Advertisement

"Pocztówka z Piotrkowa" - prapremiera filmu o mieście

ePiotrkow Poniedziałek, 05 grudnia 202217
"Pocztówka z Piotrkowa" to najnowszy film poświęcony naszemu miastu. Powstawał przez kilka ostatnich miesięcy, a efekt finalny po raz pierwszy będzie można zobaczyć już w najbliższy poniedziałek (12.12.2022).

Ładuję galerię...

"Pocztówka z Piotrkowa" to film promujący i pokazujący to, co w grodzie trybunalskim najlepsze. Motywem przewodnim łączącym wszystkie elementy filmu jest właśnie pocztówka, karta z pozdrowieniami z Piotrkowa. Film powstał dzięki wygranemu projektowi budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego. Pierwotnie premierę zaplanowano tylko w mediach społecznościowych, ale film udało zrobić się z takim rozmachem, że organizatorzy zdecydowali się na zrobienie przedpremierowego pokazu w kinie Helios.

 

"Pocztówka z Piotrkowa" to autorski pomysł miejskiego radnego Mariusza Staszka.

Rodził się w mojej głowie od wielu lat. W końcu udało się go zrealizować. Zakładaliśmy, że film będzie trwał 30 minut. Skończyło się na 45 minutach. Piotrków jest przepiękny. Jest miejscem, w którym chcemy żyć i mieszkać. Chcieliśmy pokazać, że to nasz dom. Film krótko zahacza o historię, aby zachęcić do odwiedzenia tych miejsc. Prezentuje także markę Piotrkowa, czyli to co znamy, kochamy, lubimy i czym chcemy się pochwalić - mówi Mariusz Staszek i podkreśla, że są takie momenty, w których trzeba trzymać się fotela, aby nie "wpaść" do tego filmu. 

Reżyserem jest Mariusz Mędrzycki, a twórcami scenariusza: Agnieszka Szóstek oraz Michał Gaczkowski. 

Te dwie osoby są bardzo ważne w tym filmie. Agnieszkę wszyscy znamy. Jest ona związana z naszym miastem i w pigułce opowiada o bardzo ciekawych miejscach w Piotrkowie. Michał ze swoim wspaniałym głosem jest narratorem i prowadzi nas przez ten film. Niespodzianką niech pozostanie główna postać, która jest elementem łączącym wszystkie sceny - podsumowuje Mariusz Staszek. 

 

12 grudnia o godz. 17:00 w kinie Helios odbędzie się prapremiera filmu.

 

Zaproszenia na ten film otrzymały osoby, które współuczestniczyły w jego tworzeniu. Twórcy przygotowali także wejściówki, które będzie można wygrać m.in. na antenie radia Strefa FM. Bilety będą rozdawane pod koniec tygodnia, więc warto słuchać tej stacji na częstotliwościach 98,2 MHz oraz 104,2 MHz.

 

W drugiej połowie grudnia film będzie można zobaczyć już także w Internecie. Dostępny będzie m.in. na facebookowym profilu "Pocztówka z Piotrkowa" oraz na stronie fundacji "Uskrzydleni", która jest jego głównym producentem. 

 


Zainteresował temat?

9

3


Advertisement
Advertisement

Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_anonim ~goœć_anonim (Gość)13.12.2022 11:37

Ogromne gratulacje dla twórców, pomysłodawcy i każdej osobie, która zaangażowała się w ten projekt. Ogląda się to świetnie, zapomniałam już o tych pięknych miejscach na mapie Piotrkowa.A tym, którzy wylewają tutaj swój jad... najlepiej siedzieć na kanapie i komentować jak to źle, że ktoś inny robi coś lepszego!

00


także tego... ~także tego... (Gość)08.12.2022 20:28

Pewnie będzie pięknie, bo autorzy z pewnością dali radę. Jest tylko jeden problem - utalentowany filmowiec i montażysta pokaże w ten sposób atrakcyjnie każdą zapyziałą dziurę, bo to po prostu umie. Nie jest to więc pocztówka z Piotrkowa, który na dziś kuleje pod bardzo wieloma względami, tylko produkcyjny sztos, będący ewidentnie efektem pracy twórców i świadczący o ich profesjonalizmie.

10


... ~... (Gość)05.12.2022 18:47

Dla kogo ten film? Jakie będą z niego korzyści? Kto za ten film zapłacił? Ktoś kasę zarobił i tyle. W Piotrkowie potrzeba miejsc pracy, dobrze płatnej pracy.

72


goœć_roman ~goœć_roman (Gość)06.12.2022 17:27

Warto dodać, że na ten film z budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego poszło chyba 40 tys. złotych. hmm... no comments.

31


Dudue ~Dudue (Gość)05.12.2022 13:51

A kiedy wypuszczą ten program o piotrkowskich sportowcach? Nagrywanie było z wielką pompą i temat przycichł

40


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)06.12.2022 08:30

Jeszcze nie widziałem filmu Nie zamierzam krytykować, tylko wstrzelił się pan panie Mariuszu w czas Bronka Brylskiego i będzie to postrzegane jako polityka. Tak po czasie okaże się jakie korzyści przyniesie ten film, Daj Boże żeby duże. Mieszkańcom i miastu a nie ludziom uprawiającym politykę

20


kocham Piotrków ~kocham Piotrków (Gość)06.12.2022 09:31

Każda okazja do lansowania siebie przy okazji jest dobra.

01


Ja ~Ja (Gość)05.12.2022 23:03

Wiesz co robi ten film? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest film na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym filmem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie ? mówimy ? to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo.

61


cynik ~cynik (Gość)05.12.2022 14:53

Są cyklony i antycyklony ,wytwór mediów zresztą. Jest film o Piotrkowie może ,ktoś stworzy film o antyPiotrkowie. Bo już widać z tych reklamówek ,że film będzie cukierkowaty. Z góry ładnie wygląda. A Piotrków jest tylko w tym filmie ładnie opakowany. Ale jak się zdejmie opakowanie... W rzeczywistości jest to miasto powiatowe jak wiele innych i do tego zaniedbane ,żeby nie powiedzieć brudne. O stanie ulic i to tych najważniejszych wszyscy wiedzą. Ale jak chce nie się tym zachwyca...

133


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat