Pomoc żywnościowa dla najbiedniejszych

Wtorek, 01 sierpnia 20178
29 mln złotych wydano w 2016 roku w województwie łódzkim w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Uczestniczyło w nim aż 158 gmin (spośród 177).
fot.Łódzki Urząd Wojewódzkifot.Łódzki Urząd Wojewódzki

- To ważny, ale stosunkowo mało znany program, bo pomoc trafia bezpośrednio do najbiedniejszych – mówił wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk na konferencji prasowej poświęconej programowi.

 

Program wspiera najbardziej potrzebujące osoby i rodziny w sposób trwały i intensywny poprzez udzielanie im nieodpłatnej pomocy żywnościowej.

 

Warunkiem przyznania wsparcia jest trudna sytuacja i niskie dochody, co z kolei powoduje brak możliwości zapewnienia sobie odpowiedniego wyżywienia.

Progi dochodów to:

- 1268 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,

- 1028 zł w przypadku osoby w rodzinie.

Osoby do otrzymania pomocy żywnościowej są kwalifikowane przez:

- ośrodki pomocy społecznej,

- organizacje partnerskie (wyłącznie osoby bezdomne).

 

- Najbardziej potrzebujący powinni zgłosić się do właściwego dla miejsca zamieszkania ośrodka pomocy społecznej. Kiedy zostaną zakwalifikowane do programu, otrzymają rocznie – w kilku transzach – ok. 50 kg żywności, z której łatwo przygotować pożywne posiłki. To makarony, ryż, sery, powidła, szynka konserwowa, drobiowa, powidła, etc.- czytamy na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa ma trwać do 2020 r. Jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

 


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)02.08.2017 10:23

Kto cwany dostanie a ten uczciwy prawdziwie potrzebujący wstydzi się iść i żebrać wiec nikt mu nie pomoże taka jest prawda. W PRL-u na każdej wsi i nie tylko byli opiekunowie społecznie oni dobrze wiedzieli komu należy pomóc a komu nie dziś państwo nie dba o biednych ludzi bo kto jest cwany i bezczelny korzysta a potrzebujący nie

20


assa ~assa (Gość)01.08.2017 16:51

Są ludzie ,którzy potrzebują takiej pomocy ale są także tacy,którzy sprzedają to,co dostali... Tak im się widocznie powodzi.Szkoda,że pracownicy ośrodków nie weryfikują dokładnie komu taka pomoc jet potrzebna!Niestety ale to tylko wina odgórna.Pomaganie w ten sposób nigdy nie zmobilizuje ich do pracy!Oni wręcz czekają na pomoc,bo "im się należy" !

102


Kierowca 30 ~Kierowca 30 (Gość)01.08.2017 21:50

Czyli jak ja razem z żoną pracujemy i mamy dwoje dzieci psa kota i żółwia w domu to nam też się należy:))

22


seba  ~seba (Gość)01.08.2017 20:11

dostają i sprzedają pod biedronka spotkałem się nie raz a potem wiadomo ze kupuje się alkohol i pije pod
mops na skwerku najgorsze ze nikt ani policja i straż miejska na to nie reagują

71


MOPS ~MOPS (Gość)01.08.2017 16:45

A Fundacja Poranek z Tomaszowa sprzedaje żywność na której jest napisane, że produkt nie jest do sprzedaży. I to sprzedaje tym najbiedniejszym!!!

30


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat