Advertisement

Piotrkowianin na drugim miejscu

Piątek, 22 lipca 20223
W Sulejowie w czwartek odbył się Finał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w plażowej piłce ręcznej. Tytuł zdobyli szczypiorniści SAS Gdańsk, którzy w finale pokonali 2:0 zawodników Piotrkowianina. Tuż za piotrkowskimi wicemistrzami Polski uplasowali się reprezentanci Portservice Wybrzeże Gdańsk.

Ładuję galerię...

Młodzi zawodnicy rywalizowali na terenie sulejowskiego centrum sportów plażowych przy Szkole Podstawowej nr 1. Spośród ośmiu zespołów do finału awansowały SAS Gdańsk oraz Piotrkowianin Piotrków Trybunalski II, które wcześniej rywalizowały w jednej grupie. 

Spełniliśmy swoje marzenie, a pracowaliśmy na to trzy lata. Bardzo się cieszymy, tym bardziej, że doceniono nas również indywidualnie - powiedział Łukasz Brząkowski, zawodnik zwycięskiej drużyny, który został MVP turnieju.

Najlepszym bramkarzem wybrano jego kolegę z zespołu – Mateusza Sygę, natomiast najskuteczniejszym zawodnikiem został Kamil Bierzanowski, zawodnik UKS Krakowiak 85 Kraków, który zdobył 69 punktów.

 

Na zawodach obecny był Stanisław Hojda, członek Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce do spraw upowszechniania piłki ręcznej na poziomie szkolnictwa podstawowego.

Uważam, że sport to nie jest tylko skomercjalizowane przedsiębiorstwo, bo tak jest na poziomie zawodowym, ale żeby ten poziom osiągnąć, należy przeprowadzić nie tylko cały proces szkolenia sportowego, ale też proces wychowawczy i tego typu imprezy, gdzie młodzi ludzie się spotykają, rywalizują, cieszą się ze zwycięstw, ale też przeżywają gorycz porażki, mają wychowywać i to właśnie robią – podsumował Stanisław Hojda.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zawodnik ~Zawodnik (Gość)22.07.2022 16:28

Czy to były Mistrzostwa Polski w piłce plażowej.

00


goœć_aga ~goœć_aga (Gość)22.07.2022 14:06

Brawo Panowie!!! Super chłopaki i trenerzy!

01


ler ~ler (Gość)22.07.2022 11:15

Gratulacje. Sama przyjemność gdy mogę przeczytać taką informację.

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat