomoc, która umożliwi Samodzielnemu Szpitalowi Wojewódzkiemu w Piotrkowie Tryb. przejęcie i realizację tychże świadczeń, w dotychczasowej lokalizacji. Jesteśmy otwarci na współpracę w zakresie m.in. z użyczenia pomieszczeń czy niezbędnego sprzętu w oparciu o ogólnie obowiązujące zasady - czytamy w treści stanowiska.

Do 30 września dyrekcja PCMD ma przedstawić program naprawczy, obejmujący ograniczenie dotychczasowych świadczeń szpitalnych, a w związku z tym wypowiedzenia kontraktu z NFZ, w tym zakresie działalności PCMD.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jaki ~Jaki (Gość)23.09.2022 13:13

Pis wszystko pozamyka. Ani prądu ani węgla. Zamknąć na kłódkę i po sprawie

11


Ludowy ~Ludowy (Gość)22.09.2022 18:52

Zasłużony dla powiatu : państwo B. To nie jest śmieszne to jest tragiczne. Szkoda ,że z tak pięknej idei powiat zrobił politykę mając wiedzę o zasługach tych państwa. Zasłużeni z poprzednich lat noszą się z zamiarem oddania statuetki.

11


Eskulap ~Eskulap (Gość)22.09.2022 15:11

Boże chroń Polskę przed władzą PSL. Przykładem jest PCMD. Pług, brony, pole od władzy precz.

00


śmieszek ~śmieszek (Gość)22.09.2022 09:59

Dzisiaj /to jest czwartek/ wysłuchałem "przemówienia" vice marszałka województwa Ziemby. Oczywiście przemówienie było długie i "mało wyczerpujące merytoryczne". Prowadząca starym zwyczajem chciała mu wywody przerwać ,ale się nie dało. Wnioski co do szpitala. Przyjdzie rozkaz z góry przejmą w tri miga. Nie pędzie rozkazu nie przejmą. Tylko tyle z tego zrozumiałem. A co będzie dalej....czas pokaże. A przyszłych i obecnych pacjentów władze mają w głębokiej d....

50


bum tara cyk cyk ~bum tara cyk cyk (Gość)21.09.2022 18:05

Teraz PSL będzie tylko prowadził zespoły pieśni i tańca???

141


mloda ~mloda (Gość)22.09.2022 09:10

na ch..j było likwidować (przenosić) oddział ginekologiczno-położniczy ze szpitala na Rakowskiej jakieś 5-6 lat temu na rzecz jednego oddziału na Roosevelta? Dwa szpitale, oba zarządzane przez dwie oddzielne jednostki (powiat i wojewodztwo), tworzenie konkurencji, powinno mieć wpływ na jakość świadczeń. Powiat zlikwidował oddział wewnętrzny, na rzecz Powiatowego Centrum Matki i Dziecka, które okazało się klapą.

40


Dzidzio ~Dzidzio (Gość)22.09.2022 06:54

I słusznie

10


Dzidzio ~Dzidzio (Gość)22.09.2022 06:54

No od dawna powinien być jeden szpital

30


Zossi ~Zossi (Gość)22.09.2022 06:52

Wszędzie szpitale upadają przy takiej polityce rządu

30


Eryk ~Eryk (Gość)21.09.2022 16:42

PSL miało swoich ludzi w zarządzie sejmiku w tamtej kadencji to spali. Teraz zadłużyli szpital, to chcą oddać. Ile osób jest upchanych w administracji szpitala? Stanowisko od komunikacji, stanowisko od zarządzania, stanowisko były dyrektor.....itp. a Starosta rozwarza start na prezydenta Piotrkowa, śmiechu warte, że szpitalem sobie nie poradził, to miastem bedzie zarządzać. Kabaret. Pole uprawiać, a nie partyzantkę stosować.

173


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat