Piotrków przeciwko Macierewiczowi. Happening w Rynku Trybunalskim

Strefa FM Czwartek, 22 września 2022121
„Piotrków Trybunalski przeciwko Antoniemu Macierewiczowi” - pod takim hasłem odbył się w czwartek (22.09) happening w Rynku Trybunalskim w Piotrkowie. Jak mówili organizatorzy, przyczynkiem do tego wydarzenia było m.in. budowanie kapitału politycznego na tragedii jaką była katastrofa smoleńska.

Ładuję galerię...

W czwartkowe popołudnie, w Rynku Trybunalskim nieopodal biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie, zgromadziła się grupa mieszkańców Piotrkowa, która wyrażała swoją niechęć do Antoniego Macierewicza, posła PiS z okręgu piotrkowskiego. Jak mówili podczas pikiety uczestnicy, powodów do organizowania wydarzenia jest kilka.

Przede wszystkim podjęliśmy temat obrzydliwych kłamstw Macierewicza. Poza tym, nie da się przejść obojętnie obok niezliczonych, innych powodów, którymi rząd karmi nas na co dzień. To jest inflacja, ceny prądu czy gazu, problemy z dostępnością do różnych produktów. Do tego łamanie konstytucji czy praworządności. To są problemy, do których cały czas będziemy wracać. Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia: walka rządu z samorządami. To temat bardzo ważny. To samorządowcy dostają pierwszy cios od wyborców, a posłowie, sejm, rząd, to jest coś odległego. To samorządowcy dostaną jako pierwsi, a przecież większość samorządów jest przeciw PiS - mówił Juliusz Wiernicki, współorganizator wydarzenia.

W piotrkowskiej akcji uczestniczyli także mieszkańcy Radomska i Łodzi. Pikieta w Rynku Trybunalskim trwała niespełna godzinę, a okolicę pilnowało w tym czasie sześć oznakowanych oraz dwa nieoznakowane patrole policji.

POLECAMY


Zainteresował temat?

15

19


Komentarze (121)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga24.09.2022 10:44

Panie pośle Antoni Macierewiczu , Piotrków i cała Polska jest dumna z Pana.

1011


Skąd ich biorą? ~Skąd ich biorą? (Gość)24.09.2022 19:25

Wiernicki, jeszcze dobrze nie zaczął, a już kłamie. Wg kimunikatu PKW, wybory samorządowe wygrał PiS. Niech niejaki Wiernicki, wskaże źródło, na jakim opiera swoje opowieści, że wuększosć samorządów jest przeciwko pisowi.

81


historyk ~historyk (Gość)24.09.2022 12:52

Ja bym nie kpił z tego mianowania. To sygnał od zdemoralizowanej władzy do społeczeństwa: robimy, co chcemy i wara innym do tego. A to oznacza, że przegranych wyborów nie uznają, jak Tramp i trzeba im będzie tę władzę wyrwać z gardła. Suweren musi sobie uświadomić, że ci co mówili o sobie "dobra zmiana", to w gruncie rzeczy zorganizowana grupa przestępcza, która nie szanuje demokracji.

76


97-300 97-300ranga24.09.2022 15:24

Hipopotam na starówce ?

63


TW Balbina ~TW Balbina (Gość)24.09.2022 15:19

No i o co chodzi? Udowodnił, że słonce krąży wokół ziemi i dostał order Orła Białego.

57


goœć_markus ~goœć_markus (Gość)24.09.2022 08:35

Do obrońców Maciarewicza! Czy nie zaskakuje Państwa, iż p. Maciarewicz może w łatwy sposób odpowiedzieć na zarzuty dziennikarza Tvn, odnosząc się punkt po punkcie do postawionych zarzutów, a jednak nie słychać o tym. Nie interesuje mnie, że coś kiedyś opublikują po przetłumaczeniu. Widać, że chce zyskać na czasie, aby ludzie zapomnieli. Wystarczy oskarżyć wszystkich negujących jego raport o agenturalność. Każdy zdrowo myślący, wyciągnie odpowiednie wnioski z faktu, iż p. Maciarewicz nie rozmawia merytorycznie, bo po prostu napisał raport pod swoją tezę. Znowu liczą na to, że "ciemny lud to kupi".

1010


!!! ~!!! (Gość)24.09.2022 12:08

Antoni jest teraz kawalerem Orderu Orła Pisowskiego.

57


Realia ~Realia (Gość)24.09.2022 07:28

Oj juliuszu Wiernicki, w czasach gdy Pan Macierewicz zakładał KOR,ryzykując zdrowie i życie,ty biegałeś na podchody pierwszomajowe, z papierową chorągiewką, bo,, pani kazała". Teraz, gdy odwaga staniała, postanowiłeś porobić za bojownika.Słabe to.

117


goœć_senior ~goœć_senior (Gość)24.09.2022 05:44

Kto nadaje order Orła Białego ? Chyba jakieś zasługi pan Macierewicz miał? Czyżby kapituła która to odznaczenie mu nadała to ludzie tam zasiadający, to ludzie przypadkowi nie mający rozeznania w rzeczywistości ? Osoby z pikiety na rynku ,mogą dzięki takim osobą jak pan Macierewicz teraz z uśmiechem na twarzy w obecności policji wyrażać swoje poglądy, czego jeszcze nie było osiem lat temu.

48


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)23.09.2022 16:18

popieram, precz oszustom pod sąd kłamce

1014


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat