Advertisement

Pierwszaki już wiedzą co to bezpieczeństwo

Powiat PiotrkowskiRegion Poniedziałek, 06 grudnia 202122315
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Świętego Mikołaja w Mierzynie wzięli udział w zajęciach, dzięki którym dowiedzieli się jak należy zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Spotkanie zorganizowano w ramach powiatowej akcji "Bezpieczny Powiat - Wiem, co zrobić!"

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim wraz z funkcjonariuszami policji, strażakami oraz przedstawicielami Nadleśnictwa Piotrków odwiedzili pierwszoklasistów, którzy z zaciekawieniem słuchali ich rad. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in.: jak nie zgubić się w lesie, jak się zachować w trakcie pożaru, w jaki sposób zachowywać się na drodze, jak rozmawiać z operatorem numeru 112 i jak udzielić pierwszej pomocy.


Goście, którzy odwiedzili mierzyńską podstawówkę, podarowali jej podopiecznym kamizelki odblaskowe oraz książeczki na temat zasad bezpieczeństwa. Dzieci zrewanżowały się gościom mikołajkowymi upominkami, jak na Szkołę im. Świętego Mikołaja przystało.


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość 123 ~gość 123 (Gość)07.12.2021 12:06

Kamizelka nie uchroni przed covidem. Jechałem dziś MZK nr 6 i z powrotem nr 4 w godzinach 7:30 i co widzę chmara dzieci młodsze z rodzicami bez masek jadą sobie do szkoły.

01


Kamienna Głowa ~Kamienna Głowa (Gość)07.12.2021 10:32

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Świętego Mikołaja w Mierzynie
Jak tylko Brukselka dowie się i takim patronie szkoły w Mierzynie to TSUE natychmiast wyda odpowiedni wyrok i gmina pożegna się z dotacjami z UE

20


bez cenzury ~bez cenzury (Gość)06.12.2021 09:28

Brawo dla Pana ze Straży Pożarnej :-)

10


No i super ~No i super (Gość)06.12.2021 09:09

Dzieci z reguły wiedzą jak się zachowywać na drodze. Gorzej z rodzicami. Często widuje się, że mamusia albo tatuś trzyma dziecko za rękę i przebiega przez ulicę kilkanaście metrów od przejścia dla pieszych... bo nie chce mu się przejść kilka kroków.

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat