Advertisement
tekst reklamowy

Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech w Boże Narodzenie

Wtorek, 23 listopada 2021
Okres Bożonarodzeniowy to w niemieckiej branży opiekuńczej czas, w którym pojawia się wiele interesujących zleceń. I choć brak towarzystwa najbliższych może w święta doskwierać szczególnie, tak wyjazd do pracy w tym okresie jest dla wielu dobrą okazją do podreperowania domowego budżetu. Sprawdź, jakie są zalety pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech w święta.
Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech w Boże Narodzenie

Praca opiekunki w Niemczech w Boże Narodzenie – dla kogo?

 

W okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku pojawia się wiele ofert pracy na stanowisko opiekunki osób starszych w Niemczech. Jest to spowodowane tym, że część stałych opiekunek wraca przed świętami do swoich domów w Polsce. Podopieczni oczywiście nie mogą wtedy zostać bez pomocy (szczególnie seniorzy w bardzo złym stanie zdrowotnym), a rodziny nie zawsze mają możliwość im jej udzielić. Dlatego firmy szukają dla niektórych seniorów opiekunki na zastępstwo – na krótsze zlecenie w okresie świątecznym.

 

Do kogo są kierowane oferty pracy w niemieckiej opiece w okresie Bożego Narodzenia? Zlecenie odpowiednie dla siebie znajdą wtedy zarówno osoby doświadczone, jak i początkujące. Krótsze, świąteczne zlecenie jest doskonałą okazją do zdobycia pierwszego doświadczenia w opiece nad seniorami. Takie zatrudnienie zwykle nie trwa dłużej niż kilka tygodni. A po tym czasie można już w pewnym stopniu stwierdzić, czy praca w charakterze opiekunki na pewno jest dla nas i ewentualnie zdecydować się na podjęcie długotrwałego zlecenia po świętach.

 

Na wyjazd do pracy w okresie świątecznym decydują się również ci, którzy pracę w opiece traktują jako źródło dodatkowego zarobku. Z takich ofert często korzystają m.in. nauczyciele, pedagodzy czy pielęgniarki, którzy nie mają żadnych konkretnych planów w tym czasie lub po prostu chcą dorobić.

 

Szukasz pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech w okresie świątecznym? Sprawdź oferty pracy na https://carework.pl/premia-swiateczna

 

Zalety pracy jako opiekunka osób starszych w okresie świątecznym

Decyzja o wyjeździe do Niemiec w okresie świąteczno-noworocznym nie jest łatwa, jednak wiąże się z wieloma korzyściami. Pracodawcy zachęcają opiekunki wysokimi zarobkami oraz atrakcyjnymi premiami za pracę w święta i Nowy Rok – to doskonała okazja na zaoszczędzenie większej sumy pieniędzy czy podreperowanie budżetu domowego.

Jakie są inne korzyści płynące z podejmowania świątecznych zleceń? Wyjazd do Niemiec jest szansą na podniesienie umiejętności językowych. To dobra propozycja dla wszystkich, którzy chcą oswoić się z językiem. Przebywając z podopiecznym, wzbogacamy swoje słownictwo, dzięki czemu zaczynamy swobodniej rozmawiać po niemiecku. Zaawansowana znajomość języka nie tylko ułatwi zdobycie kolejnych zleceń, ale również zwiększy szansę na znalezienie lepiej płatnej pracy w Polsce w innej branży (jeśli nie chcemy wiązać swojego życia zawodowego z opieką na stałe). Co za tym idzie – podjęcie pracy w Niemczech na stanowisku opiekunki w czasie świąt to doskonały sposób na wzmocnienie CV i zdobycie nowego doświadczenia zawodowego.

 

Jak wyglądają święta w Niemczech?

Praca na stanowisku opiekunki osób starszych w Niemczech w okresie świątecznym jest doskonałą okazją do zapoznania się z tradycjami i zwyczajami naszych zachodnich sąsiadów. Przygotowania do świąt rozpoczynają się już pod koniec października, co szczególnie widać na sklepowych półkach. Niemcy słyną z jarmarków bożonarodzeniowych – w całym kraju organizuje się ich ponad 150 i trwają przez cały okres adwentowy. Boże Narodzenie jest obchodzone bardziej uroczyście niż Wigilia – na stołach królują pieczona gęś, kiełbaski oraz dania na bazie kiszonej kapusty. W Niemczech na święta przygotowuje się też rozmaite słodkości w postaci pierniczków czy strucli nadziewanej bakaliami.

 

Boże Narodzenie dla naszych zachodnich sąsiadów oznacza przede wszystkim czas wolny od pracy. Niemcy w okresie świąteczno-noworocznym dosyć często wybierają zaległe urlopy i wyjeżdżają na wakacje. Dlatego niektóre rodziny szukają opiekunek, które zajmą się osobami starszymi pod ich nieobecność. Dla seniorów to szansa na spędzenie spokojnych i ciepłych świąt w towarzystwie opiekunki. Z kolei z drugiej strony dla opiekunek jest to możliwość zapoznania się z tamtejszymi obyczajami. Różnice kulturowe mogą w takim przypadku stanowić początek przyjemnej rozmowy podczas długich, zimowych wieczorów.

 

Wyjazd na święta do pracy jako opiekun seniorów w Niemczech

Co roku z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, zwiększa się liczba zleceń na stanowisko opiekuna osób starszych w Niemczech. Jeśli jesteś zdecydowany na wyjazd, skorzystaj z ofert od sprawdzonych pracodawców - renomowanych firm lub agencji opiekuńczych. Dzięki temu będziesz miał pewność, że ogłoszenia są uprzednio weryfikowane, bezpieczne i w pełni legalne, a wynagrodzenie wypłacane w terminie. Co więcej, zyskasz również pomoc w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności związanych z pracą w Niemczech oraz gwarancję odprowadzania składek ubezpieczeniowych. Dodatkowo wiele firm oferuje pomoc w organizacji dojazdu na miejsce pracy.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat