Pies i kot NIE na prezent

Piątek, 23 grudnia 20224
NIE! Dla żywych prezentów. Każdego roku organizacje chroniące prawa zwierząt, zwracają się z takim apelem przed Świętami Bożego Narodzenia, ponieważ w wielu domach pod choinką pojawi się uroczy szczeniak, kotek czy inne zwierzątko domowe. Radość najmłodszych domowników jest wtedy wielka, niestety zdarza się tak, że z upływem czasu zanika i zwierzak, który miał być przyjacielem staje się tzw. niechcianym prezentem. Piotrkowskie schronisko apeluje w tym przedświątecznym okresie o przemyślane adopcje
fot. Pixabay fot. Pixabay

Nie zamykamy się, nie wstrzymujemy adopcji w tym świątecznym okresie. Mamy zawsze otwarte schronisko dla wszystkich, a najbardziej dla tych osób, które kochają zwierzęta i pomagają nam o nie dbać. Przypominam jednak, że jeśli ktoś zechce zabrać psa czy kota do domu, musi to być adopcja świadoma. Nie wydamy więc zwierzaka, który miałby być świątecznym prezentem - podkreśla Grażyna Fałek, prezes piotrkowskiego schroniska.

Piotrkowskie schronisko dba o swoich podopiecznych również w święta. Pracownicy doglądają zwierzęta i starają się, aby pomimo braku domów choć trochę poczuły świąteczną atmosferę.

Praca jest taka sama jak w zwyczajne dni. Trzeba zwierzęta nakarmić, napoić, dołożyć słomy do budy. Kiedy kończy się zmiana, zostaje jeden pracownik na nocny dyżur. Tak to wygląda. Zamykamy za sobą bramę, żegnamy się ze zwierzakami i wracamy do nich po świętach, ale wiadomo każde z nich chciałoby mieć swój własny ciepły dom - dodaje Fałek, która podkreśla, aby decyzję o adopcji podejmować świadomie, żeby zwierzę, które zabieramy ze sobą do domu było przyjacielem na całe życie i nie trafiło z powrotem do schroniska, po tym jak nam się znudzi.

Jeżeli ktoś chciałby spędzić trochę więcej czasu z psem przed podjęciem decyzji o adopcji, może wziąć udział w organizowanej przez placówkę akcji pn. "Łapa w łapę z bezdomniakiem" i wybrać się na spacer z czworonogiem.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wrrrr ~Wrrrr (Gość)27.12.2022 12:17

Ja dostałam psa w prezencie 6 lat temu i pies jest moim oczkiem w głowie. A pies beze mnie to płacze.nie oddałabym go nawet za miliony.

20


Blanca ~Blanca (Gość)24.12.2022 12:31

Za późno już kupiłam mojej dzesice Yorka z resztą jak co święta. Miejmy nadzieję że tym razem piesek zostanie z nami na dłużej.

16


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat