Codziennie odbywały się zajęcia prowadzone - podobnie jak w latach ubiegłych - przez instruktorów, którzy współpracują z GOK, a wśród proponowanych form aktywności każdy z uczestników znalazł coś dla siebie.
W programie znalazły się zajęcia akrobatyczne prowadzone przez Sylwestra Wiśniewskiego, muzyczne z Mariuszem Wieczorkiem, plastyczne i świetlicowe prowadzone przez Joannę Filipek oraz taneczne z instruktorką tańca Karoliną Paras. Podczas zajęć dzieci miały okazję sprawdzić się w nowych dziedzinach, próbowały bowiem swoich sił w żonglerce, ćwiczeniach akrobatycznych, technikach tanecznych czy plastycznych. Podczas zajęć muzycznych uczyły się gry na gitarze, ale mogły także spróbować swoich sił jako wokaliści.
Dużo zabawy i rozrywki było również podczas zajęć świetlicowych, gier i zabaw zespołowych oraz bajkowego poranka na sali widowiskowej. W pierwszym tygodniu odbył się także turniej tenisa stołowego, w którym o pierwsze miejsce walczyły nieco starsze dzieci. Niezwykłą frajdą dla dzieci i młodzieży był także konkurs karaoke pn. „A ty śpiewać potrafisz?”. Wszyscy chętnie próbowali swoich sił podczas wspólnej, muzycznej zabawy a najbardziej uzdolnieni zostali nagrodzeni.
W sobotę, 7 lutego odbył się Pierwszy Pieszy Rajd Karnawałowy, którego współorganizatorem było Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne działające w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej, a jego opiekunami są panie Beata Wieczorek i Grażyna Pielużek. Rajd odbył się na trasie Wola Krzysztoporska-Wygoda-Wola Krzysztoporska i miał na celu propagowanie turystyki pieszej jako formy czynnego wypoczynku. W rajdzie wzięło udział blisko 110 uczestników, o których bezpieczeństwo dbali druhowie OSP z Woli Krzysztoporskiej. Metą rajdu był Gminny Ośrodek Kultury, w którym na wędrowców czekał poczęstunek przygotowany przez panie z KGW w Woli Krzysztoporskiej, konkurs z nagrodami na najciekawsze nakrycie głowy oraz wspaniała wspólna zabawa przy muzycznych przebojach. W rajdzie, poza panią Beatą Wieczorek wzięło udział dwóch radnych: Małgorzata Gniewaszewska oraz Marcin Olejnik oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jolanta Kołacińska.
Dużą atrakcją dla dzieci było również przedstawienie „O Stachu i strachu”, oraz warsztaty teatralne finansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przedstawienie o charakterze profilaktycznym wykonali artyści Stowarzyszenia „Akademia Wyobraźni” z Wrocławia. Przedstawienie obejrzeli nie tylko uczestnicy zajęć odbywających się w GOK ale także przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Woli Krzysztoporskiej oraz dzieci ze świetlic środowiskowych z Gomulina i Parzniewic. Po przedstawieniu starsze dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których z pomocą animatorów tworzyły swoje małe teatrzyki i wcielały się w aktorskie role.
W piątek, 13 lutego po zabawnych i niezwykle kreatywnych zajęciach świetlicowych wszyscy udali się na bal karnawałowy, który był jednocześnie zakończeniem ferii. Oprócz świetnej zabawy był słodki poczęstunek, zostały również wręczone nagrody z konkursów: karaoke, tenisa stołowego oraz tego na najlepsze przebranie karnawałowe.
- Podczas dwutygodniowych zajęć odwiedziło nas blisko 550 uczestników – podsumowują pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej.