Advertisement

Nie będzie dotacji dla piotrkowian na OZE

ePiotrkow Środa, 06 lipca 202226
Nie będzie (przynajmniej na razie) dotacji dla mieszkańców Piotrkowa na instalacje Odnawialnych Źródeł Energii. Miasto znalazło się na liście rezerwowej beneficjentów konkursu „Budowa instalacji OZE”.
Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Wnioski od osób zainteresowanych budową takich instalacji miasto zbierało na początku 2021 roku. Od tego czasu trwały przygotowania do konkursu na dofinansowanie. Miasto sporządziło dokumenty i złożyło wniosek. Urzędnicy przekonują, że Piotrków dopełnił wszelkich formalności, dzięki czemu wniosek dostał pozytywną ocenę merytoryczną i formalną.

Przeprowadziliśmy nabór chętnych, przygotowaliśmy studium wykonalności oraz dokonaliśmy wszelkich możliwych formalności, aby nasz wniosek rozpatrzono pozytywnie. Urząd Marszałkowski do realizacji zakwalifikował 26 gmin. Na listę rezerwową trafiło 55 gmin, w tym nasze miasto – informują pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska i dodają. - Wszystkie projekty, które Urząd Marszałkowski zakwalifikował do realizacji, dotyczą tylko gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Ten aspekt był również dodatkowo punktowany, co stawiało w uprzywilejowanej pozycji mniejsze miejscowości - wyjaśniają.

Piotrkowski magistrat złożył protest i odwołał się od rozstrzygnięcia konkursu.

Niestety Urząd Marszałkowski jedynie w części podzielił podnoszone przez nas argumenty. Nie zmieniło to jednak faktu, że nasze miasto nadal pozostało na liście rezerwowej - dodają urzędnicy. 


Zainteresował temat?

2

6


Advertisement
Advertisement

Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_tom ~go?ć_tom (Gość)06.07.2022 06:57

Firma zewnętrzna przygotowała wniosek o dofinansowanie. Wzięła za tą robotę ponad 40tyś zł. Szkoda zmarnowanych pieniędzy.

106


PiS inaczej ~PiS inaczej (Gość)08.07.2022 17:10

PiS daje dofinansowania tylko włodarzami, którzy są z pisu lub popierają PiS.
To tylko tyle i aż tyle w temacie dla zwolenników pisu.

01


Polak z niemiec ~Polak z niemiec (Gość)06.07.2022 12:27

Na rynkach zagranicznych panele wymierają do tego stopnia nie sprzedają się że hcą obowiązku zakładania ale ludzie wyszli i po planach ;)

40


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)07.07.2022 08:01

Prawie 3 lata trzymali nas na na łańcuch obietnic i papierów które pisaliśmy co rusz do urzędu jak patrzę na przebudowę elektrociepłowni i inne działania rządzących miastem to wychodzi mi że taniej byłoby kupić mini elektrownię atomową i całe miasto ogrzewałoby się prądem bez zbędnych kosztów i pierdów pod tytułem fotowoltaika i wiatraki panie Chojniak pamiętamy podziękujemy

10


Kasia sąsiadka ~Kasia sąsiadka (Gość)06.07.2022 14:24

A co Prezydencie załatwiłeś lub zrobiłeś dla piotrkowian w ostatnich latach. Tak żeby nam chociaż trochę ulżyć w tych ciężkich czasach.? Nie liczę oczywiście podwyżek jakie sobie i radnym dałeś z naszych podatków.
Wszystkiego dobrego Panie Krzysztofie Chojniak.

60


Foton ~Foton (Gość)06.07.2022 14:15

Wymiana kopciuchów dotacji Chojniak nie załatwił, na fotowoltaikę dotacji Chojniak nie załatwił, budżet obywatelski Piotrkowianom zabrał, stuprocentowe podwyżki z pieniędzy mieszkańców dla Siebie i radnych załatwił. Gospodarz jak się patrzy.

81


ZXZXZX ~ZXZXZX (Gość)06.07.2022 13:46

Podziękujmy tym co głosowali na "pis" ............... mohery dziękujemy !!!

15


wieśniak ~wieśniak (Gość)06.07.2022 11:29

w urzędzie marszałkowskim jest pis, prezydent Piotrkowa raczej do pisu nie należy - czego jeszcze nie rozumiecie?

35


Brawo!!! ~Brawo!!! (Gość)06.07.2022 11:55

Kolejny sukces!

31


mag ~mag (Gość)06.07.2022 07:38

Dofinansowanie powinno być dostępne dla wszystkich inwestorów niezależnie od tego gdzie mieszkają. Robienie z tego jakiegoś konkursu jest po prostu naganne. To świadczy, że nasz kraj jest tak biedny jak jego rząd bogaty. Wydają pieniądze na jakieś nikomu niepotrzebne inwestycje typu: elektrownia w Ostrołęce, przekop Mierzei Wiślanej, megalotnisko. A pieniędzy z UE nie dostają bo rządzi Ziobro i Kaczyński, którzy nasz kraj wyprowadzają z Unii. Nasz kraj stać na milionowe, dzienne kary za brak praworządności, ale nie stać na zmianę źródeł ciepła.
Przykre to jest i niezrozumiałe, że taki bandycki rząd jest popierany przez Polaków.

216


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat