Murad już w kraju, a my czekamy na kolejny medal!

Środa, 06 października 20211
Przedstawiciele Atletycznego Klubu Sportowego nie kryją dumy i radości po sukcesie Murada Gadżijewa. Zawodnik AKS jest pierwszym reprezentantem naszego kraju, który zdobył mistrzostwo świata w zapasach w stylu wolnym. Piotrkowskie środowisko zapaśnicze będzie musiało jednak odłożyć świętowanie na później, gdyż w sobotę rywalizację o miano mistrza globu rozpoczyna drugi reprezentant AKS, czyli Mateusz Bernatek.
fot. UWW / Kadir Caliskan fot. UWW / Kadir Caliskan

 - Dla całego klubu jest to olbrzymia radość i satysfakcja, że zawodnik, którym się od kilku lat się opiekujemy, zdobył dla naszego kraju pierwsze mistrzostwo świata w stylu wolnym. Nie udało się Muradowi na Igrzyskach i patrząc na to jakim jest zawodnikiem, ten medal w Oslo mu się po prostu należał – komentuje sukces Gadżijewa, prezes Atletycznego Klubu Sportowego Marcin Cejnóg. - Jednocześnie bardzo się cieszymy, że Murad jest przykładem dla naszych młodych zawodników. Często dzieli się z nimi radami, olbrzymią wiedzą i umiejętnościami. To ma ogromne znaczenie dla przyszłości naszego klubu – dodaje.


Historyczny charakter zdobytego przez zawodnika AKS tytułu podkreśla także wiceprezes klubu Michał Jaworski. - Murad na trwałe zapisał się w annałach stylu wolnego. Z perspektywy całych polskich zapasów to naprawdę duży sukces, ponieważ od 2003 roku, czyli przez 18 lat, nie było złotego medalisty na imprezie tej rangi. Ostatnim polskim zapaśniczym mistrzem świata był Dariusz Jabłoński. Nas dodatkowo cieszy fakt, że to właśnie chłopak z Piotrkowa i z naszego klubu stanął na najwyższym stopniu podium w Oslo – mówi.


Ze zdaniem wiceprezesa AKS zgadza się Piotr Stępień, srebrny medalista olimpijski z Barcelony. - Pierwszy złoty medal na mistrzostwach świata w historii polskich zapasów w stylu wolnym to wielki sukces i wspaniała sprawa. To, że złoto zdobył zawodnik naszego klubu cieszy dodatkowo. Teraz liczymy i czekamy na kolejny, bo już lada dzień nasz drugi zawodnik rozpocznie rywalizację o mistrzowski tytuł.


W sobotę (9 października) mistrzostwa świata rozpoczną się dla Mateusza Bernatka. Ulubieniec piotrkowskiej publiczności, czyli popularny „Bam Bam” będzie rywalizował w stylu klasycznym w swojej kategorii, czyli 67 kg. - Wszyscy obserwujemy to, co dzieje się w Oslo i trzymamy kciuki za Mateusza. Zapowiada się zresztą bardzo fajny weekend pod znakiem zapasów, gdyż w Piotrkowie odbędzie się Puchar Polski juniorów i młodzieżowców do lat 23, podczas którego przypomnimy naszych legendarnych trenerów, czyli Henryka Grabowieckiego i Grzegorza Ludwiga – dodaje Michał Jaworski.

 

Memoriał Grzegorza Ludwiga i Henryk Grabowieckiego odbędzie się w dniach 8 - 9 października. Piątek upłynie pod znakiem przyjazdu ekip z całego kraju, ważenia zawodników oraz konferencji technicznej. Właściwe zawody odbędą się w sobotę. Rywalizacja wystartuje w godzinach porannych, a walki finałowe planowane są od godziny 18:00.


Piotr Stępień liczy, że kolejne sukcesy zawodników Atletycznego Klubu Sportowego przyczynią się do dalszego rozwoju i popularyzacji zapasów naszym regionie. - Nasz klub od wielu lat jest najmocniejszy w mieście i regionie. W tym roku Mateusz Bernatek zdobył wicemistrzostwo Europy,  mieliśmy także bardzo dużo osiągnięć na arenie krajowej, zdobywanych w różnych kategoriach wiekowych - zarówno wśród pań, jak i panów. Wierzę, że wcześniejsze sukcesy w połączeniu z medalem Murada, przyciągną nowych adeptów zapasów do naszego klubu i przyczynią się do kolejnych sukcesów w przyszłości – mówi srebrny medalista olimpijski z Barcelony.

 

Mistrz wrócił już do kraju, a poniżej film z powitania na lotnisku przez AKS.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_kasia ~go?ć_kasia (Gość)06.10.2021 21:57

Super gratuluję????trzymamy dalej kciuki????

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat