O 64 km/h za szybko

PolicjaOpoczno Czwartek, 14 września 202311
4 tysiące złotych będzie musiał zapłacić nieodpowiedzialny kierowca, który w Paradyżu w terenie zabudowanym pędził o 64 km/h szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Wysoka kwota mandatu to jednak niejedyne zmartwienie 39-latka. Na 3 miesiące stracił on też prawo jazdy.

fot.: KPP w Opocznie

 

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierowców o to, by jeździli bezpiecznie. Ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to podstawa. Wciąż jeszcze są jednak kierowcy, którzy zdają się o tym zapominać.

O tym, że pośpiech nie popłaca przekonał się mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Policjanci z ruchu drogowego w miejscowości Paradyż zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW, którego kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 39-latek jechał autem 114 km/h na odcinku drogi, gdzie zgodnie z obowiązującymi przepisami można się poruszać z prędkością do 50 km/h. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierujący za przekroczenie prędkości będzie odpowiadał na zasadzie recydywy drogowej. Na najbliższe trzy miesiące pożegna się z prawem jazdy - relacjonuje st. asp. Sławomir Kochanowski z KPP w Opocznie.

Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości czterech tysięcy złotych, a na jego konta trafiło 14 punktów karnych.


Policjanci przypominają też o tym, że obowiązkiem każdego, kto prowadzi jakikolwiek pojazd jest zachowanie trzeźwości na drodze. - We wtorek wyeliminowaliśmy z ruchu dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Obaj mieli ponad 2 promile alkoholu. Nietrzeźwym rowerzystom policjanci zakazali dalszej jazdy i nałożyli na nich mandaty karne w wysokości 2500 złotych - dodaje Sławomir Kochanowski.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

badminton ~badminton (Gość)14.09.2023 08:26

Zapraszam Panów policjantów do Gościmowic Drugich.Tutaj takich 39-latków na pęczki.Gonitwa trwa w najlepsze.Szczególnie między 15 a 16 godz.

32


Gosc 1237652 ~Gosc 1237652 (Gość)14.09.2023 08:13

Niech się ustawią w Jaksonku albo zrobią odcinkowy. Żeby nie można było bezpiecznie skręcić na posesję bo cała wieś na prostej...

50


Ubunc ~Ubunc (Gość)14.09.2023 12:45

Ja również zapraszam policję do Żarnowicy, w szczególności w dni powszednie od 13 do 15. Furmanki z magazynów zapier...lają że nie można przejść na drugą stronę ulicy.

30


Dudur ~Dudur (Gość)14.09.2023 12:32

Ale nie stracił auta. To tak, jakby nożownikowi zabrać na 3 miesiące pozwolenie na używanie noża ale oddać mu nóż. Brawo polskie prawo

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat