Międzynarodowi goście w OEA

ePiotrkow Środa, 06 października 20210 564
5 października w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury gościła międzynarodowa grupa gości z Austrii, Łotwy, Czech i Francji. Goście do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechali w ramach międzynarodowego projektu „Role and Opportunities of the Cultural Heritage in Intergenerational Learning”.
Fot. OEA MOK

Ważnym aspektem projektu jest wykorzystanie tradycji, historii, kultury i dziedzictwa narodowego i europejskiego w działaniach skierowanych do różnych pokoleń. Każdy z partnerów prezentuje „swoją małą ojczyznę", dzięki temu można poznać dorobek kulturalny państw partnerskich.

Spotkanie w Polsce jest pierwszym po wybuchu pandemii.


Jeszcze przed pojawieniem się covid-19 odbyło się spotkanie na Łotwie w lutym 2020 roku, w którym udział wzięła Jolanta Ciesielska z piotrkowskiego Klubu Seniora.


- W trakcie swojej wizyty w Piotrkowie goście z zagranicy mogli obejrzeć dorobek Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury, który jest ważną placówką w zakresie działań na rzecz seniorów i najmłodszych obywateli naszego miasta. Szczególne zainteresowanie wzbudziła wystawa fotografii poplenerowej „Piotrkowska oczami piotrkowian". Goście byli również pod dużym wrażeniem szerokiej, bezpłatnej oferty warsztatów artystycznych dla seniorów – relacjonują instruktorzy OEA.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat