Advertisement

Podaj cegłę, czyli Dzień Budowlańca po piotrkowsku

ePiotrkow Piątek, 23 września 202220812
W piątek (23.09.22) w piotrkowskiej ”Budowlance” odbyły się obchody Dnia Budowlańca. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3 mogli świętować ten dzień, biorąc udział w różnych dyscyplinach przygotowanych przez nauczycieli.

Ładuję galerię...

W rozmowie z naszym reporterem dyrektor placówki Edyta Wiernicka opowiedziała skąd wziął się pomysł na obchody tego dnia.

Jesteśmy w ”Budowlance”, więc nie wyobrażam sobie, żeby nie rozpocząć roku szkolnego od Międzynarodowego Dnia Budowlańca, który przypada na 25 września. W tym roku jest to niedziela, dlatego też w piątek zorganizowaliśmy kolejną edycję, bo już czwartą, Dnia Budowlańca w naszej szkole.

Jak podkreśliła dyrektor, uczniowie przez zabawę nie tylko mogli poszerzyć swoją wiedzę, ale również zintegrować się.


Przedstawiciele poszczególnych klas zmierzyli się w sztafecie składającej się z różnych dyscyplin związanych z profilami jakie oferuje ZSP i PO-W nr 3 swoim podopiecznym. Uczestnicy zawodów przyznali, że nie wiedzieli jakie zadania czekają na nich w czasie zawodów, chociaż pomagali nauczycielom przygotować stanowiska do dyscyplin. Nasz reporter rozmawiał z młodzieżą z 4 klasy technikum.

Uważam, że konkurencje były na łatwym poziomie, aż czasami na zbyt łatwym. Przy czym było bardzo dużo zabawy, śmiechu i integracji pomiędzy klasami jak i uczestnikami - mówiła Wiktoria. - Moim zdaniem konkurencje były łatwe, chociaż nie wiedzieliśmy jakie konkretnie będą zadania, ale polecieliśmy na żywioł - dodał Mateusz. - Konkurencje były bardzo ciekawe i w sumie jesteśmy tym zaskoczeni. W tym roku różniły się od zeszłorocznych, czy poprzednich edycji. Bardzo fajnie spędziliśmy ten dzień - podsumował Bartek.

 W czasie obchodów Dnia Budowlańca uczniowie szkoły mogli odwiedzić stanowiska firm z branży budowlano-wykończeniowej. Dyrekcja była bardzo wdzięczna wszystkim, którzy przyczynili się, aby dzisiejsze święto było hucznie obchodzone i zapamiętane na długo.

 

autor: Jan Hoffman


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_andrzej ~go?ć_andrzej (Gość)23.09.2022 23:11

Robiłem trochę w budowlance.Tylko idź do sklepu póki szef pojechał.

10


SicMundusCreatusEst ~SicMundusCreatusEst (Gość)23.09.2022 17:39

W III LO były ?Urodziny Julka? kończyły one okres ochronny pierwszaków. Torty się zamawiało całą klasą, były jakieś tańce, zabawy, melorecytacje. Potem nastawała rzeźnia? pewnie jest tak do tej pory. Dobrze że mam już terror tej placówki oświatowej za sobą?

21


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat