Advertisement

Pieniądze na dodatek węglowy są już w Piotrkowie

ePiotrkow Czwartek, 22 września 202241047
Piotrków Trybunalski nadal nie otrzymał pieniędzy na wypłatę dodatków węglowych. To jednorazowe rządowe świadczenie w wysokości 3 tys. zł, mające zrekompensować Polakom ogromny wzrost cen węgla. Łódzki Urząd Wojewódzki poinformował, że pieniądze wpłynęły już na jego konto i miały zostać wysłane samorządom 21 września 2022. Okazało się, że w czwartek (22.09.2022) zasiliły już kasę piotrkowskiego magistratu.
fot.: archiwum ePiotrkow.pl fot.: archiwum ePiotrkow.pl

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przelało na konto Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi łącznie ponad 616 mln zł. Część tych pieniędzy, 9,8 mln zł miało zasilić konto Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim, by ostatecznie trafić do mieszkańców, których wnioski o dodatek zostaną rozpatrzone pozytywnie. 

Zgodnie z ustalonym harmonogramem przekazaliśmy jako urząd wojewódzki zapotrzebowanie w kwocie 616.274.829 zł. Weszła w życie nowelizacja przewidująca więcej czasu na rozpatrzenie wniosków przez gminy oraz uszczelniająca system wypłat, by wykluczyć nadużycia do których niestety dochodziło - czytamy w środowym komunikacie ŁUW.

 

Postanowiliśmy sprawdzić czy pieniądze z kasy wojewódzkiej trafiły już do Piotrkowa. Okazuje się, że tak. 

W czwartek około południa pieniądze na wypłaty dodatku węglowego wpłynęły na konto Urzędu Miasta. Teraz będziemy mogli wprowadzić te środki do budżetu, zaksięgować je i przekazać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Ten w formie przelewów uruchomi wypłaty zgodnie z obowiązującymi przepisami - mówi Marcin Merk z biura prasowego piotrkowskiego magistratu. 

 

Póki co mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na pieniądze w ramach dodatku węglowego. Przypomnijmy, przyjęta niedawno ustawa o wsparciu odbiorców ciepła, wydłużyła z miesiąca do dwóch miesięcy termin jego wypłaty. Pierwsze wnioski, o czym wcześniej informowaliśmy, można było składać od 17 sierpnia. Samorządy mają więc czas na wypłatę pierwszych dodatków do 17 października.

 

Ostateczny termin składania wniosków to 30 listopada.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bolo ~Bolo (Gość)23.09.2022 10:43

Może ten dodatek się przyda na ogrzanie szpitala na Rakowskiej ???

20


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)22.09.2022 23:50

Rząd najpierw z premedytacją stworzył problem, a teraz "wspaniałomyślnie" podsuwa jego "rozwiązanie", które tak naprawdę niczego nie rozwiązuje, a jedynie stwarza nowe problemy. A plebs się cieszy, że rząd mu coś "daje". No i tak to się kręci...

90


chora ustawa ~chora ustawa (Gość)22.09.2022 15:34

Chora ustawa tworząca patologię. Wystarczy mieć jakiś stary/nieużywany piec węglowy gdzieś w garażu, żeby dostać kasę, a w rzeczywistości ogrzewać gazem/pelletem itd. Powinien być zwrot 3000 zł za okazaniem imiennej faktury za zakup węgla.

66


Ya ~Ya (Gość)22.09.2022 15:04

Nie na ale jest. Kto pisze te bzdury?

70


termit ~termit (Gość)22.09.2022 14:15

Piniundze już są, a kai jest wungiel!? Te 3 tys. zł jak spalę to nawet szklanki herbaty nie zagotuję!?

81


Endrju ~Endrju (Gość)22.09.2022 13:13

Mi już dziś wypłacili, tylko wyngla nie mogę dostać, ktoś coś wie gdzie można kupić w okolicy?

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat