Pierwsze placówki w regionie przerywają strajk

Strefa FM Czwartek, 11 kwietnia 2019, aktualizacja 11.04.2019 14:30155
Dzisiaj czwarty dzień strajku nauczycieli. W Piotrkowie i regionie strajkuje zdecydowana większość pedagogów. Okazuje się jednak, że niektóre placówki przerywają protest.
fot. pakwifot. pakwi

Próbowaliśmy dzisiaj ustalić, ilu nauczycieli strajkuje w Piotrkowie i powiecie, jednak Ewa Ziółkowska, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Piotrkowie nie udzieliła nam takiej informacji. Wiemy natomiast, że strajk zawiesiły dwa piotrkowskie przedszkola: nr 7 oraz 11. Ze strajku wycofały się także cztery placówki z powiatu piotrkowskiego: przedszkole w Gorzkowicach oraz szkoły w Jarostach, Dąbrowie nad Czarną i w Łękach Szlacheckich.


Jeśli chodzi o Radomsko i powiat radomszczański, strajkuje blisko 1300 nauczycieli. Jak powiedział w rozmowie z nami Adam Młynarski, prezes ZNP w Radomsku, ze strajku wycofały się szkoły w: Górach Mokrych, Rzejowicach, Zagórzu, Ciężkowicach oraz Wielgomłynach.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

5


Komentarze (155)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

prezes wszystkich prezesów ~prezes wszystkich prezesów (Gość)15.04.2019 09:22

Powołać, wzorem upadłego słusznie PRL, trójki klasowe, które całą dobę kontrolowałyby pracę nauczycieli. Oczywiście ze zwróceniem szczególnej uwagi na ich moralne prowadzenie się.

11


gość ~gość (Gość)13.04.2019 21:08

Jestem ciekawa czy nauczyciele odwołali też prywatne korepetycje w ramach strajku?!?

42


gościu ~gościu (Gość)14.04.2019 13:32

KRYTYKUJECIE STRAJK NAUCZYCIELI ???
...po co Wam ten problem !?
Poślijcie dzieci do prywatnej szkoły - A CO, NIE STAĆ WAS ??? ;-) to zmieńcie pracę !

10


zakładnik ~zakładnik (Gość)13.04.2019 22:56

Nasze dzieci są tylko dla nich tylko ZAKŁADNIKAMI, to nie są nauczyciele, to zwykli terroryści. W odwecie prosimy rodziców o informacje do urzędów skarbowych o udzielanych przez nich "korkach", które jak zwykle są bez opodatkowania.. Pieniądze szybko się znajdą na podwyżki dla wielu grup zawodowych.

42


gość ~gość (Gość)13.04.2019 10:01

Ostatni komentarz ktoś napisał z głową,powinien dostać podwyżkę bo nie klamie

10


gość ~gość (Gość)12.04.2019 19:23

Co??? Przedszkole otwarte jest przez miesiac w wakacje. Jestem nauczycielka i samotna mama i dzieki Bogu cudem mam ta prace bez znajomosci.Mam czas zajac sie moim synkiem,mam wolne Swieta i duza czesc wakacji,moge isc na płatny urlop roczny i mam wiele dodatków. Nie dziwie sie, ze rodzice stracili szacunek do nauczycieli po tym cyrku co trwa. Jeszcze trzeba przyznac,ze nie wszyscy potrafia przekazac wiedze i najlepiej dac prace domowe i miec z głowy bo za duzo by sie natrudzili,ze dali cos od siebie. Rodzice mówia,ze popieraja bo nie chca zeby to sie odbiło na dzieciach a nie sa za strajkiem a dzieci popieraja WOLNE a nie strajk.W telewizji wiadomo,ze popiera sie na pokaz a mysli swoje

51


gość ~gość (Gość)12.04.2019 00:06

Ludzie zanim powiecie coś głupiego to polecam wyedukować się i dowiedzieć jak to jest w rzeczywistości. O ile mi wiadomo to nikt nie ma 2 miesięcy wakacji jak to ktoś mówi. Przedszkola w wakacje są normalnie otwarte i muszą przez wybrany miesiąc mieć otwartą placówkę. Nauczyciele w szkole zanim zaczną wakacje muszą uzupełnić wszystkie dokumenty o których nikt nie wspomniał dopiero kiedy wszystko zrobi może odpocząć, do pracy też wraca wcześniej niż myślicie bo musi wszystko przygotować na nowy rok szkolny. Jest mnóstwo dokumentów które muszą ogarnąć przed wrześniem. Serio wolałabym pracować na magazynach i mieć mnóstwo z tego korzyści takich jak opieka medyczna, multisporty itp. niż być w tych czasach nauczycielem gdzie dzieci i rodzice traktują takiego nauczyciela jak śmiecia.

1511


ew ~ew (Gość)12.04.2019 15:03

Szczególnie te podwyżki należą się tym nygusom od wuefu.

41


historia ~historia (Gość)12.04.2019 14:13

My rodzice przedszkolaków zwracamy się z prośbą do Pani Dyrektor Przed. Sam. nr 12 o zawieszenie strajku i przyjęcie naszych dzieci, gdyż w większości jesteśmy osobami pracującymi. Wierzymy, że jest Pani w stanie zmobilizować i zachęcić swoje podwładne do pracy, wobec bardziej opornych prosimy wyciągnąć konsekwencję w przyszłym roku np: zabrać wychowawstwo.

31


gość ~gość (Gość)12.04.2019 13:09

A moze ktoras z nauczycielek poprawi ten plakat Chyba uczeń w ramach pracy domowej musial to zrobic a rodzice nie dopilnowali swojego dziecka.Albo nauczyciele tak ucza DRODZY NIEDOUCZENI NAUCZYCIELE .DRUKOWANE I nie sta swiamy kropki !!!

51


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat