Jak informowały kilka dni temu władze miasta, 30 lipca wykonawca inwestycji wystawił wniosek o wydanie świadectwa przejęcia. Czas wydania tego dokumentu przez inżyniera kontraktu to 28 dni. - Trwają prace sprawdzające, inspektorzy nadzoru sprawdzają wykonanie – mówił kilka dni temu Adam Karzewnik, wiceprezydent miasta. - Dokument, który zakończy całą tę inwestycję to świadectwo wykonania, które wystawione zostanie dopiero za rok.
O to, czy w związku z inwestycją wykonany został limit przyłączy do kanalizacji sanitarnych pytał podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny Tomasz Sokalski. - Są przypadki, że kanalizacja sanitarna została wykonana, a mieszkańcy – mając swoje przydomowe oczyszczalnie ścieków – nie chcą się przyłączać – mówił.
Jak informował Adam Karzewnik, limit przyłączy nie został jeszcze wykonany. - Oczywiście, jeśli ktoś ma wykonaną przydomowa oczyszczalnię, to do miejskiej sieci przyłączać się nie musi. Obowiązek dotyczy za to posesji z wszelkiego rodzaju szambami, czyli zbiornikami bezodpływowymi. Wielokrotnie rozmawialiśmy z Piotrkowskimi Wodociągami, aby wychodzili z ofertą do mieszkańców. PWiK przygotował ulotki. Sporo osób już się zgłosiło po wydanie warunków technicznych do przyłączenia – mówił wiceprezydent.
Głównym celem modernizacji piotrkowskiej oczyszczalni było osiągnięcie tzw. efektu ekologicznego, czyli redukcji w oczyszczonych ściekach związków azotu i fosforu i – jak informują władze miasta - cel ten został osiągnięty.
as