Przejęli nielegalny towar

PolicjaTomaszów Sobota, 25 marca 20235
Policjanci z wydziału do spraw z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją przejęli nielegalne papierosy, tytoń i alkohol jaki posiadała 44-letnia mieszkanka gminy Tomaszów Mazowiecki. Zabezpieczone wyroby tytoniowe i alkoholowe nie posiadały polskich znaków skarbowych. Łączna wartość narażenia na uszczuplenie wpływów do Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 40 000 złotych.
fot.: KPP w Tomaszowie Mazowieckim fot.: KPP w Tomaszowie Mazowieckim

Funkcjonariusze po otrzymaniu informacji o mieszkance gminy Tomaszów Mazowiecki, która może posiadać nielegalne wyroby akcyzowe, zapukali do drzwi jej domu. 44-letnia kobieta była kompletnie zaskoczona wizytą stróżów prawa.

W wyniku przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych mundurowi zabezpieczyli ponad 1700 sztuk papierosów i blisko 30 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Ponadto ujawnili i zabezpieczyli ponad 400 sztuk tekturowych opakowań papierosów i ponad 100 sztuk butelek o pojemności 0,9 litra każda z wysokoprocentowym alkoholem, który również pochodził z nielegalnego źródła.  Łączna wartość narażenia na uszczuplenie wpływów do Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 40 000 złotych - mówi asp. sztab. Grzegorz Stasiak z KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Kobietę zatrzymano i przedstawiono jej zarzut posiadania nielegalnych wyrobów akcyzowych. Grozi jej wysoka grzywna, o której zadecyduje sąd.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Twójstaryalejary ~Twójstaryalejary (Gość)25.03.2023 16:12

Butelki 0,9L nieźle kobita oszukiwała, sprzedawała alkohol pewnie jako 1L.

40


alan ~alan (Gość)26.03.2023 19:03

a skarbówka to nie złodzieje? lepiej niech zaczną od siebie

41


tak ~tak (Gość)26.03.2023 09:23

małego gonią, dużego się boją ,tak działa nasza władza ,jeszcze tylko rolnicy się połapią że zabrali im 50% dopłat i fajnie jest ,,,

51


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)25.03.2023 19:30

Tylko naraziła państwo na stratę około 40 000 zł,to jest bardzo mało w porównaniu na ile nas państwo oszukało na miliardy

83


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat